Archív krajských listů

Čeští a němečtí výtvarníci si dali dostaveníčko v Ostrově

Einsiedelnska kaple
Na přelom července a srpna si naplánovali společné setkání v Ostrově neprofesionální umělci z česko-německé příhraniční oblasti.

Stavba centrálního příjmu v chebské nemocnici zahájena

Zahajeni stavby
Centrální příjem bude umístěn v přízemních prostorách hlavní budovy, která je nejstarší v areálu nemocnice. Pacientům začne sloužit začne od července příštího roku, ve stejnou dobu bude otevřena multioborová JIP se 12 lůžky. Centrální příjem soustředí ambulance, které jsou nyní rozmístěny na několika místech v objektu. Celkové náklady dosáhnou asi 72 milionu korun.

Kraj podpoří provozovatele cyklobusů

Cyklobus
Se stále stoupající popularitou cyklistiky roste zájem obyvatel kraje o přepravu cyklobusy do zajímavých míst celého regionu.

Kraj zamýšlí vybudovat univerzitní kampus

Univerzitni kampus
Projekt univerzitního kampusu, který vychází ze strategie rozvoje lidských zdrojů a posílení konkurenceschopnosti Karlovarského kraje, by měl v budoucnu vyřešit problém vysokých škol, které v regionu obtížně hledají další prostory pro studenty a výuku.

Seminář se zaměřil na dostupnost tabákových výrobků mladistvým

Seminar
Aliance Zákon 18 uspořádala ve středu dne 23. 7. 2008 v Karlových Varech regionální seminář věnovaný problematice snadné dostupnosti tabákových výrobků pro mladistvé a dodržování zákona č. 379/2005 Sb. Jeho cílem bylo zjistit reálnou situaci v souvislosti s kontrolami a řešením případů prodeje tabáku mladistvým a způsoby a výší postihu v Karlovarském kraji. Záštitu nad ním převzal Lubomír Suk, poslanec Parlamentu ČR.

Domov pro seniory "SPÁLENIŠTĚ" v Chebu mění svou podobu

Spaleniste Cheb
Moderní prostorné pokoje ve svěžích barvách s kuchyňským koutem a bezbariérovým sociálním zázemím osazeným bezpečnostními prvky mají od nynějška k dispozici obyvatelé šestého patra Domova pro seniory "SPÁLENIŠTĚ " v Chebu.

Studie cyklostezek v okolí Medardu je hotová

Cyklostudie Medard
Cyklistům a turistům se tak nabízí příležitost navštívit místa, která se mají v příštích letech z vytěžené pouště změnit v rekreační oázu.

Pacientům ze Sokolovska pomůže nový tomograf

Pocitacovy tomograf
Sokolovská nemocnice uvedla do provozu nový počítačový tomograf. Moderní přístroj umožní kvalitnější a rychlejší diagnostiku. Zejména pro pacienty s náhlými mozkovými příhodami může tomograf zkrátit stanovení diagnózy a snížit tak rizika následků.

Sjíždění Ohře bude pro vodáky bezpečnější

Tuhnicky jez
Kraj totiž přichází se záměrem zrealizovat dvě dílčí investice v rámci projektu Vodácká Ohře.

Lidé se obracejí na Intervenční centrum stále častěji

Intervencni centrum
Dokládá to statistika, podle níž v prvním pololetí loňského roku uskutečnilo Intervenční centrum celkem 180 kontaktů a intervencí.
1 - 10 Next