Úvodní strana > Krajské listy > Karlovarský kraj vybral nejdůležitější dopravní stavby

 Karlovarský kraj vybral nejdůležitější dopravní stavby

1. náměstek hejtmana Jan Zborník
Rada Karlovarského kraje vytvořila seznam nejdůležitějších staveb dopravní infrastruktury a doporučila jej ke schválení Zastupitelstvu kraje. Mezi prvními v pořadí se kvůli možnosti získat peníze z fondů EU objevily i přeshraniční silnice II. a III. třídy.

"O seznam plánovaných staveb, které kraj upřednostňuje, požádalo ministerstvo dopravy. Seznam má být podkladem pro Globální plán dopravní infrastruktury. Rada kraje vybrala celkem 39 staveb. Za nejdůležitější považujeme stavbu rychlostní silnici R6 z Chebu do Prahy, úpravy silnice I/21 z Chebu do Plzně a prodloužení přistávací dráhy letiště v Karlových Varech," informuje 1. náměstek hejtmana Jan Zborník.

Do čela seznamu se ale dostaly i přeshraniční silnice II. a III. třídy. Podle Zborníka jejich posun na přední místa není zdůvodněn změnou priorit kraje, ale možností získat dotace. Globální plán dopravní infrastruktury, který by měl vycházet z požadavků krajů, však podle krajských radních automaticky neslibuje realizaci vybraných staveb.

"Není zajištěno jeho financování. Neustále děláme nejrůznější výhledy, ale bez zajištění profinancování jednotlivých akcí jde o socialistické plánování," dodává vicehejtman Zborník.
Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 18.8.2004 0:00