Archív krajských listů

Karlovarský kraj spouští novou cizojazyčnou verzi webových stránek

Novy web
Návštěvníci krajského internetového portálu mohou ode dneška získat nové komplexní informace ve třech jazycích - angličtině, němčině a zcela nově i ve španělštině. Následně přibydou další tři jazyky – v dubnu 2009 ruština, v květnu 2009 francouzština a v červnu 2009 italština.

Karlovarští hokejisté ve finále extraligy

Hokejiste ve finale
Karlovarští hokejisté si po roce znovu zahrají o extraligový titul. V šestém semifinálovém utkání Západočeši přehráli pražskou Spartou 4:1, když ve třetí části zvýraznili jednobrankový náskok, který si domácí vypracovali v úvodu druhé třetiny. Stejně jako loni se Karlovy Vary utkají o celkové prvenství s pražskou Slavií.

Senátoři a poslanci diskutovali o zdravotnické koncepci Karlovarského kraje

Jednani ke koncepci zdravotnictvi

Na společném jednání, jehož tématem byla Strategie rozvoje zdravotnictví Karlovarského kraje, se s vedením kraje setkali regionální poslanci a senátoři a představitelé Karlových Varů, Sokolova a Chebu. Cílem schůzky bylo informovat všechny zúčastněné o problémech, s nimiž se potýká krajské zdravotnictví a diskutovat o připravovaném dokumentu.

Nejlepším sportovcem kraje opět Lukáš Bauer

Sportovec roku
Tradiční anketu o nejúspěšnějšího sportovce vyhlásil Karlovarský kraj již po osmé. Návrhy na nominace nejlepších sportovců poskytly zástupci sportovních unií, tělovýchovných jednot, klubů a občanských sdružení v oblasti sportu.

Vyhlášen 15. ročník soutěže „Vesnice roku“

Vesnice roku
Cílem soutěže je povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňování  programu obnovy vesnic a zároveň upozornit širokou veřejnost na význam venkova.

Chcete poznat zblízka práci v německém parlamentu?

Studenti
Využijte tedy příležitost zúčastnit se mezinárodního stipendijního pobytu v Německém spolkovém sněmu, jenž bude probíhat od počátku března do konce července příštího roku.

Bertíci předali v Karlovarském kraji 124 860 korun

Predavani seku
Finanční prostředky z charitativního projektu podpoří rozvoj a vzdělání dětí.  
Zástupci tří dětských domovů z Karlovarského kraje převzali z rukou hejtmana Karlovarského kraje Josefa Novotného a regionálního ředitele prodejen Albert Juraje Klembary finanční dar v celkové výši 124 860 korun. Všechny získané finanční prostředky jsou určeny na vzdělání dětí, přípravu na jejich vysněné povolání a jejich další osobnostní rozvoj.

Kraj: Obce by měly využívat více lidí na veřejně prospěšné práce

Verejne prospesne prace
Vyplynulo to z jednání zástupců vedení kraje s řediteli úřadů práce v druhém březnovém týdnu. "Chceme apelovat na obce, ale i krajské příspěvkové organizace, aby využívaly v mnohem větší míře evidované nezaměstnané k veřejně prospěšným pracím, ať už na údržbě zeleně, při úklidu obecních prostranství nebo jiných činnostech," řekl hejtman Josef Novotný.

Hejtman se sešel s ředitelem Úřadu Regionální rady

Hejtman s Vrablikem
Tématem diskuze Josefa Novotného s ředitelem ÚRR Petrem Vráblíkem se stalo řízení Regionálního operačního programu Severozápad, počty projektů podaných do nedávno uzavřené 5. výzvy nebo nejčastější problémy příjemců dotací.

Náš kraj se líbil na veletrhu Infotour

Veletrh Infotour
Karlovarský kraj se v uplynulém týdnu představil na veletrhu Infotour a Cykloturistika v Hradci Králové. Na 10. ročník veletrhu turistických možností se sjelo více než 60 vystavovatelů z řad cestovních kanceláří, měst a regionů.
1 - 10 Next