Úvodní strana > Krajské listy > Karlovarský kraj podepsal s Českými drahami smlouvu o dopravní obslužnosti na rok 2004

 Karlovarský kraj podepsal s Českými drahami smlouvu o dopravní obslužnosti na rok 2004

Karlovarský kraj podepsal s Českými drahami smlouvu o dopravní obslužnosti na rok 2004
Na karlovarském hejtmanství 22. prosince dopoledne podepsali hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel, ředitel Obchodně provozního ředitelství ČD v Ústí nad Labem Jiří Kolář a vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Karlovarského kraje Martin Leichter Smlouvu o závazku veřejné služby na rok 2004. Podle Jiřího Koláře letos Karlovarský kraj smlouvu s ČD podepsal jako první ze všech českých krajů.

"Smlouva mezi krajem a Českými drahami, která se podepisuje každý rok a která nabývá účinnosti vždy 1. ledna, stanoví rozsah základní dopravní obslužnosti. Rozsah dopravní obslužnosti na rok 2004, který schválilo zastupitelstvo kraje 11. prosince, sníží dopravní výkony v kraji proti roku 2003 o 1 procento. Cestující by to v jízdních řádech vlaků prakticky vůbec neměli pocítit," informuje tiskový mluvčí Karlovarského kraje Tomáš Svoboda.

Podepsaná smlouva se týká přepravy v osobních a spěšných vlacích v rozsahu nových jízdních řádů platných již od 14. prosince 2003 v objemu 2,75 milionů vlkm (vlakových kilometrů). Kraj podle smlouvy zaplatí ČD za osobní a spěšné vlaky částku 130,7 milionu Kč, kterou celou obdržel ze státního rozpočtu jako účelově vázanou dotaci pro ČD na základní dopravní obslužnost. Provoz rychlíků hradí ČD přímo ministerstvo dopravy.

"Novinkou ve smlouvě je to, že kraj hradí ČD vedle provozního a přepravního závazku také závazek tarifní, který dříve hradilo ČD přímo ministerstvo dopravy. Tím se vysvětluje nárůst finančních prostředků, který projde účetnictvím kraje. Loni kraj s ČD podepisoval smlouvu za zhruba 56 milionů korun, letos už za více než dvojnásobek," dodává Tomáš Svoboda.
Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 22.12.2003 0:00