Domů Aktuality V Galerii umění v Karlových Varech tvoří mladí výtvarníci

V Galerii umění v Karlových Varech tvoří mladí výtvarníci

Příměstský tábor pro děti ve věku od 8 do 12 let pořádá Galerie umění Karlovy Vary už 17. rokem. Tvůrčí prázdninové dílny s tématem Výtvarné léto v galerii je určený tvořivým dětem, které si chtějí vyzkoušet nejrůznější výtvarné aktivity a techniky.
Inspiraci pro tvorbu mladí umělci získávají z příběhů vystavených uměleckých děl Františka Skály. V tomto týdnu si ještě vyzkouší netradiční techniky práce s materiálem, například smaltování, tkaní, malbu na hedvábí a další.

Kromě tvorby v prostorách Galerie umění chodí účastníci příměstského tábora ven a pracují na svých dílech v plenéru. Týdenní umělecké snažení zakončí vernisáž výstavy, která představí výtvory účastníků prázdninových dílen. Vernisáž se uskuteční v pátek 17. 7. 2020 od 16 hodin v Galerii umění v Karlových Varech.
Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková
Datum aktualizace 14. 7. 2020 - 14:33