Archív krajských listů

Týden knihoven nabízí zajímavý program

Kniha
Nabídka letošního Týdne knihoven, který se koná od 5. do 10. října,  bude v Krajské knihovně Karlovy Vary opravdu pestrá.

Kraj opět podpoří Centrum substituční terapie

Substitucni terapie

Karlovarské Centrum substituční terapie (CST), poskytující služby především osobám závislým na drogách, získá od kraje příspěvek na svůj provoz. "Rada kraje schválila poskytnout 150 tisíc korun na zajištění chodu tohoto centra," upřesnila krajská radní Berenika Podzemská.

Hrad Bečov v soutěži Evropské unie

Hrad Becov
Hrad Bečov je součástí rozsáhlého, historicky unikátního, stylově mimořádně rozmanitého a architektonicky členitého památkově chráněného areálu  jedné z vysoce přitažlivých památek na území západních Čech.

Mezi Nejdkem a Potůčky nepojedou tři týdny vlaky

Nadrazi
Vlakové spoje v úseku Nejdek - Potůčky nahradí od 29. září 8.15 náhradní autobusová doprava. Výluka potrvá do 18. října do 18.30. Důvodem je oprava tunelů a kolejnic, které provádí Správa železniční dopravní cesty. Autobusy budou jezdit podle zvláštního výlukového jízdního řádu, který je odlišný od běžného jízdního řádu vlaků.

Živnostník roku je z Mariánských Lázní

Zivnostnik roku
V Karlovarském kraji se stala letos vítězem regionálního kola soutěže Živnostník roku Julie Luhanová z Mariánských Lázní, která obchoduje s drogistickým zbožím a vede v tomto oboru i učiliště. Titul Firma roku získala společnost PH Kovo - Recycling Cheb. Ta se specializuje na výkup a zpracování železných i neželezných kovů. Oba vítězové budou reprezentovat Karlovarský kraj v celostátním finále.

Zastupitelé rozhodli pro stavbu nové nemocnice

Mimoradne zastupitelstvo
Celkem 28 z 39 krajských zastupitelů na svém mimořádném jednání hlasovalo pro výstavbu nové moderní nemocnice. Ta by měla přijít zhruba na 2, 5 až 3, 5 miliardy korun a s jejím vybudováním se počítá do roku 2019.

Preventivní vlak dorazí i do Karlovarského kraje

Preventivni vlak

Preventivní vlak bezpečné železnice je projekt Českých drah, který se v říjnu představí v našem regionu. Akce je zaměřena na žáky druhého stupně a studenty středních škol.

Hejtman Josef Novotný k tendencím Mariánských Lázní odtrhnout se od kraje

Hejtman
Neskutečně mě překvapily a šokovaly informace v regionálních médiích, které hovoří o tendenci města Mariánské Lázně odtrhnout se od Karlovarského kraje a přičlenit se ke kraji Plzeňskému.

Hasiči složí slib

Hasicske auto
Slib nových příslušníků HZS Karlovarského kraje se odehraje v pondělí 28. září ve 14 hodin před hotelem Thermal v Karlových Varech.

V Karlovarském kraji končí analogové vysílání

Konec analogoveho vysilani
Zemské analogové vysílání končí v Karlovarském kraji 30. září. Většina obyvatel je podle národního koordinátora digitalizace Zdeňka Duspivy na tento krok dobře připravena.
1 - 10 Next