Domovská stránka > Cykloportál

Hlavní stránka

 

NOVINKY NA PORTÁLE  (archiv) FOTO TÝDNE​
23.06.2014​ Aktualizace Magistrály Krušné hory​ - trasa 23 - úsek Rolava-Měděnec Foto týdne
12.05.2014​ Aktualizace stránky Zajímavé odkazy
03.03.2014​ Aktualizace stránky Prodejny a sevisy
​20.01.2014 Aktualizace stránky Půjčovny kol
19.11.2013​ Aktualizace Magistrály Krušné hory - trasa 23 - úsek Luby-Rolava
Zrekonstruovaný statek
v Zeleném Háji na Chebsku
 

AKTUALITY ( archiv)

​Závod horských kol - Karlovarský AM Bikemaraton

V sobotu 9. 8. 2014 budete mít již popatnácté možnost okusit nejkrásnější zákoutí lázeňský lesů a bezprostředního okolí Karlových Varů. Trasy v délkách 16, 37 a 57 km budou připraveny se startem v 11:30 a 12:30 na Masarykově třídě, která svojí typickou lázeňskou atmosférou pomůže snížit vaši předstartovní horečku. Na těchto dynamických trasách si přijdou na své jak profijezdci jedoucí za své cyklistické stáje, tak bajkeři holdující amaterské, hobby či rekreační jízdě.

Pozvánka na cyklovýlet "Přes hranice"

Dobrovolný svazek obcí Mariánskolázeňsko a obce Stará Voda a Neualbenreuth si Vás dovolují pozvat na cyklovýlet pod názvem "Přes hranice".
Konat se bude v sobotu 5. července 2014. Sraz je v 9,00 hodin u kostela na Vysoké, trasa vede přes Mýtinu do Neualbenreuthu. Zde je na programu návštěva muzea s expozicí obcí Vysoká a Háj. Zpáteční cesta vede přes Mohelno na Vysokou. Zveme všechny příznivce cykloturistiky.
 

​Karlova stezka - nová cyklistická trasa na Karlovarsku

V měsíci květnu bylo dokončeno vyznačení nové přeshraniční cyklotrasy Karlova stezka. Ta spojuje města Aue (Sasko) a Karlovy Vary přes krušnohorský hřbet a tedy propojuje Moldavskou stezku (v údolí řeky Muldy v SRN) s cyklostezkou Ohře. Podél hlavní trasy vznikají další přivaděče a další přípojné cesty. Cykloturistům se tak zpřístupní další části Krušných hor. Úsek od Aue k Eibenstocku vede po již otevřeném úseku Moldavské stezky. Od Eibenstocku bude Karlova stezka vést údolím Velké Bockau přes Eibenstocké městské části Wildental a Oberwildental až k Pohraniční bráně – nejvyššímu bodu stezky.

V Karlovarském kraji byla vyznačena první Evropská cyklotrasa

​Evropské cyklistické trasy známé jako trasy EuroVelo dostávají již i v České republice konkrétnější podobu. Také v našem kraji byla právě vyznačena na Chebsku první trasa. Jedná se o trasu EuroVelo č.13 a vede z Trojmezí u Aše do Tří Seker a pokračuje do bavorského Mähringu. I když je tento úsek dlouhý 120 km, je to jen nepatrná část z celé trasy EV13, která bude mít po dokončení délku kolem 10 tisíc kilometrů a vede po hranicích bývalé železné opony. Tento rok je to právě 25 let, co opona padla a Evropa se začala po dlouhých letech rozdělení zase spojovat.

 

Omezení vjezdu na cyklotrasy

​V termínu od 16. června do 27. června bude omezen vstup na cyklotrasy č. 2249 a 2233 a to z důvodu rozsáhlého vojenského cvičení ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště. Nedoporučujeme v tomto termínu výjezdy na cyklotrasy za hranicí vojenského újezdu.

Přijeďte na cyklovýlet do Březové

Komise sportu města Březová ve spolupráci s rodinným pivovarem Chodovar pořádá CYKLOTURISTIKU PRO KAŽDÉHO S RODINNÝM PIVOVAREM CHODOVAR dne 28. června 2014.
V 8:30 sraz (registrace) u restaurace START. Hromadný odjezd v 9:00 hodin. Trať je dlouhá cca 45 km: Březová - Kladská - Chodová Planá. Akce se koná za každého počasí.

Cyklostezka Ohře má své stránky

​Stezka podél řeky Ohře patří mezi naše nejkrásnější cyklistické stezky. Začala se budovat v roce 2004 v Karlovarském kraji a letos už tedy oslaví své desáté výročí. Ústecký kraj také nechce zůstat pozadu a od roku 2011 se intenzivněji věnuje přípravě a budování samostatné stezky. Zároveň probíhají jednání i s německými partnery z okresu Wunsiedel o propojení úseků německé a české části cyklostezky. Cílem je propojení stávajících úseků a dobudování samostatné cyklostezky od pramenů Ohře až k jejímu ústí do Labe v Litoměřicích. 

