Archív krajských listů

Hejtman vyhlašuje výtvarnou soutěž pro seniory

Výtvarná soutěž pro seniory
​Hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný vyhlašuje výtvarnou soutěž pro seniory s názvem „Věk pro nás není překážkou“. Cílem soutěže je ukázat, že i v pokročilém věku lze žít aktivním životem. Soutěž začíná 1. prosince 2013 a končí 31. ledna 2014.

Studenti z Karlovarského kraje vydali vlastní knihu

Překračování hranic
Netradičního regionálního průvodce česko-sasko-durynským pomezím vydali v nedávné době studenti ze škol v pohraničí. Kniha s názvem „Překračování hranic“ představuje lokální dějiny očima mladých lidí a nabízí tak zcela nový pohled na region a jeho historii.

Nejlepší kroniku Karlovarského kraje mají v Bečově

Nejlepsi kronikari

​Kronika Bečova nad Teplou vedená kronikářkou Janou Dyedekovou zvítězila v konkurenci dalších 15 kronik v soutěži "O nejlepší kroniku Karlovarského kraje". Na druhém místě skončila kronika města Cheb, která je dílem kronikáře Jindřicha J. Turka, třetí místo získala kronika Krásného Údolí, již vede Martin Frank.

Základní školy vedou žáky k občanské odpovědnosti

Centrum pro demokratické učení
Již několik let probíhá program, který je zaměřen na posilování občanské odpovědnosti u žáků základních škol. Každoročně se pak vyhlašují školy, které získají titul „Škola pro demokracii“.  Do programu se mohou od ledna 2014 zapojit všechny základní školy z celé České republiky.

Kraj chystá IV. krajskou konferenci prevence kriminality

Prevence kriminality
​Kriminalita dětí a mládeže, rizikové lokality v našem regionu nebo možnosti získání dotací v oblasti prevence kriminality - to budou témata, na něž se zaměří IV. krajská konference prevence kriminality. Akce se koná ve středu 4. prosince v Krajské knihovně Karlovy Vary.

Peruánští touroperátoři ochutnali prameny i becherovku

Touroperatori Peru
​V upyulém týdnu navštívila Karlovy Vary skupina touroperátorů z Peru. Zástupci cestovních kanceláří se do našeho kraje přijeli seznámit s nabídkou wellness pobytů i s možnostmi kongresové turistiky.

V Karlových Varech proběhl seminář věnovaný arabským zemím

Arabský svět
Karlovarská agentura rozvoje podnikání uspořádala v Krajské knihovně v Karlových Varech seminář s názvem „Arabský svět a obchodní příležitosti“. Akce se konala pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a náměstka hejtmana Karlovarského kraje Petra Navrátila.

Konference EuroRegio v Sokolově už příští týden

EuroRegio
Jak být kreativnější a efektivnější v podnikání a jak bojovat s nezaměstnaností - právě s tím poradí konference EuroRegio 2013, která se bude konat ve středu 4. prosince na Integrované střední škole technické a ekonomické v Sokolově. Akci pořádá Karlovarský a Plzeňský kraj spolu se Západočeskou univerzitou v Plzni.

Začala soutěž o příspěvky na inovace

Vyzkum
​Karlovarský kraj zahájil třetí ročník veřejné soutěže o inovační vouchery. Místní firmy a podnikatelé tak mohou získat příspěvek na spolupráci s poskytovateli znalostí - univerzitami a dalšími vědecko-výzkumnými institucemi.


Na tratích v Karlovarském kraji bude jezdit více moderních vlaků

Vlak
​V neděli 15. prosince vstoupí v platnost nový jízdní řád na železnici. Mimo jiné přinese četnější jízdy vlaku SC Pendolino do našeho regionu, cestujícím nabídnou České dráhy v regionální dopravě větší komfort v podobě dalších nových vozidel Regioshark.

1 - 10 Next