Domů Karlovarský kraj O kraji Muzejní expozice v Císařských lázních v Karlových Varech

Muzejní expozice v Císařských lázních v Karlových Varech

Typ projektu Investiční projekty
Oblast projektu Kultura a památková péče

Název projektu: Muzejní expozice v Císařských lázních v Karlových Varech

Registrační číslo projektu: CZ.06.04.04/00/22_051/0002717

Integrovaný regionální operační program 2021 - 2027

Priorita 4: Zlepšení kvality a dostupnosti sociálních a zdravotních služeb, vzdělávací infrastruktury a rozvoj kulturního dědictví

Specifický cíl: Posilování úlohy kultury a udržitelného cestovního ruchu v hospodářském rozvoji, sociálním začleňování a sociálních inovacích

IROP - Ministerstvo pro místní rozvoj ČR - 51. výzva IROP - Památky - SC 4.4 (MRR) (gov.cz)

Žadatel (příjemce podpory): Karlovarský kraj

Cílové skupiny projektu:

Návštěvníci památek, obyvatelé, žáci a studenti, odborná veřejnost, podnikatelské subjekty, osoby se zdravotním postižením

Popis projektu:

Cílem projektu je zpřístupnění národní kulturní památky díky vybudování unikátní expozice v revitalizované památce. Expozice, zaměřená na tematiku lázeňství, napomůže zpřístupnění objektu Císařských lázní pro řadu cílových skupin. Díky vybudované expozici dojde k ochraně památkového fondu a ochraně předmětů památkové hodnoty v interiéru objektu. Současně expozice umožní zpřístupnění nehmotného kulturního dědictví, zapsané na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO – fenoménu lázeňství, který ukazuje kontext a význam celého objektu. Návštěvníkům nabídne zážitek ve formě moderní, multimediální a vzdělávací expozice, která bude doplněna moderními technologiemi, díky kterým památku zpřístupní všem cílovým skupinám včetně handicapovaných.

Na projekt je poskytována finanční podpora z Evropské unie prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu.

Financování projektu:

Celková výše způsobilých výdajů: 65 767 754,00 Kč

Podíl EU (70 %):                                 46 037 427,80 Kč

Vlastní zdroje (30 %):                       19 730 326,20 Kč

Indikátory projektu:

- počet revitalizovaných památkových objektů

- počet návštěvníků podpořených lokalit v oblasti kultury a cestovního ruchu

Projekt je ve fázi realizace.

Předpokládaný termín realizace: 01/2023 – 10/2024

Celkové předpokládané výdaje projektu: 69 258 367 Kč včetně DPH