Archív krajských listů

Na železnici začne platit nový jízdní řád

Vlak
​V neděli 11. prosince 2022 začne na železnici platit nový jízdní řád. Rozsah regionální dopravy, které zajišťují České dráhy v Karlovarském kraji, zůstane na úrovni současného grafikonu. ČD na základě objednávky krajského úřadu zajistí na některých tratích nové víkendové spoje, které rozšíří nabídku spojení. Nové spoje pojedou z Karlových Varů do Nejdku a o letních prázdninách také z Aše do Hranic v Čechách a z Bečova nad Teplou do Chyše. Nový jízdní řád bude platit do 9. prosince 2023.

Krajské dotační programy tentokrát nabízí podporu v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu

​Od dnešního dne je možné podávat žádosti o dotace do krajských dotačních programů, které podpoří oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Žadatelé mohou získat dotace na opravy a využití kulturních památek a památkově hodnotných projektů, na vydávání neperiodických publikací, podpořeny budou aktivity v cestovním ruchu v regionu či infrastruktura památek zapsaných na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Krajský dar pro první miminko nového roku bude vyšší

Miminko
​V roce 2021 rozhodl Karlovarský kraj o tom, že bude obdarovávat rodiče prvního novorozeného dítěte, které se narodí v některé z porodnic na území regionu, částkou ve výši 10 tisíc korun. Dar se nyní navýší na 15 tisíc korun. Schválila to Rada Karlovarského kraje na svém jednání 5. prosince 2022.

Pomozte nám splnit vánoční přání dětí z dětských domovů

Karlovarský kraj se opět zapojil do charitativní akce Vánoční stromek Naděje, která se snaží splnit vánoční přání dětí z dětských domovů na území Karlovarského a Plzeňského kraje. Pokud chcete pomoci s nákupem dárků, seznam přání je umístěn na krajském webu nebo také přímo u stromečku na úřadě.    

Nalaďte se na vánoční vlnu s DaD kvintetem

V podvečer druhé adventní neděle se v Královské mincovně Jáchymov uskuteční vánoční koncert hudebního uskupení DaD kvintet. Společně vystoupí také Velmi malý komorní orchestr a Smíšení sbor Varvary Divišové.

Potřebujeme bezpečnější a plynulejší dopravu, zní z Okrouhlé a z Drmoulu

Okrouhlá
​Zástupci Karlovarského kraje během další pracovní cesty do obcí zamířili tentokrát na Chebsko. Jejich cílem se staly obce Okrouhlá a Drmoul. Hejtman Petr Kulhánek a krajská radní Vít Hromádko diskutovali se starosty především o opatřeních, která by pomohla k bezpečnější dopravní situaci, a také o lepší návaznosti některých spojů. 

Virtuální realita míří do lázeňských zařízení Karlovarského kraje

​Institut lázeňství a balneologie (ILaB) dlouhodobě zkoumá možnosti využití moderních technologií v lázeňství. V prosinci roku 2021 bylo realizováno dotazníkové šetření s cílem zjistit vztah potenciálních a stávajících klientů k inovacím v lázeňské léčbě. Na tento terénní průzkum navazoval odborný workshop zaměřený na možnosti virtuální reality v oblasti léčebné rehabilitace, který pořádal ILaB společně s firmou VR Medical se sídlem v Plzni. V rámci workshopu byla diskutovaná vhodná indikace, pro kterou by byla rehabilitace ve virtuální realitě přínosem.

Starostové a zástupci obcí se seznámili s možnostmi využití krajské digitální technické mapy

Setkání k DTM
​Karlovarský kraj ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou připravil v závěru listopadu společné setkání se zástupci měst a obcí v regionu, aby je informoval o aktuálním stavu přípravy digitální technické mapy (DTM). Využití mapy zjednoduší stavební řízení, usnadní správu a vedení pasportů, bude obsahovat podklady pro projekční a investiční správu staveb i správu majetku. Obcím pomůže rovněž v oblasti krizového řízení.