Domů Aktuality Hejtman blahopřál v Hroznětíně k titulu Knihovna roku 2015

Hejtman blahopřál v Hroznětíně k titulu Knihovna roku 2015

​Hejtman Karlovarského kraje Martin Havel zavítal do knihovny v Hroznětíně, aby poblahopřál jejímu vedení k vítězství v soutěži vyhlašované Ministerstvem kultury ČR a k zisku titulu Knihovna roku 2015. Dárek za vítězství převzala z rukou prvního muže kraje knihovnice Vendula Zábelová a starosta města Martin Maleček.

​Městská knihovna Hroznětín byla nejlepší v kategorii základní knihovna. „Velmi mě překvapil rozsah činnosti knihovny, která kromě knihovnických služeb organizuje řadu akcí pro místní občany, rodiny s dětmi, pro seniory,“ uvedl hejtman.

Smyslem ceny Knihovna roku  je vyjádření veřejného uznání knihovnám, jejich pracovníkům i obcím. Kritéria pro hodnocení postihují šíři a rozmanitost práce knihoven i existenci nutných základních podmínek vytvářených samosprávou. Soutěž je jedním z podnětů pro přeměnu knihoven především v malých městech a obcích na moderní centra kulturního a společenského života.

Datum aktualizace 21. 10. 2015 - 09:47