Archív krajských listů

Na kardiologii pořídí přístroje za 59 milionů korun

Kardiologicke pracoviste

Karlovarská kardiologie, jedno ze šesti pracovišť v rámci ČR, která mají statut kardiovaskulárního centra 2. stupně, má hned dva důvody k oslavám. Jednak si připomíná pět let od provedení prvního intervenčního výkonu, jednak získala dotaci z evropského fondu ve výši 59 milionů korun, za kterou nakoupí 11 nových přístrojů.

Dětem bude sloužit nová inline dráha u krajského úřadu

Inline dráha
V rámci oslav 10 let  vzniku Karlovarského kraje bude ve čtvrtek 15. července od 13 hodin zahájen provoz dětského hřiště "Na kraji města II." v areálu Krajského úřadu Karlovarského kraje, za budovou A, v Karlových Varech - Dvorech.

Street Party v Bruselu s mottem "10 let českých regionů“

Street Party v Bruselu

Tisíce lidí se sešly na tradiční české akci v Belgii. Street Party v Bruselu se konala počtvrté, představila návštěvníkům české kraje a nabídla tradiční regionální speciality i koncert českých skupin.

Po roce se vrací soutěž Kudy z nudy

Aktivni dovolena
Podpora a oživení domácího cestovního ruchu je hlavním cílem soutěže Kudy z nudy 2010. Druhého ročníku klání o nejlepší tuzemskou turistickou nabídku, které pořádá agentura CzechTourism, se zúčastní také Karlovarský kraj, a to v kategorii Západočeské lázně.

Do našeho kraje směřují další peníze z programu Cíl 3

Projekt AKONA
Získat by je měl výzkumný a vzdělávací projekt, který se bude realizovat na Integrované střední škole v Chebu. Rozhodli o tom členové Monitorovacího výboru Programu Cíl 3/Ziel 3 Česká republika - Svobodný stát Sasko na svém zasedání v Žatci. V soutěži o evropské dotace uspělo celkem 8 nových přeshraničních projektů.

Záchranářům usnadní komunikaci s dětmi plyšový Pan Kroužek

Pan Krouzek
Jedná se o nového maskota Asociace Záchranný kruh, který má umožnit záchranářům, policistům nebo hasičům navázat kontakt s ohroženými nebo zraněnými dětmi.

Učitelé a zdravotní sestry si mohou zvýšit kvalifikaci

Vyuka sestricek
Dvě konzultační střediska otevře od září v Karlových Varech plzeňská Západočeská univerzita.  Budou sloužit zdravotním sestrám a učitelům, kteří si potřebují zvýšit kvalifikaci. Nebudou tak muset cestovat za vzděláním mimo region.

Asociace krajů ČR jednala o boji proti hazardu

Logo AKCR
Spolupráce se Svazem měst a obcí ČR, boj proti hazardu, protipovodňová opatření a čerpání peněz z evropských fondů byly hlavními body jednání Rady Asociace krajů ČR v Olomouci na konci minulého týdne.

Vojenské cvičení přilákalo i veřejnost

Ukazky pro verejnost

Mezinárodní vojenské cvičení Patrouille-Hlídka Euregio Egrensis 2010 se po šesti letech vrátilo do Karlových Varů. Vítězem v pořadí jedenáctého měření sil příslušníků Armády ČR a Bundeswehru se stali reprezentanti Saska.

Statistici připravují sčítání lidu

Scitani lidu
Sčítání lidu, bytů a domů se uskuteční v březnu příštího roku. Poprvé bude jednotné v rámci Evropské unie a přidružených zemí. V Karlovarském kraji absolvovalo už v dubnu letošního roku zkušební sčítání 1500 domácností na Sokolovsku.
1 - 10 Next