Domovská stránka > Cykloportál

Hlavní stránka

 

NOVINKY NA PORTÁLE  (archiv) FOTO TÝDNE​
19.02.2015​ ​Cyklotrasa 362 - doplněn popis celé trasy ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​
23.01.2015​ ​Ašsko - aktualizace popisu trasy 2063
08.01.2015​ Magistrála Krušné hory - doplněn popis v úseku Rolava-B.Dar
21.11.2014​ Mariánskolázeňsko - doplněn nový úsek cyklotrasy 604
20.11.2014​ Mariánskolázeňsko - doplněn popis nové trasy 2069
10.11.2014​ Magistrála Český les - aktualizace úseku trasy 36 Broumov-Cheb
09.11.2014​ Magistrála Krušné hory​ - aktualizace trasy 23 - úsek Cheb-Luby
Lyžařské stopy
kolem Kladské 

AKTUALITY ( archiv)

Pár rad na zimní vyjížďku

V poslední době potkáváme stále více cyklistů i v zimě a je už vcelku jedno jestli napadl nebo ne. Pro někoho může jízda po čerstvě napadaném snížku zajímavým zážitkem. Pokud jste to ještě nevyzkoušeli, ale přemýšlíte o tom, tak pro vás je určeno následujících několik rad.

Správně zvolené oblečení je samozřejmě podstatná věc, ale zaměříme se hlavně na techniku jízdy, která značně souvisí s naší bezpečností.

Nová cyklomapa na rok 2015

Jako každý rok, tak i pro letošní nastávající sezonu vydal Karlovarský kraj novou mapu cyklotras. Můžeme se tak těšit na mapové dílo, které je bezesporu nejaktuálnější cykloturistickou mapou Karlovarského kraje ze všech vydávaných map ať už papírových nebo internetových. K dostání bude zjara ve všech infocentrech. Mapa byla vydána nákladem 6 tisíc kusů a prodejci si ji mohou objednat na adrese petr.zidlicky@kr-karlovarsky.cz

 

Odemykání cyklosezony v Chebu

VSSPORT ve spolupráci USK Akademik o.s., a TRI CHEB pro všechny cyklistické příznivce připravili 4. ročník jarní jízdy ,, Odemykání cyklo sezóny".
Sraz je před prodejnou jízdních kol VSSPORT dne 24.3.2012 ve 12,45 hod. Odjezd směr Zelená hora, kde bude připraveno malé překvapení pro účastníky jízdy. Potom společný odjezd do Hájů do restaurace Tango, kde proběhne oficiální zahájení letošní cyklistické sezóny.

11.11.2014    >> celý článek >>

Jaderný kryt v Sokolově láká cyklisty

V Sokolově u cyklotrasy 2017 (Sokolov-Michal-Horní Slavkov-K.Vary) byla otevřena nová zajímavá atrakce nejen pro cyklisty. V bývalém jaderném krytu si současný majitel, sběratel a muzejník Jirka Zubko otevřel muzeum, penzion, půjčovnu kol a Bunkrcafé. Jaderný krytu byl vybudovaný v 80.let 20.století a měl sloužit pro ochranu obyvatel v případě jaderného napadení.
Dnes tu Jiří Zubko nabízí turistům a školám velkou atraktivní podívanou.

11.11.2014    >> celý článek >>

Dejte hlas cyklostezce Ohře

Do  9. ročníku soutěže Česká dopravní stavba a technologie roku - ČDS&T 2011 se přihlásilo rekordních 43 staveb z celé republiky. Jednou z nich je i cyklostezka Ohře s pořadovým číslem 16. Pokud byste chtěli podpořit tuto stavbu svým hlasem, můžete tak učinit hlasováním o CENU VEŘEJNOSTI. Vyhodnocení soutěže proběhne 17.května 2012 v Praze.
Prezentaci přihlášených staveb najdete na stánkách TOP EXPO.
Hlasovat je možné ZDE.

