Úvodní strana > Krajské listy > Karlovarský kraj pokračuje v rekonstrukci sokolovské nemocnice

 Karlovarský kraj pokračuje v rekonstrukci sokolovské nemocnice

Nemocnice Sokolov
​Pavilon B sokolovské nemocnice se brzy dočká nové fasády, výměny oken a dveří. Stavební úpravy, které si vyžádají náklady ve výši 22 milionů korun, zafinancuje Karlovarský kraj.Karlovarský kraj pokračuje v investicích do sokolovské nemocnice. Na řadu nyní přichází rekonstrukce pavilonu B. V budově z roku 1984 v současné době sídlí například neurologické oddělení, interní oddělení, ARO či oddělení soudního lékařství. „Zahájení stavebních prací je naplánováno na září tohoto roku. V rámci akce dojde ke komplexnímu zateplení pavilonu B včetně podzemní části fasády. Vyměněna budou také okna a dveřní výplně. Součástí stavby je i vyjmutí původní zastaralé a již nevyužívané magnetické rezonance,“ upřesnil náměstek hejtmana Martin Havel.

Realizací akce dojde ke zvýšení standardů v poskytování zdravotní péče a k dosažení úspor v nákladech na energie. Vlastní stavební úpravy budou prováděny postupně po jednotlivých podlažích. Předpokládá se, že by rekonstrukce měla být ukončena v srpnu následujícího roku.

Díky investicím Karlovarského kraje se letos v červnu pacientům otevřel také nově zrekonstruovaný pavilon C, ve kterém se nachází ambulance. Na podzim minulého roku pak Karlovarský kraj dokončil obnovu pavilonu G, kde sídlí ředitelství nemocnice. Přebudované je už i ambulantní a lůžkové rehabilitační oddělení v pavilonu D, které slouží především pacientům po cévní mozkové příhodě.

Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 18.7.2014 10:00