Úvodní strana > Krajské listy > Soutěže o nejlepší firmu a živnostníka roku znají vítěze

 Soutěže o nejlepší firmu a živnostníka roku znají vítěze

Frima roku 2013
Firmou roku 2013 se v Karlovarském kraji stala společnost Nelan, která vyrábí a montuje plastová okna. Mezi živnostníky pak zabodovala Lenka Bierová, která vyrábí ručně vinuté perličky. Vítězům poblahopřál náměstek hejtmana Petr Navrátil.

„Ne vždy mají podnikatelé a firmy zcela ideální podmínky k prosazení na trhu. Pokud si umí najít své zákazníky, patří jim obdiv. Jsem rád, že v Karlovarském kraji je celá řada firem a podnikatelů, kteří mají ambice uspět v celostátním měřítku,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Soutěže Vodafone Firma roku a GE Money Bank Živnostník roku se letos konaly již poosmé. Vítězná firma Nelan uspěla v konkurenci 197 společností a zároveň ovládla kategorii Vodafone Odpovědná firma roku 2013. Na trhu je od roku 1991 a v současné době zaměstnává 40 lidí. „Společnost nás zaujala nejen tím, že kromě montování plastových oken je i vyrábí, ale i svou péčí o zaměstnance. Umožňuje jim placené volno či flexibilní pracovní dobu, aby se mohli starat o své děti. Zaměstnávají vozíčkáře a jsou například partnery projektu v péči o zrak,“ upřesnil porotce Lukáš Žák ze společnosti Vodafone Czech Republic.

Na druhém místě se umístila společnost Ept connector, která vyrábí součástky pro elektrotechniku. Třetí příčku obsadil výrobce a prodejce brusných nástrojů Lukas CZ. 

O titul GE Money Bank Živnostník roku 2013 bojovalo celkem 198 podnikatelů. Porotu nejvíce zaujal příběh Lenky Bierové, která vyrábí ručně vinuté perličky. Během osmi let, co podniká, se jí podařilo prosadit v konkurenci a získat zakázku na sadu perliček pro finalistky soutěže Miss Princess of the World. Na druhém místě se umístil veterinář Martin Sobota, který se stará o zvířecí pacienty a plánuje nepřetržitý provoz i možnost hospitalizace. Třetí místo pak patřilo Janu Křížovi. Ten se věnuje klempířskému a pokrývačskému řemeslu a pracuje s břidlicí. Vítězové obou soutěží postupují do celorepublikového finále.

 


Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 27.9.2013 13:45