Úvodní strana > Krajské listy > Školáci se opět podívají na farmy a navštíví biostatek

 Školáci se opět podívají na farmy a navštíví biostatek

Děti
​Karlovarský kraj i letos nabídne školám v regionu oblíbené exkurze na ekofarmy nebo do Centra environmentálního vzdělávání odpadového hospodářství v Černošíně. Dopravu na akce zajistí kraj pro školáky i jejich doprovod zdarma.

„Tento způsob podpory realizujeme již od roku 2010 a každoročně je zájem škol obrovský. Na všechny se sice pravděpodobně nedostane, ale v letošním roce se povedlo částku navýšit na 1, 2 milionu korun. Rozšířili jsme také nabídku exkurzí," informoval krajský radní Karel Jakobec.

Objednávání exkurzí spouští krajský úřad 1. března 2017. Nejdříve si škola dohodne termín na vybraném místě, následně vyplní a odešle přihlášku elektronicky na předepsaný kontakt krajského úřadu. Poté obdrží potvrzení s informací o dopravci, který bude přepravu zajišťovat.  Přesný postup objednání je zveřejněn na krajských internetových stránkách.

V nabídce má kraj šest možností exkurzí: biostatek ve Valči, ekofarmu Kozodoj ve Staré Roli, botanickou zahradu v Bečově, farmu v Krajském středisku ekologické výchovy při Školním statku Cheb, Vojenské lesy a statky a Centrum vzdělávání odpadového hospodářství Černošín. 

Podle Karla Jakobce si pedagogové tuto formu podpory velice pochvalují, protože pro většinu škol by bylo kompletní financování exkurzí velmi nákladné a museli by do platby zapojit rodiče žáků. V roce 2016 se s krajským příspěvkem uskutečnilo 243 exkurzí na farmy, kterých se účastnilo 8930 dětí. Uspořádalo se rovněž 60 výjezdů do Černošína pro 2482 dětí.

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 1.3.2017 8:55