Úvodní strana > Krajské listy > O víkendu odstartuje cyklus přednášek o Krušných horách

 O víkendu odstartuje cyklus přednášek o Krušných horách

Krusne hory
Karlovarský kraj ve spolupráci s karlovarským muzeem, krajskou knihovnou a obecně prospěšnou společností Montanregion Krušné hory – Erzgebirge připravil cyklus přednášek s názvem „Krušné hory – malé pohoří světového významu“. První z nich proběhne již tuto sobotu.

Cyklus přednášek se koná v rámci společné česko-německé nominace Hornické kulturní krajiny Krušnohoří/Ezgebirge k zápisu na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Přednášky budou střídavě probíhat po celý podzim v jáchymovské mincovně a v přednáškovém sále krajské knihovny.

První přednáška „Tajemné pověsti našeho kraje“ se uskuteční v jáchymovské mincovně již tuto sobotu od 17:00 hodin. Její autor, RNDr. Petr Rojík, Ph.D., přiblíží známé pověsti z Krušných hor a Podkrušnohoří očima geologa. Těšit se můžete na bohatou obrazovou projekci, která vás uvede do světa sopek, zemětřesení, minerálních pramenů, mofet, jezer, rašelinišť, rudných žil a dolů. Snahou autora je ukázat, že naši předkové byli obdařeni až neskutečnou intuicí a dokázali využívat zdravý selský rozum. Moderní věda musí dát často za pravdu příslovečnému zrnku pravdy, které se ukrývá pod romantickým hávem pověstí.

Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 24.9.2013 13:40