Úvodní strana > Krajské listy > Karlovarský kraj ocenil olympioničku Lenku Hykovou

 Karlovarský kraj ocenil olympioničku Lenku Hykovou

předávání šeku
Stříbrné medailistce z LOH 2004 v Athénách předal šek na 100 tisíc korun hejtman Josef Pavel. 21-ti letá reprezentantka ve sportovní střelbě získala finanční odměnu nejen za svůj olympijský úspěch, ale i za  dlouhodobou vynikající reprezentaci Karlovarského kraje.

Se sportovní střelbou začala Lenka Hyková ve 14 letech v Aši pod vedením střeleckého trenéra a otce Vladimíra Hyky v jedné roli. V roce 2000 se stala juniorskou reprezentantkou ČR ve sportovní střelbě a její kariéra pokračovala vstupem do Sportovního družstva juniorů Dukla Plzeň.

Je několikanásobnou mistryní ČR i v kategorii žen a držitelkou českého rekordu ve sportovní pistoli 30+30. Svou první medaili – stříbrnou – získala v roce 2001 na ME v Portugalsku s družstvem juniorek ve střelbě ze vzduchové pistole. V roce 2003 startovala na ME v Plzni v kategorii žen a sedmým místem v disciplíně sportovní pistole 30+30 si vybojovala účast na LOH 2004 v Aténách. 

stříbrná medaile

V roce 2004 získala s družstvem juniorek bronzovou medaili na ME v Györu ve vzduchové pistoli, v závodě Světového poháru v Sydney obsadila 2. místo ve své preferované disciplíně, sportovní pistoli 30+30. Na svých prvních olympijských hrách 2004 v Aténách vybojovala v disciplíně sportovní pistole stříbrnou medaili, ve střelbě ze vzduchové pistole skončila šestnáctá. 

V anketě města Aše  získala ocenění  Sportovec roku 2005. Bodovala i ve stejné anketě Karlovarského kraje.

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 15.5.2006 0:00