Archív krajských listů

Státní zámek Kynžvart zahájí novou sezónu

Přípravné práce finišují, probíhají již poslední úpravy, exponáty se blýskají čistotou a expozice již čekají na zvědavé oči návštěvníků. Tak vypadá posledních pár dnů před zahájením sezóny na Státním zámku Kynžvart. Ten své brány otevře v sobotu 2. dubna 2022.

V Perninku i v Abertamech potřebují řešit dopravní situaci

Pernink
 Do krušnohorského Perninku a Abertam se vydal hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek a krajský radní Vít Hromádko na další pracovní cestě obcemi v regionu. Jednalo se o bezpečnosti dopravy, nutnosti dobudovat dopravní infrastrukturu, ale i o tom, jak se města a obce vyrovnávají s příchodem válečných uprchlíků z Ukrajiny. ​

Základní akutní péči pro pacienty z Ukrajiny zajistí UA Point v Nemocnici Karlovy Vary

​Karlovarská krajská nemocnice otevřela UA Point, který bude zajišťovat základní akutní péči pro pacienty z Ukrajiny, a to v nově zřízených ambulancích v pavilonu „N“ Nemocnice Karlovy Vary. Na základě dohody s vedením Karlovarského kraje vzniklo zatím jediné krajské centrum poskytující zdravotní péči ukrajinským uprchlíkům, které jinak nebude schopna absorbovat síť poskytovatelů primární péče v Karlovarském kraji.

Výuku češtiny pro ukrajinské středoškoláky zahájí kraj v dubnu

Studenti
Pro středoškoláky z Ukrajiny, kteří chtějí nastoupit do středních škol v regionu, je největší překážkou ke zvládnutí učiva jazyková bariéra. Karlovarský kraj, který zřizuje většinu středních škol v regionu, proto ve spolupráci s jejich řediteli připravil jazykové vzdělávání dětí ukrajinských uprchlíků ve věku 14 – 18 let.

Jaro přivítají také v Bečovské botanické zahradě

Jak nejlépe zahnat snahu zimy o poslední slovo? Přeci procházkou plnou zajímavých úkolů a soutěží, průvodem s Moranou a několika hudebními vystoupeními. Jaro pak jistě pevně převezme otěže a my se budeme těšit na teplo a zelenající se přírodu.

Cesty české vědy míří do Královské mincovny v Jáchymově

Muzeum Královské mincovny Jáchymov přichystalo výstavu, která přibližuje příběhy přírodovědného poznání. Tyto příběhy jsou zasazené do míst, kde se skutečně odehrávaly. Návštěvníci do nich mohou nahlédnout prostřednictvím dvanácti zastavení, jež ukrývají příběhy z dějin geografie, botaniky, geologie, astronomie či genetiky.

Na Horním hradě vyženou zimu z Krušných hor

Na Hauenštejně to o víkendu opět ožije. Zimy již bylo dosti, a atak je nejvyšší čas rozloučit se s ní a přivítat jaro a všechny krásy, které toto roční období přináší. Připraveny budou aktivity ro děti i dospělé, hudební vystoupení a též ukázky historického šermu.

Držitelé Senior Pasů najdou v novém katalogu kompletní přehled slev

Katalog slev
Lidé v Karlovarském kraji starší 55 let, kteří si pořídili Senior Pas, najdou v infocentrech, turistických centrech i na úřadech měst a obcí nové katalogy poskytovatelů slev. V katalogu zjistí, kolik obchodů a zařízení výhodné nabídky poskytuje a v jaké výši.

Přednáška představí spisovatele Johanna Wolfganga Goethe jako vášnivého geologa

To, že byl Johann Wolfgang Goethe světově proslulým básníkem, prozaikem a dramatikem, je všeobecně známá informace. Stejně tak je známým faktem, že velmi rád navštěvoval západočeská lázeňská města. Málokdo už ale ví, že kromě lásky k jazyku byla jeho velkou vášní geologie. A právě tuto tvář jeho osobnosti poznají návštěvníci přednášky v Muzeu Karlovy Vary.

Nechte se unést kouzlem sopek Karlovarského kraje

Právě na téma – Kouzla sopek Karlovarského kraje se totiž uskuteční přednáška v Muzeu Cheb. Jedná se o jednu z akcí doprovodného programu k aktuální výstavě „Hory oheň plivající aneb Sopky našeho kraje“.
1 - 10 Next