Úvodní strana > Krajské listy > Kraj rozdělí příspěvky na kulturu a cestovní ruch

 Kraj rozdělí příspěvky na kulturu a cestovní ruch

Jazz Jam Cheb
​Více než sto kulturních aktivit a přes padesát projektů v oblasti turismu podpoří Karlovarský kraj ze svého rozpočtu. Rada kraje schválila nebo doporučila zastupitelům ke schválení příspěvky v celkové hodnotě okolo 2, 4, milionu korun určené na kulturu a dotace ve výši 1, 6 milionu korun směřující do turistického ruchu.

O finanční pomoc se úspěšně ucházela města, obce, spolky, neziskové organizace i soukromé osoby. „Podpory se dočkají festivaly nejrůznějších žánrů, namátkou například Letní festival Povaleč ve Valči, ašské hudebně - divadelní Ašlerky, přehlídka ochotnických souborů Sokolovská čurda, Festival bigbandových orchestrů v Kraslicích, třetí ročník akce Den rodin, slavnostní koncert k 55. výročí Karlovarského pěveckého sboru, soutěž pěveckých talentů Karlovarský hlas nebo 58. ročník Dvořákova karlovarského podzimu – jednoho z nejstarších hudebních festivalů v Evropě,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Zahradníček. Zkrátka nepřijde ani oblastní festival mateřských škol Mateřina v Toužimi, Jazz Jam Cheb 2016, Hornická pouť v Sokolově či akce nazvaná Advent na Božím Daru.

V oblasti cestovního ruchu uspěly žádosti na vybudování a zviditelnění hned několika naučných stezek. S příspěvkem kraje vznikne další část hornického skanzenu v Horní Blatné a Krušnohornická naučná stezka v Perninku. Informační tabule se objeví na zastávkách podél stezky Kyselka – Radošov a v areálu hradu v Andělské Hoře. Sdružení Krušné hory západ může počítat s dotací na výrobu map a trhacích map pro turisty. Propagace naučné stezky, turistických cílů a cyklotras se dočká i oblast v okolí vrchu Vladař a nové značení přivede zájemce k rozhledně Cibulka u Oloví. Návštěvníkům ašského výběžku přijde vhod představení zajímavých míst a památek formou videotrasy.

S podporou kraje vzniknou také nové webové stránky hradu Loket, audiovizuální průvodce Ostrovem nebo rozšíření první české bioferraty v Bečovské botanické zahradě. „Na krajském portálu cestovního ruchu Živý kraj se díky dotaci objeví letecké fotografie sedmdesáti památek v regionu a v Chyších se veřejnost může těšit na celoročně přístupnou trasu renesančními a barokními pivovarskými sklepy,“ uzavřel Petr Zahradníček.  
 
 

Za stránku zodpovídá: Bohumil Zeman
Datum vydání: 16.3.2016 15:00