Úvodní strana > Krajské listy > Žáci SPŠ Ostrov byli úspěšní v motivačním programu

 Žáci SPŠ Ostrov byli úspěšní v motivačním programu

SPŠ OStrov
​Historicky první předání diplomů a stipendií v podobě šeků absolvovali žáci Střední promyslové školy Ostrov v rámci Motivačního programu Prokopa Diviše. Program je určen studentům oboru Elektrotechnika, kteří jsou mimořádně aktivní nejen ve školní práci, ale i v různých soutěžích. Slavnostní akt se konal za přítomnosti garantů programu - tedy společnosti ČEZ DIstribuce a Asociace energetických manažerů. Karlovarský kraj zastupoval krajský radní pro oblast školství Jaroslav Bradáč.


Do motivačního programu​ se mohou zapojit žáci 2., 3. a 4. ročníku denní studia elektrotechnických oborů. Má 3 hlavní kritéria – prospěch, soutěže a mimoškolní aktivity. Studenti během roku sbírají do programu body a na konci května se jejich úspěšnost vyhodnotí. Třem nejlepším v jednotlivých ročnících je udělen finanční příspěvek ve výši 16 tisíc korun za 1. místo, 11 tisíc korun za 2. místo a 7 tisíc za 3. místo.

Úspěšnými stipendisty průmyslovky se stalo celkem devět studentů, kteří převzali ocenění. „Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů jak při dalším studiu, tak i v osobním životě,“ popřál stipendistům garant programu Alexandr Fales a
dodal, že program si klade především za cíl zvýšit zájem studentů o budoucí uplatnění v oblasti energetiky.


Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 14.6.2018 7:40