Archív krajských listů

Karlovarský kraj navštívila delegace z Číny

Cinska delegace
Na krajském úřadě se čínští představitelé distriktu Shijingshan setkali s náměstkem hejtmana Petrem Navrátilem a radním Vratislavem Emlerem. "Při prezentaci Karlovarského kraje se nemohu nezmínit o lázeňství, díky kterému je náš kraj každoročně navštěvován tuzemskými a zahraničními turisty," uvedl Navrátil.

Karlovarské muzeum připravilo výstavu k 17. listopadu

Karlovarske muzeum
1989 – Cesta ke svobodě aneb Revoluční listopad. To je název výstavy, která začíná 19. listopadu v prostorách muzea na Nové louce v Karlových Varech.

Zástupci krajů si ve Velimi prohlédli nová kolejová vozidla

Ilustracni foto
Na začátku týdne představili výrobci kolejových vozidel na zkušebním okruhu ve středočeské Velimi zástupcům jednotlivých českých regionů nové vlaky. Akci zorganizovala Asociace krajů ČR společně s Výzkumným ústavem železničním.

Kraj plánuje vybudování vědeckotechnického parku

Logo kraje
Park má vzniknout do roku 2014 v areálu Krajského úřadu v Karlových Varech. Jeho výstavba bude stát zhruba 370 milionů korun a měla by se realizovat s přispěním Evropské unie.

Karlovarská nemocnice získala monitory pro novorozence

Miminko s maminkou
Díky Nadaci Křižovatka budou miminka chránit Apnoe monitory BABYSENSE II, které slouží k monitorování dýchacích pohybů zejména rizikových novorozenců a kojenců.

Opatření proti viru A (H1N1) v Karlovarském kraji

Preventivni opatreni

Národní referenční laboratoř potvrdila v minulém týdnu virus A (H1N1) u první oběti prasečí chřipky. Další pacient s tímto virem leží ve vážném stavu v karlovarské nemocnici. KKN, a.s. proto přijala v této souvislosti potřebná opatření. 

Kraj ocenil nejlepší žáky

Nejuspesnejsi zaci
Keramické sovy, pamětní listy a další dárky převzala v pátek 23. října v kostele sv. Antonína z Padovy v Sokolově téměř šedesátka žáků základních uměleckých a středních škol z našeho regionu. Oceněni byli za úspěšnou reprezentaci školy a kraje ve školních předmětových, uměleckých a sportovních soutěžích ve školním roce 2008/2009.

Kraj přispěje na údržbu běžeckých tras

Bezkar
Celkem 412 tisíc korun získá z rozpočtu Karlovarského kraje šest obcím a jedna tělovýchovná jednota na úpravu lyžařských běžeckých stop v Krušných horách a Slavkovském lese.

Kraj odvolal ředitele ISŠ Cheb, chod školy to neovlivní

ISŠ Cheb
Rada kraje schválila odvolání ředitele Jana Kota k 31. říjnu, protože vydával neoprávněně potvrzení o studiu lidem, kteří nebyli žáky Integrované střední školy v Chebu. Vyplynulo to ze závěrů kontrolního šetření krajského úřadu na této škole.

Karlovarský kraj je mezi regiony druhým nejefektivnějším žadatelem

Letiste
Hned po Středočeském kraji má Karlovarský kraj v naší zemi nejvíce schválených projektů  v poměru k počtu předložených k financování z EU. Vyplynulo to z údajů Národního orgánu pro koordinaci při Ministerstvu pro místní rozvoj ČR. Národní orgán sleduje, jak kraje čerpají dotace z evropských fondů. 
1 - 10 Next