Domovská stránka > Cykloportál

Hlavní stránka

 

NOVINKY NA PORTÁLE  (archiv) FOTO TÝDNE​
26.04.2015​ Aktualizace stránky Značení cyklotras ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​
30.03.2015​ Provedena aktualizace Zajímavých odkazů​
27.03.2015​ Aktualizace cykloservisů v kraji
26.03.2015​ Aktualizace půjčoven kol v kraji
25.03.2015​ Aktualizace popisu trasy 6 Karlovarsko
19.02.2015​ ​Cyklotrasa 362 - doplněn popis celé trasy
Rozhledna Cibulka
nad městem Oloví

AKTUALITY ( archiv)

Karlova stezka se otevírá veřejnosti

Dne 9. května proběhne na hraničním přechodu v Jelení slavnostní otevření Karlovy stezky - Karlsroute.
Byla vybudovaná v rámci projektu Cíl3 „Karlovy stezka“ v období 12/2012-03/2015 a zrealizována jako stejnojmenná přeshraniční cyklotrasa mezi městy Aue a Karlovy Vary. V tomto společném česko-německého projektu pod vedením města Eibenstock spolupracují účelová sdružení Muldentalradweg (cyklostezky podél říčky Muldy), obec Nové Hamry a svazek obcí Bystřice.

Cyklistické piktogramy

​Možná jste si také všimli, že se na nových cyklistických značkách objevují různé obrázky. Jsou to cyklistické piktogramy. Začaly se používat v loňském roce a informují cyklisty o zajímavých turistických a kulturních cílech (KTC). Některé jsou převzaty z doporučení ministerstva kultury o označování KTC a doplněny o další užitečné piktogramy pro cyklisty.

Co vlastně všechny ty obrázky znamenají, se můžete podívat do tohoto seznamu.
Více informací najdete na stránce Značení cyklotras.

Cyklovýlet na Dyleň

​Stejně tak jako v loňském roce pořádá občanské sdružení Život na Dyleň cyklistický výlet na horu Dyleň. Vrchol Dyleně (940m) bude pro účastníky výletu otevřen a Klub českých turistů zde zajišťuje občerstvení. Budete mít možnost projít si areál a vystoupit na vyhlídkovou věž, odkud se naskýtá při dobrém počasí nádherný výhled na okolí. Akce se pořádá v sobotu 16.května 2015.

Cyklovýlet na Manský Dvůr

​Dne 1. 5. 2015 od 10 hodin proběhne na Manském Dvoře odhalení památníku k 70. výročí zavraždění neznámého zajatce na tomto statku.
Využijte tuto událost a udělejte si cyklistický výlet na místa, kde jste možná ještě nebyli. Součástí programu bude kromě jiného také prezentace „Minulost, současnost a budoucnost Manského Dvora“.

Obnova značení cyklotras na Kraslicku

​Kraslicko byl jeden z prvních regionů, kde byly  v našem kraji vyznačeny cyklotrasy. V současnosti je zde vyznačeno kolem 250 km cyklotras, které již na mnoha místech nejsou srozumitelné a také vedou po nevhodných cestách. Z tohoto důvodu začal Klub českých turistů ve spolupráci se Sdružením měst a obcí Kraslicka připravovat optimalizaci vedení celé sítě značených tras. Výsledkem by měla být aktualizace celé kraslické sítě tras a postupně i její přeznačení.

Jarní Bahno 2015 Karlovy Vary

​Karlovarský spolek A.M.bike pro vás v letošním roce již počtrnácté připravil tradiční kultovní seriál XC závodů na úvod sezóny – Jarní Bahno. Seriál se skládá ze čtyř závodů – tři jsou organizovány jako klasické XC závody na cca 6 km dlouhých okruzích a posledním je MTB časovka na cca 15 km dlouhé trati.
Seriál začíná 21. března 2015 na okruhu u výletní restaurace Linhart. Další termíny pak jsou:  28.3., 4.4. a 11.4. Tým pořadatelů z A.M.bike se těší na setkání s vámi všemi po otravné zimě.

Pár rad na zimní vyjížďku

V poslední době potkáváme stále více cyklistů i v zimě a je už vcelku jedno jestli napadl nebo ne. Pro někoho může jízda po čerstvě napadaném snížku zajímavým zážitkem. Pokud jste to ještě nevyzkoušeli, ale přemýšlíte o tom, tak pro vás je určeno následujících několik rad.

Správně zvolené oblečení je samozřejmě podstatná věc, ale zaměříme se hlavně na techniku jízdy, která značně souvisí s naší bezpečností.

