Úvodní strana > Krajské listy > Svaz průmyslu a dopravy ČR jedná v Karlových Varech

 Svaz průmyslu a dopravy ČR jedná v Karlových Varech

Spolecne jednani
Investiční příležitosti v regionu, otázky zaměstnanosti a školství, to byla hlavní témata diskuse zástupců Karlovarského kraje, města Karlovy Vary s představiteli Svazu průmyslu a dopravy ČR.

„Zaměstnanost a vznik nových pracovních příležitostí je jednou z našich klíčových priorit. Chceme zástupcům průmyslu představit přístup kraje k řešení otázek zaměstnanosti a ukázat jim, že Karlovarský kraj rozhodně patří k lokalitám atraktivním pro podnikání,“ uvedl hejtman Josef Novotný.

Upozornil ale také na hlavní problémy s nimiž se region potýká. „Jedná se především o nedostavěnou komunikaci R6. Zájemce o podnikání a investice v kraji právě nedokončená dopravní infrastruktura odrazuje,“ poznamenal Josef Novotný.

Akci pořádá Svaz průmyslu a dopravy ČR, aby se jeho představitelé mohli setkat s členskými firmami regionu. „Chceme rovněž diskutovat s hejtmanem, primátorem města Karlovy Vary. Zároveň chceme oslovit i firmy, které doposud našimi členy nejsou,“ vysvětlil prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák s tím, že hlavním cílem je poukázat na možnosti investic a podnikání v Karlovarském kraji.

„Chceme využít této akce k propagaci města jako kongresové destinace i jako atraktivní lázeňské a turistické lokality. Právě cestovní ruch a lázeňství je největším zaměstnavatelem ve městě. Věříme, že krásné prostředí Karlových Varů průmyslníky osloví, a že řadu ze svých firemních akcí budou pořádat právě tady,“ řekl primátor Petr Kulhánek.

Jednání bude pokračovat Valnou hromadou, které se zúčastní asi 130 členských firem svazu. Na pozvání svazu přijíždí do kraje i ministryně sociálních věcí Ludmila Müllerová, ministr školství Petr Fiala a 1. náměstek ministra životního prostředí Martin Frélich

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 29.4.2013 0:00