Archív krajských listů

Kraj hledá pěstouny, odstartoval kampaň

Pěstounská péče
​V ústavní péči se na území regionu nachází momentálně 330 dětí, nejvíce je jich ze Sokolovska. Kraj by je chtěl postupně převést do péče pěstounů, aby získaly vazbu na konkrétní osobu a v době, kdy nemohou být s rodinou, žily aspoň v náhradním rodinném zázemí. Po dnešním jednání u kulatého stolu na téma získávání pěstounů to uvedl náměstek hejtmana Miloslav Čermák.

Dobrovolní hasiči mohou počítat s podporou kraje

Hasiči
​V tomto týdnu premiér Bohuslav Sobotka společně s ministrem vnitra a zástupci Hasičského záchranného sboru ČR oznámil rekordní částku dotací státu pro dobrovolné hasiče. Na nákup dopravních automobilů a na výstavbu či opravy požárních zbrojnic by mělo jít téměř 400 milionů korun. Nemalou sumou dobrovolným hasičům v regionu přispěje letos i Karlovarský kraj. Mohlo by se jednat až o 21 milion korun.

Kurz naučí, jak se chránit proti kybernetickým útokům

Děti
​Krajská knihovna v Karlových Varech si ve spolupráci se spolkem Biblio Karlovy Vary připravila pro své návštěvníky pětidílný kurz, který poradí, jak čelit internetovému nebezpečí. Přednášejícími lektory jsou specialista na kybernetickou kriminalitu Roman Kohout a klinický psycholog Radek Karchňák.

V destinační agentuře bude kraj spolupracovat s dalšími městy

Bečov
​V tomto týdnu se uskutečnilo na krajském úřadě setkání zastupitelů a zástupců obcí na téma vznikající destinační agentury, jejích stanov a financování. Počet možných zakladatelů agentury se od posledního jednání postupně rozrostl o čtyři další zájemce na celkových jedenáct.

Za hudebními nástroji do Královské mincovny v Jáchymově

Výstava
​Do Královské mincovny v Jáchymově můžete zavítat na unikátní výstavu s názvem „Hudba v Krušnohoří“. K vidění zde bude téměř stovka zajímavých hudebních exponátů převážně z 19. století a částečně i z první třetiny 20. století. Výstava začíná 1. února.

Kraj vyhlašuje výzvu k podávání žádostí o kotlíkové dotace

Kotel
​Dnešním dnem vyhlásil Karlovarský kraj výzvu k podávání žádostí o kotlíkové dotace.
Slavkovská věznice nabízí na krajském webu plochy k podnikání

Věznice Horní Slavkov
​Krajský portál investičních příležitostí se rozrostl o další nabídku. Novinkou mezi volnými plochami k podnikání v regionu jsou prostory v areálu Věznice Horní Slavkov. Zajímat by mohly především podnikatele, kteří si chtějí pronajmout skladovací nebo výrobní haly.

Obce ještě mohou žádat o dotace z Programu obnovy venkova

Smolné Pece
​Do 15. února mají obce čas na to, aby požádaly o dotace Karlovarského kraje z Programu obnovy venkova. Letos se bude rozdělovat celkem 11, 1 milionu korun ve třech dotačních titulech. Dalších 5 milionů je určeno na činnost manažerů mikroregionů, nadací či spolků.

Chebský hrad zůstává i přes zimu otevřen

Chebský hrad
​Ne všechny památky v kraji na zimu zavírají své brány. Příkladem může být Chebský hrad, jehož exteriéry zůstávají i nadále přístupné. Navštívit můžete rozlehlé hradní nádvoří, torzo románského paláce a barokní pevnostní val, z něhož se nabízí pěkný pohled na část města a blízké okolí.

Burzy práce v Karlovarském kraji pokračují i letos

Lidé
​Hledáte práci a nedaří se vám ji sehnat? Chcete se seznámit s aktuální nabídkou zaměstnání v regionu? Tak si nenechte ujít burzy práce, které pro vás i v letošním roce připravuje Krajská pobočka Úřadu práce v Karlových Varech.
1 - 10 Next