Půjčovny Českých drah opět v provozu

​I v letošní sezóně budou České dráhy v Karlovarském kraji provozovat půjčovny jízdních kol ČDbike a poskytovat návštěvníkům a občanům našich měst další služby. Půjčovny jsou k dispozici v Aši, Chebu, F.Lázních, M.Lázních, Karlových Varech d.n., Sokolově, Nejdku a Lokti, v termínech od 29.03.2014 do 2.11.2014, mimo stanice Loket kde je půjčovna otevřena jen v letních měsících 28.6.- 31.8. 2014.

Kraj opět podpoří aktivity Klubu českých turistů

Klub českých turistů (KČT) každoročně obnovuje a nově značí trasy a cyklostezky v našem regionu. Díky tomu mohou turisté v současnosti využívat 2 tisíce kilometrů značených cest. Karlovarský kraj proto opět přispěje na činnost klubu částkou 450 tisíc korun.

Jarní bahno 2014

Karlovarský spolek A.M.bike no limits pro vás v letošním roce již potřinácté připravil tradiční seriál XC závodů na úvod sezóny – Jarní Bahno.
Seriál se skládá ze čtyř závodů – tři jsou organizovány jako klasické XC závody na cca 7 km dlouhých okruzích a posledním je MTB časovka na cca 17 km dlouhé trati.
Termíny závodů: 22.3., 29.3., 5.4., 12.4. 2014 (soboty)

CS Ohře v Ústeckém kraji

Také v Ústeckém kraji budování cyklostezky Ohře pomalu pokračuje.
Značení trasy číslem šest by mělo být již provedeno v celé délce trasy, tedy od hranic s Karlovarským krajem až po ústí Ohře v Litoměřicích. Samostatná stezka byla již dříve vybudována na trase mezi Kláštercem a Kadaní a v těchto dnech byl otevřen nový úsek v Žatci - úsek č.4. Jde o zhruba 1.2 km úsek asfaltové cyklostezky o šíři 2.5 m v těsném sousedství moderního sportovního areálu žateckého koupaliště a sportoviště s in-line dráhou. Projekt finančně podpořil Státní fond dopravní infrastruktury. Realizace stavby proběhla v roce 2013 za celkové náklady 3 mil. Kč.

Desáté výročí cyklostezky Ohře

V tomto roce to bude 10 let od doby, kdy byl otevřen první úsek páteřní cyklostezky Ohře mezi Loktem a Svatošskými skálami. A shodou okolností své desáté výročí cyklostezka "oslaví" dokončením posledního úseku mezi Chebem a Karlovými Vary. Tím se obě města definitivně propojí samostanou stezkou.
Za dobu své existence si cyklostezka získala velké množství příznivců. Byla oceněna titulem stavba roku a z trasy III.třídy č.204 se stala trasa národní č.6. Dokonce se v příštích letech cyklostezka Ohře stane součástí evropské trasy EuroVelo č.4 (Francie - ČR - Ukrajina)

Cyklomapa 2014

Jako každý rok, tak i pro letošní nastávající sezonu vydal Karlovarský kraj novou mapu cyklotras. Můžeme se tak těšit na mapové dílo, které je bezesporu nejaktuálnější cykloturistickou mapou Karlovarského kraje ze všech vydávaných map ať už papírových nebo internetových. K dostání bude zjara ve všech infocentrech. Mapa byla vydána nákladem 6 tisíc kusů a prodejci si ji mohou objednat na adrese petr.zidlicky@kr-karlovarsky.cz

Elektrokola stále oblíbenější

​Před námi je ještě celá zima, ale už teď můžeme uvažovat o tom, jestli byste si na příští sezonu nezasloužili nové kolo. A když ano, tak proč nevyzkoušet to elektrické ?
Pokud jezdíte na kole do práce a nechcete se zpotit, nebo máte rádi pohodovou jízdu bez velké námahy, tak právě pro vás je takové kolo - ekolo určeno !

Na Ašsku vznikla nová přeshraniční cyklostezka

Město Aš se v posledních letech snaží budovat cyklostezky, kterými chce propojit nejzápadnější kout České republiky s ostatními městy. Díky její poloze hraničí oblast z obou stran s Německem, dochází ke spojení s městy a obcemi na německé straně hranice. Již dříve byla vybudovaná Mostní stezka Aš-Fichtelberg (Bavorsko) a nyní byla otevřena nová Halštrovská stezka (Elsterradweg) ve směru do Saska. Cyklostezka spojuje Doubravu a Olešnici, a v budoucnu by měla vést od pramene řeky až k ústí do Sály v Halle o délce přes 250 km.​

14.10.2013    >> celý článek >>
Datum vydání: 3.3.2014 9:00