Úvodní strana > Krajské listy > Karlovarský kraj připravuje letecké spojení se západní Evropou

 Karlovarský kraj připravuje letecké spojení se západní Evropou

Letiste
Na karlovarské letiště už brzy nebudou směřovat jen tradiční letecké linky spojující region s Ruskou federací. Poprvé v historii nabídne Karlovarský kraj letecké spojení na Západ, konkrétně z německého Düsseldorfu do Karlových Varů. První cestující by měli letět 17. února 2014.

Záměr vyplynul z jednání hejtmana Josefa Novotného s generálním ředitelem společnosti Lázně Františkovy Lázně Josefem Ciglanským na veletrhu cestovního ruchu v Berlíně. „Společně jsme diskutovali o možnosti posílit klientelu našich lázní, které se v důsledku změn úhrad lázeňské péče potýkají s odlivem domácích hostů. Letiště v Düsseldorfu, odkud by se mohli dopravovat lázeňští hosté z celé oblasti Porúří, nám doporučili jako nejvhodnější odborníci z karlovarského letiště. Zájem zapojit se do projektu vyjádřily kromě Lázní Františkovy Lázně také lázeňská zařízení z Jáchymova, karlovarský Imperial a další hotely krajského města nebo lázeňské domy z Mariánských Lázní,“ uvedl Josef Novotný.

V první fázi by se jednalo o šest jarních charterových letů v období od února do konce dubna, na které by navázalo dalších šest podzimních letů od konce srpna do konce října. „ Jedním z partnerů projektu je německá cestovní kancelář EuroMed, se kterou se dojednávají podrobnosti zahájení leteckého spojení. Lety budou provozovány leteckou společností Germania letadlem typu Boeing 737-700 s kapacitou 148 míst,“ vysvětlil Josef Ciglanský. Cena letenky by měla činit 198 euro.

Uskutečnění záměru by významně zviditelnilo lázeňská zařízení a navazující služby, proto Karlovarský kraj připravuje na listopad rozsáhlou prezentaci regionu a jeho turistických a obchodních možností přímo v Düsseldorfu. Letecké spojení bude zároveň znamenat posílení pozice mezinárodního letiště v Karlových Varech při dalších jednáních o rozvoji linek západním směrem.  „Lázeňští hosté i turisté z Porúří by tak pohodlně mohli přicestovat do našeho regionu, využít pestré nabídky našich lázní a seznámit se s krásami kraje. Věřím, že řada z nich se k nám bude ráda vracet opakovaně, a tak jako v případě linek do Ruské federace, i toto spojení postupně přeroste v pravidelnou linku,“ uzavřel hejtman.

 


Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 23.9.2013 17:00