Úvodní strana > Krajské listy > V Karlovarském kraji se nejlépe podniká v Mariánských Lázních

 V Karlovarském kraji se nejlépe podniká v Mariánských Lázních

Mariánské Lázně
Stejně jako vloni se i letos uskutečnil srovnávací výzkum „Město pro byznys“. V konkurenci sedmi hodnocených měst zvítězily Mariánské Lázně, které se staly nejlepším místem pro podnikání v kraji. Hned za nimi skončil Cheb a třetí místo obsadila Aš.​


Již šestým rokem probíhá srovnávací výzkum „Město pro byznys“, který se zaměřuje na podnikatelské prostředí ve městech a obcích České republiky. Města a obce jsou hodnocena na základě 42 kritérií rozdělených do 2 oblastí, a sice podnikatelského prostředí a přístupu veřejné správy.

V Karlovarském kraji bylo analytiky společnosti Datank hodnoceno celkem sedm měst, z nichž první příčku obsadily Mariánské Lázně. Přestože v přístupu veřejné správy poměrně zaostávají, staly se díky nízké nezaměstnanosti, dostatku studentů v odborném vzdělávání, dobré lékařské péči a krátké vzdálenosti k dálnici podnikatelsky nejpřívětivějším místem. Druhé místo patřilo Chebu, který na rozdíl od Mariánských Lázní vynikal v přístupu veřejné správy. Třetí Aš se může pochlubit vstřícnými a vzdělanými úředníky, nízkou nezaměstnaností a kvalitními webovými stránkami.

V letošním roce byla součástí projektu „Město pro byznys“ také Cena týdeníku Ekonom za přínosnou spolupráci s radnicí. Ta vyzdvihuje firmy, které pro své město dělají víc, než je v jejich náplni práce. Firmy nominují samotní starostové. V Karlovarském kraji tuto cenu získala společnost Playmobil CZ z Chebu, která s městem spolupracuje již od roku 2007. Výrazně se podílí především na zpestření programu akcí pro rodiny s dětmi.

Celkové pořadí měst
1. Mariánské Lázně
2. Cheb
3. Aš
4. Kraslice
5. Karlovy Vary
6. Sokolov
7. Ostrov


Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 31.10.2013 9:55