Úvodní strana > Krajské listy > Karlovarská záchranka má novou posilu

 Karlovarská záchranka má novou posilu

ZZS KK
Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje včera představila nové vozidlo setkávacího systému Rendez-Vous, které se podařilo zakoupit ze sponzorských darů obcí a firem Sokolovska. Náklady na pořízení vozidla dosáhly více než půl miliónu korun.

„Částkou 421 500 korun přispěly obce a firmy ze Sokolovska a zbývající finanční prostředky přidala Zdravotnická záchranná služba ze svého rozpočtu. Velice bych chtěl tímto všem sponzorům poděkovat,“ uvedl ředitel Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje Roman Sýkora. TK_zachranka_small.jpg

Na spolufinancování vozidla se konkrétně podílelo město Sokolov, obce Horní Slavkov, Kraslice, Kynšperk nad Ohří, Březová u Sokolova, Habartov, Bukovany, firma Klas EU s.r.o. a Krufin s.r.o.
 
Vozidlo, které bylo za přispění obcí a firem ze Sokolovska pořízeno, je součástí  osvědčeného setkávacího systému Rendez-Vous. V České republice se systém používá od roku 1987 a postupně si nachází cestu do všech krajů. „Při současném nedostatku lékařů tento systém umožňuje nasazení jejich menšího počtu do služby při zachování kvality péče, jelikož jeden lékař obslouží v malém vozidle více pacientů,“ uvedl lékař Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje Robin Šín.
 
Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje disponuje 5 lékaři ve vozech Rendez-Vous a 17 sanitkami. Sanitní vozidla najezdí na základě tísňové výzvy k pacientům ročně přes 1,5 miliónu kilometrů. Lze si tak snadno představit, jak často jsou vozy v servisech či na údržbě. „Životnost vozidla zařazeného do provozu je maximálně 5 let nebo 250 tisíc najetých kilometrů. Tato hranice je však stále překračována a časté opravy jsou nevyhnutelné,“ upřesnil vedoucí autoprovozu Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje Vlastislav Novák.

Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 26.9.2013 15:45