Úvodní strana > Krajské listy > Karlovarský kraj poskytne příspěvek Kozodoji

 Karlovarský kraj poskytne příspěvek Kozodoji

Kozodoj
Oblíbená ekofarma Kozodoj se dočká opravy dětské herní plochy a nového multifunkčního zvedáku pro velká zvířata. Karlovarský kraj přispěje občanskému sdružení, které se stará o místní ekocentrum, 25 tisíc korun.


Severozápadně od Karlových Varů se v malebném údolí říčky Rolavy nachází rodinná ekofarma Kozodoj, která se zaměřuje na chov nejrůznějších druhů zvířat. Na farmě, v jejímž okolí vede zajímavá naučná stezka, funguje také ekocentrum, které pořádá kroužky pro děti a dospělé a vzdělávací výukové programy pro školy. Karlovarský kraj spolupracuje s občanským sdružením, které ekocentrum provozuje, již několik let. Pravidelně například přispívá dětem ze škol na dopravu do ekocentra na různé akce.

Při návštěvě farmy děti hojně využívají také venkovní herní plochu. Dřevěné prolézačky jsou však již opotřebované, a tak se občanské sdružení rozhodlo, že je opraví. „Karlovarský kraj přispěje na opravu dětských prolézaček 15 tisíc korun. Peníze by měly být využity na nákup materiálu,“ upřesnil krajský radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Václav Jakubík.

V rámci environmentálního vzdělávání jsou do výuky zapojována často i velká zvířata, jako jsou koně, krávy a lamy. Ta jsou v mnoha případech stará a hendikepovaná. „Jelikož mají tato zvířata problém z hybností a v Karlovarském kraji chybí zařízení, které by usnadnilo jejich manipulaci, přispějeme částkou 10 tisíc korun na pořízení multifunkčního nastavitelného zvedáku,“ dodal Jakubík.​

Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 27.6.2014 13:40