Úvodní strana > Krajské listy > Kraj uložil obcím s rozšířenou působností zajistit ubytování pro lidi bez domova a vykázané osoby s nařízenou karanténou či s onemocněním COVID-19

 Kraj uložil obcím s rozšířenou působností zajistit ubytování pro lidi bez domova a vykázané osoby s nařízenou karanténou či s onemocněním COVID-19

Bezdomovec
​Karlovy Vary, Ostrov, Sokolov, Cheb, Mariánské Lázně, Kraslice a Aš budou muset zajistit ubytování lidem bez domova v případě, že mají nařízenou karanténu či už se u nich prokázalo onemocnění COVID-19. Opatření se vztahuje i na ty občany, kteří byli z důvodu domácího násilí vykázáni z domu. Rozhodl o tom dnes hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis.


„Předběžně už jsem o tom s karlovarskou paní primátorkou a starosty obcí s rozšířenou působností mluvil, v těchto městech je třeba zajistit po dohodě s hygieniky místa, ve kterých budou moci odděleně být umístěni občané bez domova a vykázaní v případě, že jsou v karanténě, nebo se už u nich prokázalo onemocnění COVID-19. Počítáme také s tím, že by byla v těchto vyčleněných budovách poskytována nezbytná péče a zásobování. Navíc bude nutné zajistit i ostrahu takových objektů. Společně jsme se shodli na tom, že je to sice velmi náročné, ale nezbytné opatření, abychom zabránili šíření nákazy ve městech a okolních obcích právě kvůli lidem, kteří se i přes karanténu nebo prokázané onemocnění pohybují venku mezi ostatními lidmi, protože nemají kde být. Většina starostů má podobná místa vytipovaná, ještě si upřesníme kapacitu.  Zpočátku by byly tyto budovy v provozu jen v Karlových Varech, v Sokolově a v Chebu, pokud by to bylo zapotřebí, následně i v ostatních obcích s rozšířenou působností,“ upřesnil hejtman. 

Vyhrazené budovy sloužit nejen obyvatelům uvedených měst, ale i ostatních obcí v jejich správním obvodu. V případě potřeby se kraj podle krizového zákona bude podílet na financování provozu vyčleněných objektů. 


Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 3.4.2020 15:45