Archív krajských listů

V krajské knihovně se konal workshop zaměřený na oblast sociálního bydlení

V Krajské knihovně Karlovy Vary se konal workshop na téma Trendy v sociálním bydlení v ČR a představení výzvy OPZ+ na podporu sociálního bydlení. Pracovní setkání zorganizoval Karlovarský kraj ve spolupráci s Iniciativou za bydlení.       

Řidiči už mohou projíždět Údolím u Lokte bez omezení

Silnice Údolí u Lokte
​ Plynule a bez čekání mohou od nynějška projíždět řidiči úsekem silnice II/209 v Údolí u Lokte. Původní částečnou uzavírku komunikace před lety způsobila zborcená kamenná zeď u rodinného domu. Krajská správa a údržba silnic (KSÚS KK) nechala provést v uplynulých třech měsících stavební akci, jejímž cílem se stala stabilizace svahu díky nové železobetonové zdi.

Maxipes Fík a jiné psí kusy Jiřího Šalamouna čekají na návštěvníky Becherovy vily

​Interaktivní galerie Becherova vila v Karlových Varech připravila výstavu, která představí práce Jiřího Šalamouna, který je znám zejména jako autor postavy Maxipsa Fíka. Kromě jeho ilustrací budou k vidění také autorské plakáty a daší tvorba animovných pořadů.

Od pátku 1. července budou Karlovy Vary plné filmů a hvězd

Plakát MFF
​Letošní 56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary zahájí v pátek 1. července slavnostní ceremoniál s filmem Superhrdinové režiséra Paola Genovese.  Filmový svátek nabídne do 9. července 130 hraných filmů ve 12 kinosálech.  Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary určenou pro výrazné osobnosti české kinematografie získá herec, dramatik, scenárista a režisér Boleslav Polívka. V jedné z festivalových poct se bude vzpomínat na někdejší dlouholetou uměleckou ředitelku MFF Karlovy Vary, nedávno zesnulou Evu Zaoralovou. Festival zakončí film Tři tisíce let touhy režiséra George Millera.

Karlovarský kraj uspěl v prestižním dotačním programu Evropské unie

Karlovarský kraj se společně s Karlovarskou agenturou rozvoje podnikání p.o. (KARP) zařadil do prestižní skupiny realizátorů projektů v rámci EU programu HORIZON EUROPE 2021 - 2027.         

Výstava Detektiové, četníci a sběratelé kostí ukáže práci kriminalistů

​Muzeum Karlovy Vary připravilo ve spolupráci s Kriminalistickým ústavem Policie ČR a Barrandov studiem, a.s. výstavu s názvem Detektivové, četníci a sběratelé kostí. Záštitu nad výstavou převzal hejtman Karlovarského kraje.

Střední logistická škola uspořádala zahradní slavnost - komunitně osvětové setkání

V zámeckém parku Střední školy logistické v Dalovicích se uskutečnil den plný zábavy. Žáci, absolventi, rodiče, učitelé a přátelé školy prožili slunečné odpoledne plné příjemných zážitků včetně diskuse o další spolupráci mezi školou, obcí a sociálními partnery.

Blíží se termín pro podání žádostí o kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti

Karlovarský kraj zahájí 21. července příjem žádostí o kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti. Žadatelé si tak již nyní mohou připravit potřebné dokumenty, jež jsou součástí žádosti o dotaci.       

Karlovarská SOS vesnička získala nový sociální automobil

V prostorech SOS vesničky v Doubí se konalo slavnostní předání nového sociálního automobilu. Klíčky převzala vedoucí sociální pracovnice SOS vesničky Dana Lovečková z rukou ředitele společnosti Kompakt Pavla Černého. Předání se zúčastnil také  krajský radní pro oblast sociálních věcí Robert Pisár, protože pořízení vozu Dacia Lodgy podpořil také Karlovarský kraj, a to v rámci projektu Sociální automobil.

Areál krajských institucí ožil 2. ročníkem akce Kraj dokořán

Den plný zábavy, skvělé hudby, uměleckých zážitků, zajímavých prezentací, debat, výborného jídla a pití, soutěží a aktivit pro děti – přesně takový byl den akce Kraj dokořán. Její druhý ročník opět otevřel dokořán budovy krajského úřadu a nesl se v duchu motta: Tvoříme kraj spolu. V rámci tohoto se na akci prezentovaly střední školy a firmy z Karlovarského kraje a zároveň se konaly také debaty se zajímavými osobnostmi z regionu.
1 - 10 Next