Domů Karlovarský kraj O kraji Revitalizace Císařských lázní Karlovy Vary

Revitalizace Císařských lázní Karlovy Vary

Typ projektu Investiční projekty
Oblast projektu Kultura a památková péče

Název akce: KK – Revitalizace Císařských lázní Karlovy Vary

Akce byla spolufinancována Ministerstvem kultury a statutárním městem Karlovy Vary.

Identifikační číslo: 134D221000001

Program: 13422 – Podpora rozvoje a obnovy materiálně technické základny regionálně kulturních zařízení, církví a náboženských společností.

Cílové skupiny:

-  obyvatelé Karlovarského kraje,

-  návštěvníci regionu tuzemští i zahraniční,

-  podnikatelské subjekty, výzkumné organizace, orgány samosprávy a jim podřízené či jimi zřízené organizace

Popis projektu:

Císařské lázně jsou chráněným objektem od roku 1958. V roce 2010 byly prohlášeny za národní kulturní památku. V rámci Lázeňského trojúhelníku se Císařské lázně, jako součást historického centra Karlových Varů, dostaly na Indikativní seznam lokalit nejvýznamnějších památek České republiky světového dědictví UNESCO. Karlovarský kraj získal objekt do svého vlastnictví v roce 2008.

Cílem revitalizace Císařských lázní bylo provést kompletní rekonstrukci budovy a jejího bezprostředního okolí a zpřístupnit objekt široké veřejnosti. Byly provedeny sanační, stavební a restaurátorské práce. Budova je využívána pro kulturně společenské účely. V prostorách je plánováno umístění kavárny, informačního centra, společenského sálu, muzejní expozice s tématikou historie a současnost lázeňství.

Projekt je dokončen.
Realizace stavby: 12/2019–12/2023

Celkové výdaje akce: 1 101 918 152 Kč včetně DPH

Dokončení nájemních jednotek ve 2. a 3. nadzemním podlaží

Popis:

Jedná se o plnění navazující na celkovou revitalizaci Císařských lázní. Cílem je dokončení nájemních jednotek ve 2. a 3. nadzemním podlaží v části B objektu Císařských lázní, které byly v rámci revitalizace dokončeny pouze do fáze „shell & core“, tj. do hrubé stavby. Předmětem jsou stavební práce týkající se provedení finálních povrchů podlah, stěn, dodání a montáže dveřních výplní otvorů, dokončení rozvodů elektroinstalace, vzduchotechniky včetně dodávky a montáže, topení, zdravotechniky a svítidel.

Využití nájemních jednotek je plánováno zejména pro kancelářské účely, zázemí pro hudebníky a jako ateliéry.

Plnění je ve fázi přípravy.

Předpokládaná doba realizace: 04/2024–09/2024

Předpokládané plánované výdaje: 24 200 000 Kč včetně DPH