Archív krajských listů

Houslařství a prodej paruk ovládly podnikatelské soutěže v Karlovarském kraji

V Karlovarském kraji byly vyhlášeny výsledky podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku. Titul IBM Firma roku 2022 získala společnost PARUKY JILLY LENAU, která se věnuje prodeji parukových výrobků. Mezi živnostníky titul MONETA Živnostník roku 2022 Karlovarského kraje suverénně vybojoval houslař Michal Rácz.

Houbaři by neměli chybět na vycházce zámeckým parkem ve Valči

4. ročník cyklu přednášek a exkurzí na zámku Valeč s názvem „Valeč – brána Doupova“ přináší další zajímavou přednášku a následnou vycházku zaměřenou na téma – Houby zámeckých parků. Určena je zejména nadšeným houbařům, kteří se vydají do zámeckého parku ve Valči se členem České mykologické společnosti.

Institut lázeňství a balneologie získal prestižní ocenění Evropské asociace lázní

Zástupci Institutu lázeňství a balneologie převzali v rámci kongresu Evropské asociace lázní (ESPA) v Piešťanech významné ocenění ESPA Innovatio Award 2022 v oblasti Medical Spa Scientific Research. Tuto cenu obdržel institut za inovativní projektové aktivity a vědecké výsledky.     

Aš bude hostit semifinálové kolo sportovního den mládeže

Jedná se o projekt pro děti a mládež, který se koná na sportovištích základních škol ve 250 městech a obcích České republiky. V Aši se 2. ročník semifinálového turnaje Sportovní den mládeže s TAJV uskuteční na venkovním multifunkčním hřišti ZŠ Hlávkova. Nejlepší hráče čeká postup do národního finále, jež se bude konat v Poděbradech.

Chcete čerpat krajské dotace? Hlídejte si termíny podání žádostí

Tenis
​Krajští zastupitelé schválili vyhlášení dotačních programů, ze kterých mohou jednotlivci, organizace či obce čerpat dotace například na obnovu památek, na podporu sportovních aktivit a akcí. S dotacemi kraj opět myslí i na vysokoškoláky, zcela nově bude spuštěn atraktivní stipendijní (dotační) program Karlovarského kraje pro studenty lékařských fakult v oborech všeobecné lékařství a zubní lékařství. 

Císařské lázně budou lákat na moderní expozici a unikátní sál

Císařské lázně
Necelý rok zbývá do završení revitalizace národní kulturní památky Císařské lázně v Karlových Varech. Obnovu nechává provést Karlovarský kraj, který zároveň řeší budoucí využití a provoz budovy. Skvost v samotném lázeňském srdci města se bude pyšnit variabilním vestavěným sálem se světově unikátní akustikou šitou na míru vystupujícím umělcům. Příchozí budou moci obdivovat nevšední muzejní expozicí s moderními technologiemi. Památka má ambici stát se multifunkčním a multižánrovým centrem pro domácí i zahraniční návštěvníky. Stav obnovy a to, co nabídnou Císařské lázně veřejnosti, prezentovali architekti a zástupci Karlovarského kraje krajským zastupitelům a členům Rady města Karlovy Vary.

Literární festival Periferie nabídne autorské čtení i setkání se známými spisovateli

Karlovarský kraj podpořil vznik nového literárního festivalu Periferie, jehož 1. ročník proběhne již tento víkend  30. září – 2. října 2022 v Sokolově. Hlavními organizátory jsou slameři Filip Koryta (aka Dr. Filipitch) a Teodor Kravál, kteří  jsou v kraji známí i díky projektu "Budoucnost kraje bez uhlí "pro žáky základních a středních škol. I proto se na festivalu můžete těšit jak na debatu s pedagogy, tak na studentské literární práce.

Karlovarský kraj a projekt Senior Pas zvou seniory na kurzy asertivity a práce s chytrými telefony

Karlovarský kraj připravil ve spolupráci s projektem Senior Pas kurzy pro seniory. Konkrétně se jedná o kurz asertivity, který se uskuteční v Chodově, kurz „Jak na chytrý telefon“ pak mohou senioři navštívit v Sokolově a Mariánských Lázních.

Evropská komise schválila finance pro uhelné regiony

Zelená energie
Evropská komise odsouhlasila dotaci pro české uhelné regiony včetně Karlovarského kraje. Jde o celkovou sumu přes 40 miliard korun. V případě Karlovarského kraje se jedná o avizovaných cca 6,2 miliardy korun v rámci Fondu spravedlivé transformace. 

Příjem žádostí v přeshraničním Programu INTERREG Bavorsko-Česko 2021-2027 odstartoval

Spolupráce
​Žadatelé o dotace v Programu INTERREG Bavorsko – Česko 2021–2027 mohou začít předkládat své společné projekty v 1. kole programu. Příjem žádostí potrvá do 14. prosince 2022. Celkem je k rozdělení připraveno 99,1 milionu eur z Evropského fondu pro regionální rozvoj. 

1 - 10 Next