Archív krajských listů

Do Karlovarského kraje zavítal prezident Srbské republiky

Srbský prezident
Prohlídku Karlových Varů a Jindřichovic dnes absolvoval srbský prezident Tomislav Nikolić se svojí manželkou v rámci oficiální návštěvy České republiky. V doprovodu hejtmanky Jany Vildumetzové a velvyslankyň obou zemí uctil památku srbských vojáků padlých během první světové války.  

Turistická soutěž „Karlův kraj“ zná své vítěze

Předávání cen
​Karlovarský kraj ve spolupráci s Pouličním divadlem Viktora Braunreitera vyhlásil u příležitosti oslav 700. výročí narození Karla IV. velkou turistickou soutěž. Sám panovník dnes výhercům předal hodnotné ceny v podobě navigace, tabletu či fotoaparátu.

Kraj vyhlašuje soutěž o příspěvky na inovace

Inovační vouchery
​​Karlovarský kraj dnes vyhlásil veřejnou soutěž o dotace na projekty místních firem v oblasti výzkumu, vývoje a inovací. Na spolupráci podnikatelských subjektů s vědeckovýzkumnými institucemi vyčlenil 2 miliony korun. Pokračuje tak snaha kraje o to, aby firmy obstály v konkurenci i mimo region.

V Karlových Varech se diskutovalo o prevenci kriminality

Náměstek Petr Kubis
Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Karlovarského kraje ve spolupráci s Policií ČR uspořádal dnes setkání na téma problematika menšin a sociálního vyloučení. V pořadí již sedmý ročník krajské konference zahájil náměstek hejtmanky Petr Kubis.

Rekonstrukce karlovarského muzea vrcholí

Muzeum Karlovy Vary
​Přestavba Muzea Karlovy Vary, která začala v srpnu loňského roku, se pomalu blíží ke konci. Stavebními úpravami prošel nejenom jeho interiér, ale také exteriér. Na řadu nyní přijde instalace expozice. Muzeum se otevře návštěvníkům na jaře příštího roku, a to u příležitosti oslav 150 let od svého založení.

Hejtmanka Jana Vildumetzová pozve občany na společná setkání

Jana Vildumetzová
​Lidé z Karlovarského kraje, kteří se zajímají o život kolem sebe, ve své obci či městě, se budou moci od nového roku setkat s hejtmankou Karlovarského kraje Janou Vildumetzovou během tzv. Dne s hejtmankou.


​S historií Jáchymova seznámí nová publikace

Daniela Seifertová
​V Královské mincovně v Jáchymově se v sobotu 26. listopadu uskutečnil křest knihy Jana Hlouška s názvem „Jáchymov – Joachimsthal“. Autorovi bylo zároveň uděleno čestné občanství in memoriam za celoživotní práci. Na slavnostní události nechyběla náměstkyně hejtmanky Karlovarského kraje Daniela Seifertová.

​Nenechte si ujít Ježíškovy vánoční trhy na Božím Daru

Trhy
​Druhou adventní sobotu se v nejvýše položeném městě v České republice uskuteční tradiční Ježíškovy vánoční trhy. Na náměstí se představí řemeslníci a umělci z Krušných hor se svými originálními výrobky nejen ze dřeva, keramiky, kůže, ale například i z bylinek. Návštěvníci se mohou těšit také na ukázky historických lyží.

Vedení kraje prověří projekt zabezpečení škol

ISŠTE Sokolov
​Bezpečnost žáků a učitelů v krajských středních školách patří k prioritám nového vedení Karlovarského kraje. Krajští radní se proto na svém prvním jednání rozhodli, že prověří využití financí v probíhajícím projektu zabezpečení školních budov a pokusí se o následné urychlení prováděných bezpečnostních opatření.

Žáci karlovarského gymnázia navštívili Izrael

Studenti na výměnném pobytu
​Studenti Prvního českého gymnázia v Karlových Varech se v září letošního roku zúčastnili výměnného pobytu se školou v Eilatu v Izraeli. O měsíc později přijeli izraelští žáci i do Karlových Varů.


 
1 - 10 Next