Úvodní strana > Krajské listy > Kraj zve na oslavu Dnů evropského dědictví do dolu Jeroným

 Kraj zve na oslavu Dnů evropského dědictví do dolu Jeroným

Důl Jeroným
​I v letošním roce chystá Karlovarský kraj tradiční oslavu Dnů evropského dědictví (European Heritage Days, EHD). Slavnost pro malé a velké návštěvníky se bude konat v neděli 13. září 2015 od 14 hodin v areálu středověkého dolu Jeroným v Čisté na Sokolovsku.


​Letošní ročník oslav má podtitul „Památky znovuzrozené“, jeho součástí je navíc akce „Industriální stopy 2015 / Den památek techniky a průmyslového dědictví“. Po celé zemi se proto otevřou brány pivovarů, mlýnů, skláren, dolů a dalších doklady technické práce generací našich předchůdců. „Karlovarský kraj představí nově vybudovaný vstupní objekt dolu Jeroným, jehož stavbu jsme financovali za pomoci peněz z Evropské unie. Architektonicky budova skvěle zapadá do okolí Slavkovského lesa a poskytuje zázemí všem, kteří si přijedou národní kulturní památku prohlédnout,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Zahradníček.

V rámci oslavy EHD je připraven zajímavý program. V úvodu předá starosta obce Rovná Jaroslav Janda řediteli sokolovského muzea Michaelu Rundovi číslo popisné 1, které vstupní budova dolu v budoucnu ponese. „Zájemci mohou absolvovat prohlídky důlního díla s dobrovolným vstupným, vystoupí hornická kapela Barbora a soubor Malí horníčci. Pro děti bude připraveno divadelní představení,“ upřesnil Petr Zahradníček.

Zajištěno bude také drobné občerstvení, jež mají děti zcela zdarma. Dopravu do místa obstarají autobusy, které budou odjíždět v 13:30 od Sportovní haly Sokolov přímo k dolu Jeroným a v 17:30 zpět.  Informace o odjezdu autobusů bude uvedeno na plakátech a informačních letácích, které zájemci najdou na portálu cestovního ruchu Živý kraj a v Muzeu Sokolov.

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 31.8.2015 12:50