Úvodní strana > Krajské listy > Den otevřených dveří Krajského úřadu Karlovarského kraje

 Den otevřených dveří Krajského úřadu Karlovarského kraje

Den otevřených dveří
Krajský úřad Karlovarského kraje otevřel ve středu 30. května své dveře veřejnosti. Zájemci si opět po roce prohlédli objekty areálu v Karlových Varech - Dvorech a měli možnost ptát se na to, co je o kraji a úřadu zajímá.

Až do 16 hodin přicházeli lidé po menších skupinách. Z výkladu se dozvěděli informace o činnosti krajských úředníků a Karlovarského kraje, prohlédli si kanceláře hejtmana, kancelář ředitele, zasedací místnosti, jednací sál zastupitelů a další prostory. Pro 5 středních a 1 základní školu byl připraven program rozšířený o přednášku ředitele krajského úřadu Romana Rokůska.

Den otevřených dveří

Studenti se dozvěděli podrobné informace o činnosti a kompetencích úřadu. Součástí programu byla také prohlídka krajské knihovny a operačního střediska HZS Karlovarského kraje. Hasiči příchozím předvedli také zásahové vozidlo s výsuvným žebříkem a plošinou. "Snažili jsme se ukázat veřejnosti, že kraje a krajské úřady jsou moderními institucemi, které usilují o co největší vstřícnost a otevřenost vůči občanům,“ říká ředitel krajského úřadu Roman Rokůsek.  

Po šesti letech své novodobé historie se kraje staly plnohodnotných pilířem zastupitelské demokracie postavené na co největším podílu veřejnosti při rozhodovacích procesech. Letos se Den otevřených dveří konal ve stejném termínu v pěti krajích. Vedení Karlovarského kraje i krajského úřadu má v úmyslu v nově vznikající tradici pokračovat i v příštích letech.
Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 30.5.2007 0:00