Archív krajských listů

Nemocnice v Karlových Varech disponuje plnohodnotným kardiocentrem

kardiostimulační sálek
V karlovarské nemocnici byl zahájen provoz  nového kardiostimulačního sálku. Od 1. listopadu začne pracovat také samostatné lůžkové kardiologické oddělení.  Pacienti z Karlovarského kraje tak nebudou muset hledat pomoc v jiných regionech.

Chebské muzeum uvede výstavu „Velká válka aneb konec zlatého věku 1914-1918"

Muzeum Cheb
V listopadu letošního roku uplyne kulatých devadesát let od konce první světové války, konfliktu, jenž zásadním způsobem poznamenal pozdější směřování světových dějin.

Živnostníkem roku je kameník František Suchánek ze Skalné

Logo soutěže Firma roku
Trofej Makro Živnostník roku Karlovarského kraje získal kameník František Suchánek ze Skalné u Chebu za vynikající řemeslnou práci a úspěšný rozvoj podnikání. Titul Firmy roku obhájila společnost hmot Lias Vintířov.

Studenti ČZU složili slib na krajském úřadě

Imatrikulace CZU
Slavnostní imatrikulace studentů prvních ročníků dálkového studia Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity Praha proběhla 26. září v jednacím sále krajského zastupitelstva.

Pacienti LDN v Chebu dostali nové zázemí

LDN Cheb
Postupnou rekonstrukcí prochází léčebna dlouhodobě nemocných v Chebu. Pacienti nyní mají k dispozici nově vybavené pokoje. Úpravami prošel i přilehlý park.

Kraj nabízí sběrné nádoby na tříděný odpad

Kontejnery
Nabídka platí především pro školy,  zdravotnická zařízení, ústavy sociální péče, domovy pro seniory, kluby či knihovny.

Kraj zprovoznil kruhovou křižovatku v Chodově

Krizovatka Chodov
Řidiči i chodci se od nynějška mohou pohybovat na křižovatce ulic Husovy a Hlavní v Chodově mnohem bezpečněji.

Karlovarský kraj opět získal další evropské peníze

Becherova vila
Jedná se o dotace na zlepšení infrastruktury v obcích a rozvoj cestovního ruchu ve výši více než 1, 8 miliardy korun na projekty podané v rámci 2. výzvy Regionálního operačního programu Severozápad.

Karlovarský kraj podpoří včelaře

Vcela

Náš kraj se v příštím roce připojí k osmi regionům v zemi, které se zaměřily na podporu včelařství.  V důsledku včelích chorob a klesajícího počtu včelařů se toto unikátní odvětví dostalo do problematické situace.

Odborníci hledají metody, jak zbavit přehradu Skalka sinic

Skalka
Vodní nádrž Skalka na Chebsku je zejména v letních měsících oblíbeným cílem turistů. Rekreaci jim ale znepříjemňují rychle se množící sinice, které už většinou začátkem sezóny znemožňují na přehradě koupání.
1 - 10 Next