Úvodní strana > Krajské listy > Karlovarský kraj nechal zmodernizovat křižovatku ve Žluticích

 Karlovarský kraj nechal zmodernizovat křižovatku ve Žluticích

Křižovatka
​Nejfrekventovanější křižovatka silnic II/193 a II/205 ve Žluticích je po rekonstrukci. Komunikace je nyní bezpečnější a umožní větší plynulost provozu. Na její modernizaci získal kraj dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Celkové náklady činily 4,5 milionu korun. Slavnostního otevření nové křižovatky se účastnila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a její náměstek Martin Hurajčík.

Slavnostní otevření křižovatkyStavbu, která byla realizována za částečného omezení silničního provozu, prováděla od dubna letošního roku firma Eurovia CS, a.s. Modernizace spočívala v přípravě území, rozšíření stávající komunikace i v úpravách mostu. „Z celkových nákladů bude 85 % pokryto z dotace Evropské unie, 5 % výdajů bude uhrazeno ze státního rozpočtu a zbylých přibližně půl milionu korun půjde z rozpočtu Karlovarského kraje,“ uvedl náměstek hejtmanky Martin Hurajčík. Další finance vložilo do úpravy křižovatky město Žlutice. Nechalo zrekonstruovat část sousedící památkové zóny, zajistilo výstavbu nových chodníků, úpravu veřejného osvětlení i zastávkových výjezdů pro autobusy.

„Původně nevyhovující křižovatku se kraj rozhodl zmodernizovat především z důvodu vyšší bezpečnosti a plynulosti dopravního provozu. Nyní je křižovatka zcela přehledná,“ uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová. Rozcestí plní funkci důležitého dopravního uzlu, je velmi frekventované a tvoří významný průsečík i pro místní a regionální dopravu. Silnice II/193 vede směrem na Nečtiny a Úněšov v Plzeňském kraji, a silnice II/205 míří na Močidlec a Manětín. Komunikace se zároveň napojuje na silnici I/6 (budoucí D6) ve směru na Karlovy Vary a na Prahu.


Za stránku zodpovídá: Jana Lukášová
Datum vydání: 25.9.2017 13:00