Archív krajských listů

Hejtman Novotný: Ministrovy návrhy vůbec nic neřeší

Josef Novotny
Ministr zdravotnictví Leoš Heger přišel s návrhy na opatření, jak řešit situaci s odchody lékařů především z krajských nemocnic. Tato zařízení by nebyla při hromadných odchodech schopna zajistit ani základní akutní péči.

V areálu krajského úřadu vznikla nová naučná stezka

Naucna stezka
Stezka doplňuje dětská hřiště, tenisové kurty a inlinovou dráhu pro návštěvníky areálu. Vznikla na sklonku letošního roku.

Zbylá část sbírky do Višňové a Bílého Kostela nad Nisou

Povoden

Zbylé peníze z veřejné sbírky, kterou Karlovarský kraj vyhlásil na pomoc oblastem postiženým srpnovou povodní, poputují do Višňové na Frýdlantsku a Bílého Kostela nad Nisou na Chrastavsku. Tyto obce si rovným dílem rozdělí částku ve výši 61136 korun. Celkem se na kontě sbírky nashromáždilo bezmála 190 tisíc korun.

Larva: Chceme, aby jednala vláda

Lekari jsou nespokojeni

Více než sedmdesát lékařů Karlovarské krajské nemocnice (KKN), kteří jsou nespokojení se situací ve zdravotnictví, se připojilo k celostátní výzvě Děkujeme, odcházíme a podalo výpovědi. Z nemocnice Karlovy Vary jich hodlá odejít 58 a z nemocnice Cheb 18.

 

Zástupci Regionálního stavebního sdružení u hejtmana

Představitelé sdružení u hejtmana
Práce na nové koncepci a činnosti stavbařů v příštím roce – to byla témata setkání hejtmana Josefa Novotného s představiteli Regionálního stavebního sdružení Karlovy Vary (RSS). Hejtman hned v úvodu stavebníky informoval o situaci týkající se dostavby rychlostní komunikace R6.

Na Carlsbad Ski Sprint se představí špičky českého lyžování

Bezecke lyzovani
Mezinárodní závody v běhu na lyžích budou v neděli 26. prosince 2010 hostit Karlovy Vary na třídě T.G.Masaryka. Na trati závodních parametrů se představí zástupci běžeckého lyžování Lukáš Bauer a Martin Jakš a nejlepší čeští závodníci v biatlonu.

Kraj bude poskytovat příspěvky na protipovodňovou ochranu

Povoden
Rozhodl se tak na základě aktualizované Strategie ochrany před povodněmi pro území Karlovarského kraje, která mapuje systém povodňové ochrany za uplynulých 15 let.

Krajská tripartita jednala o problémech regionu

Tripartita
K svému poslednímu jednání v tomto roce se v prostorách krajského úřadu sešli zástupci Rady hospodářské a sociální dohody Karlovarského kraje - tripartity. Hejtman Josef Novotný informoval zúčastněné o stanovisku ministra dopravy Víta Bárty k dostavbě rychlostní silnice R6.

Hejtman jednal s primáři karlovarské nemocnice

Primari
Jednání zorganizoval hejtman Josef Novotný na základě dopisu primářů karlovarské nemocnice, v němž vyzývají vedení kraje k diskuzi o vývoji krajského zdravotnictví.

Kraj podpoří humanitární projekt Stop cholera in Haiti

Pomoc Haiti
Projekt zahrnuje nákup zdravotnického materiálu, antibiotik a vakcín proti choleře, které jsou na Haiti v současné době nejvíce zapotřebí. Akci organizuje liberecké sdružení HAND FOR HELP EUROPE.
1 - 10 Next