Úvodní strana > Krajské listy > Kraj otevře vlastní jesle

 Kraj otevře vlastní jesle

Jesle
​Karlovarský kraj vyjde vstříc rodičům, kteří z pracovních či jiných důvodů nemohou být se svými malými dětmi doma. V prostorách Krajského dětského domova pro děti do 3 let v Karlových Varech otevře od října letošního roku jesle. Změnu zřizovací listiny však ještě musí schválit krajské zastupitelstvo na svém zářijovém zasedání.


„V současné době nemáme kojenecký ústav naplněn, protože většina dětí jde do přechodné pěstounské péče. Věřím, že jesle budou využívat nejen občané z Karlových Varů, ale popřípadě i z okolních měst a obcí. Pokud bychom viděli, že je o ně zájem, mohli bychom přemýšlet i o tom, že by se tam tříd otevřelo více," uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová po pondělním jednání Rady Karlovarského kraje.

Kapacita dětského domova, který sídlí nedaleko hotelu Imperial, je v současné době 50 dětí a obsazen je ani ne z jedné třetiny. Karlovarský kraj chce zřídit prozatím jednu třídu jeslí o maximální kapacitě 12 dětí, přičemž péči o ně zajistí stávající zdravotnický personál. V dětském domově se však musí ještě před samotným otevřením jeslí udělat drobné stavební úpravy.

Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 10.8.2018 9:30