Nová cyklomapa na rok 2015

Jako každý rok, tak i pro letošní nastávající sezonu vydal Karlovarský kraj novou mapu cyklotras. Můžeme se tak těšit na mapové dílo, které je bezesporu nejaktuálnější cykloturistickou mapou Karlovarského kraje ze všech vydávaných map ať už papírových nebo internetových. K dostání bude zjara ve všech infocentrech. Mapa byla vydána nákladem 6 tisíc kusů a prodejci si ji mohou objednat na adrese petr.zidlicky@kr-karlovarsky.cz

 

Odemykání cyklosezony v Chebu

VSSPORT ve spolupráci USK Akademik o.s., a TRI CHEB pro všechny cyklistické příznivce připravili 4. ročník jarní jízdy ,, Odemykání cyklo sezóny".
Sraz je před prodejnou jízdních kol VSSPORT dne 24.3.2012 ve 12,45 hod. Odjezd směr Zelená hora, kde bude připraveno malé překvapení pro účastníky jízdy. Potom společný odjezd do Hájů do restaurace Tango, kde proběhne oficiální zahájení letošní cyklistické sezóny.

11.11.2014    >> celý článek >>

Jaderný kryt v Sokolově láká cyklisty

V Sokolově u cyklotrasy 2017 (Sokolov-Michal-Horní Slavkov-K.Vary) byla otevřena nová zajímavá atrakce nejen pro cyklisty. V bývalém jaderném krytu si současný majitel, sběratel a muzejník Jirka Zubko otevřel muzeum, penzion, půjčovnu kol a Bunkrcafé. Jaderný krytu byl vybudovaný v 80.let 20.století a měl sloužit pro ochranu obyvatel v případě jaderného napadení.
Dnes tu Jiří Zubko nabízí turistům a školám velkou atraktivní podívanou.

11.11.2014    >> celý článek >>

Dejte hlas cyklostezce Ohře

Do  9. ročníku soutěže Česká dopravní stavba a technologie roku - ČDS&T 2011 se přihlásilo rekordních 43 staveb z celé republiky. Jednou z nich je i cyklostezka Ohře s pořadovým číslem 16. Pokud byste chtěli podpořit tuto stavbu svým hlasem, můžete tak učinit hlasováním o CENU VEŘEJNOSTI. Vyhodnocení soutěže proběhne 17.května 2012 v Praze.
Prezentaci přihlášených staveb najdete na stánkách TOP EXPO.
Hlasovat je možné ZDE.

11.11.2014    >> celý článek >>

MĚSTO NA KOLE - cyklistický svátek Prahy

Do centra Prahy přichází první ročník akce Město na kole. Město na kole připraví na sezónu celou rodinu bez stresů, s úsměvem a zdarma. Na náplavce Rašínova nábřeží se návštěvníkům otevře celý svět nadcházející cyklistické sezóny. Začátek nejpopulárnější pražské cyklostezky ožije 20. – 22. dubna 2012 přehlídkou všeho, co souvisí s trávením letního volného času v sedle kola.

11.11.2014    >> celý článek >>

Podzimní bahno - tradiční cross country


Karlovarský spolek A.M.bike pro vás v letošním roce již potřinácté připravil tradiční XC akci na závěr sezóny – Pozimní Bahno. Narozdíl od jarního čtyřdílného seriálu se jedná o jeden závod - MTB časovku na cca 7 km dlouhém okruhu dne 15.11.2014.
Závod je koncipován jako rozloučení se sezónou pro bikery nejen z karlovarského regionu.

29.10.2014    >> celý článek >>

Poslední letošní cyklojízda Pro Vary

​V sobotu 25. října se uskuteční poslední - sedmá cyklojízda v Karlových Varech. Jízdu pořádá spolek Pro Vary, a start je od magistrátu v 17 hodin.
Svojí účastí podpoříte cyklopruhy ve Varech. Spolek ProVary je sdružení občanů a občanek Karlových Varů, kterým není lhostejný vývoj jejich města a nebojí se pojmenovat problémy, které město sužují.

20.10.2014    >> celý článek >>

CEREK - Centrální registr jízdních kol

​V České republice je každý rok oficiálně odcizeno cca 8000 jízdních kol, které není možné při jejich nálezu identifikovat. Počet neoficiálně odcizených jízdních kol je však až 3x vyšší.
Myšlenka Centrálního registru jízdních kol pro ČR vznikla na základě novinového článku z února roku 2013, kdy tiskem proběhla zpráva o potenciálním vzniku registru jízdních kol pod taktovkou státu. Když se však ukázalo, že registr jízdních kol v režii státu existovat nebude, tak nápad začala rozvíjet v malém týmu parta nadšenců. A podařilo se. Vznikl portál CEREK pro registraci kol v celorepublikovém měřítku. Registrovat se může kdokoliv, stačí jen znát číslo rámu svého kola a uhradit 50 Kč.

Datum vydání: 3.3.2014 9:00