Úvodní strana > Krajské listy > Hotelová škola v Mariánských Lázních úspěšně reprezentuje kraj

 Hotelová škola v Mariánských Lázních úspěšně reprezentuje kraj

Soutěž studentů
Tří významných akcí se v tomto měsíci zúčastnila Hotelová škola v Mariánských Lázních. Její studenti bodovali v mezinárodní kuchařské soutěži, připravovali se na celorepublikovou barmanskou soutěž a prezentovali se na největší gastronomické přehlídce v republice.

Mezinárodní kuchařské soutěže Mladý gastronom - vaříme s Dr. Oetkerem se zúčastnilo 14 hotelových škol ze 3 evropských zemí. Úkolem soutěžících byla příprava tříchodového menu a dokončení jídla před hostem. Hodnotila se především kvalita a estetická úroveň pokrmů. Druhé místo v přípravě jídla před hostem obsadila Iveta Jenčíková ze 2. ročníku Hotelové školy v Mariánských Lázních.
Soutěž studentů              Soutěž studentů


Finlandia Junior Cup 2007, to je název barmanské soutěže. Jejího školního kola, které bylo přípravou na celorepublikovou soutěž, se zúčastnilo 14 barmanů. Vítězem se stal Jan Bártl z 2. ročníku SOU obor číšník.

Velmi úspěšná byla i prezentační akce Hotelové školy ve společenském domě Casino. Největší gastronomickou přehlídku žáků odborné školy v republice navštívilo více než tisíc hostů. Zastoupeny byly obory hotelnictví a turismus, kuchař, číšník, obchodník, krejčová.

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 23.4.2007 0:00