Úvodní strana > Krajské listy > V Hazlově a ve Skalné kraj nechá vystavět domy pro osoby s hendikepem

 V Hazlově a ve Skalné kraj nechá vystavět domy pro osoby s hendikepem

Sociální služby
​Karlovarský kraj pokračuje v budování nového bydlení pro obyvatele Domova pro osoby se zdravotním postižením PATA v Hazlově. Moderní účelné domky vyrostou v Hazlově a ve Skalné. Zázemí v nich najde celkem 25 lidí, kteří budou moci s podporou asistenta žít mimo ústav a naučit se zvládat všednodenní povinnosti.


„Kraj v minulosti začal s takzvaným projektem transformace pobytového zařízení PATA Hazlov, jehož cílem bylo přemístění klientů z ústavní péče do chráněného bydlení, kde se jejich život bude mnohem více podobat tomu, jak žijí lidé v „běžné“ společnosti. V tuto chvíli tedy na projekt navážeme stavbou dalších domů, na které kraj získal dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Akce by měla být dokončena v dubnu příštího roku,“ uvedl náměstek hejtmanky Petr Kubis.

V obci Hazlov se začínají stavět tři nové domy za celkem 28, 2 milionu korun. Bydlení v nich najde 16 dospělých lidí se zdravotním postižením, kteří budou mít k dispozici potřebnou sociální službu. Ve Skalné vznikne novostavba rodinného dvojdomku se čtyřmi byty pro cel
kem 9 hendikepovaných osob. Náklady dosáhnou 16, 8 milionu korun. „Prvních 14 klientů se přestěhovalo v roce 2014 do opravených bytů a rodinného domku v Aši a Krásné u Aše, dalších15 bydlí v nájemních bytech od města Chebu a pro 18 klientů byly v roce 2015 postaveny 3 rodinné domky v Aši. Dalších 25 klientů, kteří se na nové služby připravují v původním ústavním zařízení PATA v Hazlově, se moc těší na nové bydlení,“ dodal ředitel domova Daniel Lindenberg.

Zhotovitelem stavby je společnost VARO, s. r.o., která se stala vítězem výběrového řízení. Stavebníci zahájili práce v únoru letošního roku, na jaře 2019 by domky začaly sloužit novým obyvatelům. 


Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 14.2.2018 8:45