Úvodní strana > Krajské listy > Kraj se obrací na obce kvůli šetření vodou

Kraj se obrací na obce kvůli šetření vodou

Vodovodní kohoutek
​Dlouhotrvající sucho a nedostatek srážek trápí všechny regiony České republiky včetně Karlovarského kraje. Kraj se proto obrací na starostky a starosty obcí na území regionu s prosbou, aby občanům připomínali opatření, která mají  zabránit zhoršení situace.

„Prosíme představitele obcí v Karlovarském kraji, aby svým občanům opakovaně a důrazně prostřednictvím všech komunikačních kanálů doporučili respektovat platná opatření. Zejména se v konkrétních oblastech nesmí napouštět bazény, zalévat zahrady a mýt auta vodou z vodovodu. Výrazně je ale také třeba omezit užívání vody z říček, potoků a podobných vodních zdrojů. Nedostatek vody v přírodě nedokážeme nijak kompenzovat, jediná cesta je s ní šetřit,“ vysvětlila vedoucí odboru životního prostředí krajského úřadu Regina Martincová.

Vodu z vodovodu by lidé měli využívat pouze pro osobní potřebu k pitným a hygienickým účelům. O opatřeních, která platí přímo na území jednotlivých měst a obcí, je možné se informovat mimo jiné na internetových stránkách obcí

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 5.8.2022 14:40