Domů Aktuality Kraj ocenil nejlepší regionální potraviny

Kraj ocenil nejlepší regionální potraviny

​Celkem 27 výrobků dnes získalo krajské ceny v rámci 7. ročníku soutěže Regionální potravina. Devět z nich ponese v příštích letech značku kvality, která je zárukou místního původu surovin. Ceny převzali výrobci a sedláci z rukou hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla.

Produkty hodnotila komise tvořená zástupci Ministerstva zemědělství ČR, krajského úřadu, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy ČR, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR.„Každý rok mám radost nejen z nově přihlášených výrobků, ale především z nových výrobců, kteří mají zájem svoji produkci prezentovat. Spotřebitelé budou moci karlovarskou kvalitu porovnat a ocenit do konce letošního roku na ochutnávkách v celém kraji,“ vysvětlil koordinátor soutěže v Karlovarském kraji Zdeněk Perlinger.

K udělení značky Regionální potravina Karlovarského kraje 2016 navrhla hodnotitelská komise 9 výrobků. „Karlovarský kraj se rozhodl ocenit i další umístěné v této soutěži, kterým bude předán diplom a cena jako poděkování a motivace do další práce. Kvalitní regionální produkty už si našly cestu k zákazníkům a často jimi obdarováváme i významné hosty regionu,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Soutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na obalu svého výrobku. V současné době značku nosí 475 produktů ze 13 regionů Čech a Moravy. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Podrobné informace o soutěži můžete najít na jejích webových stránkách.

Oceněné produkty:

PEKAŘSKÉ VÝROBKY
1. Loketské perníčky - Elbogener Pumpernickel 1828, Jitka Hlavsová
2. Karlovarský bezlepkový chléb, Karlovarská pekárna s.r.o.
3. Pivovarský chléb CHYŠE, Karlovarská pekárna s.r.o.

CUKRÁŘSKÉ VÝROBKY VČETNĚ CUKROVINEK
1. Bochovský povidloň, Cukrárna ONDRA s.r.o.
2. Lázeňský banánek, Cukrárna ONDRA s.r.o.
3. Karlovarský chlebový pohárek, Karlovarská pekárna s.r.o.

MLÉČNÉ VÝROBKY OSTATNÍ
1. Děpoltovický BIO kefír, Jiří Kubernát
2. Jogurtový nápoj jahodový, Lukáš Kostlivý
3. Jogurt bílý, Lukáš Kostlivý

SÝRY VČETNĚ TVAROHU
1. Zlaťák, STATEK BOR ZEOS, spol. s r.o.
2. Bylinkové žervé Žofinka, Belina s.r.o.
3. BIO klučina, Jiří Kubernát

ALKOHOLICKÉ A NEALKOHOLICKÉ NÁPOJE
1. Chmelonáda, Kynšperský pivovar s.r.o.
2. Kynšperský zajíc 11° medový ležák, Kynšperský pivovar s.r.o.
3. Světlý ležák 12, PIVOVAR KRUŠNOHOR s.r.o.

OSTATNÍ
1. Krásenská ROZHLEDNA, Jitka Šimůnková
2. Květový med, Josef Šefčík
3. Medovicový med, Josef Šefčík

MASNÉ VÝROBKY TRVANLIVÉ
1. Dyleňská klobása, Roman Jelen
2. Vlašská klobása, MASO-UZENINY KOŠATA s.r.o.
3. Sváteční klobása, Josef Pelant

MASNÉ VÝROBKY TEPELNĚ OPRACOVANÉ VČETNĚ UZENÝCH MAS
1. Šunka z komína nejvyšší jakosti, Roman Krčma
2. Žandovská dušená hovězí šunka, Roman Jelen
3. Jesenické vuřty, Roman Jelen

OVOCE A ZELENINA
1. Džem - hruška, karamel, Petr Havelka
2. Mrkev - chipsy, REGENT PLUS Žlutice spol. s r.o.
3. Džem - hruška, zázvor, Petr Havelka

Datum aktualizace 21. 6. 2016 - 15:02