Úvodní strana > Krajské listy > Kraj má připravený návrh rozpočtu na rok 2018

 Kraj má připravený návrh rozpočtu na rok 2018

Návrh rozpočtu
​Příjmy Karlovarského kraje by měly v příštím roce dosáhnout 5, 62 miliardy korun, výdaje budou činit 6, 15 miliardy korun. Vzhledem k úvěrům z minulosti, plánovaným investicím a potřebě předfinancování projektů je rozpočet schodkový ve výši 531 milionů 930 tisíc korun. V provozních výdajích se počítá s přebytkem přesahujícím 66 milionů. Návrh rozpočtu schválila v tomto týdnu Rada kraje, krajští zastupitelé jej budou řešit na svém prosincovém jednání.


„Před rokem, když jsme nastupovali do vedení kraje, činil plánovaný schodek rozpočtu na rok 2017 celkem 1, 3 miliardy korun. Okamžitě jsme se pustili do práce a díky řadě úsporných opaření se nám jej podařilo snížit na asi 698 milionů. Letošní návrh je ještě příznivější. V příjmové části rozpočtu jsme opatrní, vycházíme z predikce ministerstva financí, kterou jsme ponížili o 4, 5 procenta,“ uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová. 

Největší investiční akce kraje pro rok 2018 čekají například oblast zdravotnictví. Okolo 150 milionů korun půjde na dostavbu a rekonstrukci Nemocnice Cheb, nové operační sály s kompletním zázemím nechá kraj vybudovat za 116 milionů v nemocnici v Sokolově, karlovarskou nemocnici čeká přestavba porodnice za asi 50 milionů. „Chtěli bychom v příštím roce začít s rekonstrukcí Císařských lázní, a to hned po skončení Mezinárodního filmového festivalu. Kraj má v rozpočtovém výhledu na tuto akci 200 milionů korun, město Karlovy Vary v rozpočtu 100 milionů. Nyní intenzivně jednáme s ministerstvem kultury o příspěvku 150 milionů korun,“ vysvětlila hejtmanka a dodala, že po ustavení nového složení poslanecké sněmovny bude kraj bojovat o získání zbývajících financí potřebných na opravy národní kulturní památky, které by celkem měly stát asi okolo půl miliardy. „ Chceme získat dostatek finančních prostředků, abychom mohli pak bez obav zahájit realizaci,“ zdůraznila.

Další investice kraj vloží do oprav krajských silnic po celém regionu nebo do rekonstrukcí krajských škol, plánuje další modernizace sociálních zařízení, podporovat bude sportovní aktivity, kulturní akce a mnoho dalšího.

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 15.11.2017 13:25