Domů Aktuality Kraj podpoří manažery mikroregionů

Kraj podpoří manažery mikroregionů

​V nadcházejícím období budou moci místní akční skupiny (MAS) čerpat desítky milionů z EU na řadu regionálních projektů. Potřebují proto zachovat profesionální management, který bude mimo jiné rozhodovat o tom, jak smysluplně evropské finance využít. Manažery MAS i mikroregionů opět finančně podpoří Karlovarský kraj.

​Kraj příspěvky každoročně uděluje v rámci vlastního dotačního titulu – Programu obnovy venkova. „Celkem bylo předloženo 18 žádostí o poskytnutí příspěvku na činnost manažerů mikroregionů, místních akčních skupin, svazků obcí nebo hospodářské komory.  Pokud to schválí krajské zastupitelstvo, rozdělíme mezi žadatele 5, 6 milionu korun. Finanční objem určený pro tento dotační titul byl oproti roku 2014 navýšen o 1 milion,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Příspěvky by měla získat například Místní akční skupina Krušné hory západ, MAS Sokolovsko, MAS Vladař, Mikroregion Chebsko, Sdružení Ašsko nebo Svazek měst a obcí Kraslicka.
Datum aktualizace 20. 1. 2015 - 14:24