Domů Karlovarský kraj O kraji Cyklostezka Ohře

Cyklostezka Ohře

Typ projektu Strategické projekty
Oblast projektu Rozvoj regionu a územního plánování

Obecně o projektu

Rozvoj cyklistické dopravy a turistiky v Karlovarském kraji byl výrazně podpořen výstavbou páteřní cyklostezky podél řeky Ohře, která vesměs kopíruje tok řeky Ohře a tím protínat celý Karlovarský kraj od hranic s Německou spolkovou republikou na západě až po hranice s Ústeckým krajem na východě.

V souladu s usnesením Rady Karlovarského kraje č. RK 858/12/06 ze dne 7.12.2006, odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Karlovarského kraje a Agentura projektového a dotačního managementu Karlovarského kraje (APDM KK) zajistily přípravu projektu "Cyklostezka Ohře". Dle tohoto usnesení je nositelem projektu Karlovarský kraj, spolu s městy, obcemi a dalšími subjekty jako partnery velkého integrovaného projektu.

APDM KK navázala strategickou spolupráci se zástupci měst a obcí, přes které je cyklostezka plánována, spolu se všemi relevantními institucemi (např. Povodí Ohře s.p., Lesy ČR s.p., Pozemkový fond ČR) a odbory Krajského úřadu Karlovarského kraje. Celý projekt "Cyklostezky Ohře" na území Karlovarského kraje byl rozdělen na tři dílčí, souvislé liniové úseky, a to (1) úsek st. hranice se Svobodným státem Bavorsko -  Kynšperk nad Ohří, (2) Kynšperk nad Ohří - Karlovy Vary a (3) Dalovice - hranice s Ústeckým krajem, které aktivně řeší vybraní zástupci APDM KK, p.o..

• značení č. 204
  • celková délka trasy v KK cca 110 km
  • předpokládaná realizace 2004 až (2009) 2013 (podmíněno získáním dotace ze Strukturálních fondů EU)