Archív krajských listů

Evropská unie otevřela v Karlových Varech osmnácté infocentrum

Evropská unie otevřela v Karlových Varech osmnácté infocentrum
Budou nám chodit důchody do letního bytu na řeckém pobřeží? Za jakých podmínek bude možné své dítě poslat na studium do zahraničí? Bude možné po vstupu do Evropské unie začít podnikat třeba v Německu? Na tyto a mnoho dalších otázek by měli být schopni odpovědět pracovníci Regionálního evropského informačního střediska (REIS), které bylo 25. února otevřeno ve vstupní hale hlavní budovy Krajského úřadu Karlovarského kraje.

Dopis hejtmana médiím: Karlovarský kraj a letiště Karlovy Vary

Dopis hejtmana médiím
Rád bych opravil několik poslední dobou hojně citovaných a opakovaných omylů, se kterými jsem se setkal ve spojitosti s naším krajem a letištěm v krajském sídelním městě.

Co se stalo:
Kraje, které mají na svém území regionální letiště, kromě Karlovarského kraje i kraj Moravskoslezský (letiště Ostrava - Mošnov) a Jihomoravský (letiště Brno - Tuřany), byly osloveny ministerstvem dopravy, které navrhuje tato letiště odstátnit. To kraje vítají a odpovídá to také filosofii Evropské unie. Pokud nebudou tato letiště státní, ale regionální (krajská), je možno na jejich rozvoj najít prostředky v evropských fondech. Regionální letiště mají zároveň velký vliv na atraktivitu a přístupnost jednotlivých krajů, a proto je pochopitelný zájem krajů na jejich dalším rozvoji.

Ombudsman dal Krajskému úřadu Karlovarského kraje za pravdu

Roman Rokůsek
Dvakrát v loňském roce řešil ombudsman stížnosti na práci Krajského úřadu Karlovarského kraje. Obě prověrky dopadly pro krajské úředníky dobře. Potvrdil to ředitel krajského úřadu Roman Rokůsek.
"Ombudsman v obou případech konstatoval, že krajští úředníci ve svých rozhodnutích nepochybili. Za postup v jednom z případů dokonce dostali úředníci od ombudsmana pochvalu, v níž ocenil jejich přístup" s potěšením konstatuje ředitel úřadu Roman Rokůsek.

Do staveb a obnovy silnic v Karlovarském kraji půjde 1 miliarda Kč

Do staveb a obnovy silnic v Karlovarském kraji půjde 1 miliarda Kč
Zhruba miliarda korun bude letos směřovat na rozvoj a obnovu silnic v Karlovarském kraji. Přes 800 milionů půjde na silnice první třídy, zbylých necelých 200 milionů Kč bude uvolněno na komunikace druhé a třetí třídy.

Podle ředitele karlovarské správy Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Tomáše Kaase zhruba 800 milionů korun investuje stát do nových silnic a významných rekonstrukcí. Polovinu bude letos stát stavba obchvatu Ostrova, na další stamiliony přijde dokončení úseku rychlostní silnice R6 mezi křižovatkou "Ypsilonka" u Chebu a Kamenným Dvorem. Na opravy hlavních tahů dá ŘSD asi stejně jako loni 18 milionů korun.

Záchranka v Karlovarském kraji má nové územní středisko

Záchranka
Koordinačním Územním střediskem záchranné služby Karlovarského kraje určila 30. ledna Rada Karlovarského kraje s okamžitou platností Záchrannou a dopravní zdravotní službu v Karlových Varech.
"Stalo se tak v souladu se zákonem, který krajská sídla vyjmenovává jako místa územních středisek záchranné služby. Musím si však trochu postěžovat, že tak neučinilo před předáním záchranek kraji již ministerstvo zdravotnictví," říká hejtman Josef Pavel.