Úvodní strana > Krajské listy > Karlovarský kraj navštívil maďarský prezident

Karlovarský kraj navštívil maďarský prezident

Maďarský prezident
​Do našeho kraje dnes zamířil maďarský prezident János Áder s chotí. V Karlových Varech završil oficiální návštěvu České republiky. Prezidentský pár přivítala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a primátor krajského města Petr Kulhánek.

Hejtmanka představila náš kraj jako region proslulý léčivými prameny a lázeňstvím. „Patříme mezi nejatraktivnější destinace v České republice a návštěvníků stále přibývá. Jen letos v prvním pololetí se u nás ubytovalo přes půl milionu turistů především z Německa, Ruska, ale stále častěji jezdí i samotní Češi,“ uvedla. Zdůraznila ale, že kromě lázní se kraj může pochlubit i vzácnými památkami a přírodním bohatstvím. Primátor připomněl, že lázně jsou pro představitele Maďarska i Karlových Varů společným tématem.

Maďarští hosté měli na programu kromě prohlídky města a Muzea sklárny Moser také položení věnce u pamětní desky významného maďarského básníka Jánose Aranyho, který v 19. století opakovaně navštěvoval Karlovy Vary.

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 6.12.2017 16:00