Archív krajských listů

Vedení kraje jednalo s radními v Kraslicích

Jednání Kraslice
​O zajištění zdravotní péče, odlivu obyvatel i o problému migrace dnes jednali krajští radní v Kraslicích s členy Rady města.



Kraj Pramenům pomáhá už dlouho. Zákon ale obcházet nebude

Martin Havel
​Stanovisko hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla k odkupu pohledávky obce Prameny:






Karlovarský kraj opět přispěje na obnovu památek

Vysoká pec v Šindelové
​Celkem 7 milionů korun uvolní v letošním roce Karlovarský kraj na obnovu kulturních památek a památkově hodnotných objektů. Rada na svém zasedání odsouhlasila poskytnutí dotací ve výši 2 454 000 korun. O zbývajících financích bude rozhodovat zastupitelstvo.

Do regionu přijede prezident republiky Miloš Zeman

Miloš Zeman
​Ve dnech 7. až 9. března navštíví Karlovarský kraj prezident republiky Miloš Zeman spolu s paní Ivanou Zemanovou. V jeho programu nebudou chybět ani oblíbená setkání s občany, kde bude odpovídat na jejich dotazy.

Hejtmani jednali o penězích pro hasiče i sociální služby

Asociace krajů
​Ve Valči u Třebíče se uskutečnilo 25. zasedání Rady Asociace krajů ČR (AK ČR). Hejtmani v čele s předsedou AK ČR a jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem se zabývali řešením aktuální problematiky školství, dopravy, dotacemi pro hasiče i pro poskytovatele sociálních služeb.

Kraj přispěje na mapování a ošetřování stromů u silnic

Silnice Aš
​Krajští silničáři postupně pracují na získání přesného přehledu o zeleni, která roste podél silnic II. a III. třídy v celém regionu. Kvůli výdajům spojeným s mapováním vegetace podél cest navýšili krajští radní pro letošek provozní příspěvek Krajské správě a údržbě silnic Karlovarského kraje o 3, 8 milionu korun.

2. března začne kraj přijímat žádosti o kotlíkové dotace

Kotlíkové dotace
​V polovině příštího týdne zahájí Krajský úřad Karlovarského  kraje příjem žádostí o tzv. kotlíkové dotace. Od sedmi hodin ráno budou moci lidé v budově A úřadu v Karlových Varech Dvorech odevzdávat žádosti na podatelně zvlášť zřízené pro tyto účely.

Karlovarský kraj opět udělí stipendia

Studenti
​Studenti z jedenácti středních škol v regionu získají od Karlovarského kraje motivační a prospěchová stipendia za 1. pololetí školního roku 2015/2016. Stipendia obdrží žáci vybraných, především řemeslných oborů. Celkově si mezi sebou rozdělí více jak milion korun.

Ostrovští gymnazisté bodovali v jazykových soutěžích

Gymnázium Ostrov
​Mimořádného úspěchu v celostátních soutěžích Angličtinář a Němčinář roku dosáhli žáci Gymnázia Ostrov. Z obou dvou soutěží, které prověřují jazykové znalosti a dovednosti studentů, si škola odnesla krásná třetí místa.

Kraj nechá opravit dalších 30 kilometrů silnic a mosty

Opravy silnic
​Řidiči v regionu se dočkají dalších kompletně opravených cest a mostů. Karlovarský kraj je připraven zrekonstruovat celkem 30 kilometrů silnic nižších tříd díky dotaci od Státního fondu dopravní infrastruktury. Stát přislíbil, že na modernizaci silnic v našem regionu uvolní 112 milionů korun.
1 - 10 Next