Archív krajských listů

Regulační poplatky si od kraje nechává proplácet stále více lidí

Nemocnice
Karlovarský kraj poskytuje dar na úhradu regulačních poplatků ve svých zdravotnických zařízeních od února letošních roku. Za prvních pět měsíců zaplatil za pacienty více než 7,8 milionu korun.

Rozhodněte o Stromu roku 2009

Strom roku
Od 1. srpna do 10. října můžete vybrat jednoho ze dvanácti finalistů oblíbené celostátní ankety Strom roku 2009, kterou každoročně pořádá Nadace Partnerství. Podpořte své favority a přispějte tak do veřejné sbírky, jejíž výtěžek směřuje na výsadby nových stromů.

Výběrové řízení na rekonstrukci Becherovy vily vypíše kraj znovu

Becherova vila
Karlovarský kraj zrušil výběrové řízení na firmu, která má rekonstruovat prostory Becherovy vily na interaktivní galerii. Nabídky uchazečů totiž značně převyšovaly poptávku kraje.

Kraj pomůže zajistit školní spoje

Skolni spoj
Dětem ze Stráže nad Ohří a Boče, které navštěvují Základní školu v Perštejně, pomůže  Karlovarský kraj od září zajistit školní autobusy. Dva týdny před koncem školního roku totiž zrušil soukromý dopravce z Ústeckého kraje školní spoje.

Karlovarský kraj nebude realizovat projekt „CTV Ostrov“ v původním rozsahu

Vizualizace CTV Ostrov
Projekt „Centrum technického vzdělávání“ v Ostrově nebude realizován v původním rozsahu. Přestože byl dobře připraven a uspěl i s žádostí o peníze z ROPu, bylo už v době jeho příprav jasné, že vzhledem k pokračujícímu úbytku uchazečů o studium na středních školách by bylo obtížné novou školu naplnit dostatečným počtem žáků.

Jihočeští hasiči obléknou díky Karlovarskému kraji nové uniformy

Predavani uniforem

Osmdesát pracovních zásahových oděvů předal dnes hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný jako výraz pomoci po povodních jihočeským dobrovolným hasičům.

Žádejte o grant Nadace Partnerství na výsadbu stromů

Stromy zivota
Občanská sdružení, obce, školy nebo církevní subjekty mohou až do pátku 28. srpna 2009 opět žádat o granty na výsadby stromů. Program Strom života Nadace Partnerství rozdělí v podzimním kole minimálně 350 000 korun.

Cena Sdružení českých spotřebitelů pro rok 2009 vyhlášena

Cena Ceskeho spotrebitele
Předsednictvo Sdružení českých spotřebitelů (SČS) na základě svého zasedání a dále v souladu se závěry zasedání Odborné komise pro ochranu spotřebitele v  Karlovarském kraji s cílem dále rozvíjet platformu pro propagaci firem uspokojujících spotřebitele, vyhlašuje Cenu Sdružení českých spotřebitelů pro rok 2009   „Spokojený zákazník Karlovarského kraje“.

V kraji funguje sedmdesát Czech POINTů

Czech POINT

Od počátku července byly zprovozněny datové schránky, které umožní snazší, elektronickou komunikaci lidí s úřady. V souvislosti s tím narůstá počet obcí, jež zřizují nebo dovybavují vlastní kontaktní místa veřejné správy, tzv. Czech POINTy, kde je možné o zřízení datové schránky zažádat.

Ministerstvo přislíbilo podpořit vodohospodářské akce v kraji

Vodarna
Celkem 6 vodohospodářkých akcí v kraji získá dotaci Ministerstva zemědělství ČR. Jde o zbudování či rekonstrukci vodovodů a kanalizací v obcích, kterým s financováním pomůže stát i kraj.
1 - 10 Next