Úvodní strana > Krajské listy > Karlovarský kraj navštíví v březnu prezident republiky

 Karlovarský kraj navštíví v březnu prezident republiky

Prezident v kraji
​Karlova​rský kraj navštíví ve dnech 19. - 21. března 2019 prezident republiky Miloš Zeman s chotí Ivanou Zemanovou. Tradičně bude diskutovat s občany měst a obcí, ale také se starosty, krajskými zastupiteli, osobnostmi kraje z řad seniorů či zdravotníků. Na jeho cestě regionem jej bude provázet hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová.


V první den návštěvy se prezident mimo jiné setká se členy Zastupitelstva Karlovarského kraje a se starosty. Zavítá do hospicové budovy REHOS Nejdek, aby si prohlédl nové prostory hospice, jenž byl vybudován právě pod prezidentovou záštitou. Poté se setká s vedením obce Vintířov a s jejími občany. Prohlédne si rovněž národní kulturní památku Císařské lázně v Karlových Varech. "Císařské lázně už jsme představili několika ministrům kultury, ale pan prezident tam zatím nebyl. Proto bych ho ráda vzala do Zanderova sálu a seznámila ho s naším záměrem zahájit letos kompletní obnovu památky," uvedla hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová. 
 
Během druhého dne návštěvy prezident pojede do Kraslic na setkání s představiteli města a s občany, ve stejném duchu bude pokračovat v Aši. Třetí den v regionu bude patřit diskusi s lidmi v Milhostově a návštěvu prezident završí v  obci Nový Kostel, která loni vyhrála krajské kolo soutěže Vesnice roku.
 


Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 12.2.2019 15:55