11.11.2014    >> celý článek >>

MĚSTO NA KOLE - cyklistický svátek Prahy

Do centra Prahy přichází první ročník akce Město na kole. Město na kole připraví na sezónu celou rodinu bez stresů, s úsměvem a zdarma. Na náplavce Rašínova nábřeží se návštěvníkům otevře celý svět nadcházející cyklistické sezóny. Začátek nejpopulárnější pražské cyklostezky ožije 20. – 22. dubna 2012 přehlídkou všeho, co souvisí s trávením letního volného času v sedle kola.

11.11.2014    >> celý článek >>

Podzimní bahno - tradiční cross country


Karlovarský spolek A.M.bike pro vás v letošním roce již potřinácté připravil tradiční XC akci na závěr sezóny – Pozimní Bahno. Narozdíl od jarního čtyřdílného seriálu se jedná o jeden závod - MTB časovku na cca 7 km dlouhém okruhu dne 15.11.2014.
Závod je koncipován jako rozloučení se sezónou pro bikery nejen z karlovarského regionu.

29.10.2014    >> celý článek >>

Poslední letošní cyklojízda Pro Vary

​V sobotu 25. října se uskuteční poslední - sedmá cyklojízda v Karlových Varech. Jízdu pořádá spolek Pro Vary, a start je od magistrátu v 17 hodin.
Svojí účastí podpoříte cyklopruhy ve Varech. Spolek ProVary je sdružení občanů a občanek Karlových Varů, kterým není lhostejný vývoj jejich města a nebojí se pojmenovat problémy, které město sužují.

20.10.2014    >> celý článek >>

CEREK - Centrální registr jízdních kol

​V České republice je každý rok oficiálně odcizeno cca 8000 jízdních kol, které není možné při jejich nálezu identifikovat. Počet neoficiálně odcizených jízdních kol je však až 3x vyšší.
Myšlenka Centrálního registru jízdních kol pro ČR vznikla na základě novinového článku z února roku 2013, kdy tiskem proběhla zpráva o potenciálním vzniku registru jízdních kol pod taktovkou státu. Když se však ukázalo, že registr jízdních kol v režii státu existovat nebude, tak nápad začala rozvíjet v malém týmu parta nadšenců. A podařilo se. Vznikl portál CEREK pro registraci kol v celorepublikovém měřítku. Registrovat se může kdokoliv, stačí jen znát číslo rámu svého kola a uhradit 50 Kč.

Cyklovýlet na Mariánskolázeňsko

​V sobotu 13. září 2014 pořádá spolek Život na Dyleň ve spolupráci s Mariánskolázeňskem podzimní cyklovýlet na Vysoké.
Start je v 10:00 hodin, připraveny jsou dvě trasy. Na závěr je připravené malé posezení u ohně na Vysoké. Těšíme se na Vaši účast a pozvěte i své známé, kolegy a spolupracovníky.
Jaroslava Peteříková, Mariánskolázeňsko, tel.: 602 659 579

Podzimní Březovský cyklovýšlap

Město Březová s komisí sportu pořádá TRADIČNÍ PODZIMNÍ BŘEZOVSKÝ CYKLOVÝŠLAP  v sobotu 27. září 2014. Hromadný start v 9:30 hodin od restaurace Start. Pro každého účastníka je připraven na památku drobný suvenýr. Občerstvení zajištěno v "Rudolecké stodole" Těšíme se na vás!
Bc. Chladová Kristýna, asistentka starosty města Březová - tel: 602 656 630

Přírodovědný cyklovýlet do CHKO Slavkovský les

​U příležitosti 40. výročí vzniku Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les se rozhodla správa CHKO pořádat cyklovýlety s přednáškami o zajímavostech Slavkovského lesa. V sobotu 6.září se tedy uskuteční první výlet za doprovodu pracovníka správy Pavla Jaška. Sraz je u správy CHKO v Mariánských Lázních nejpozději v 9 hodin. Na trase bude několik zastávek s výkladem. Okružní trasa je dlouhá kolem 50 kilometrů. Návrat do Mariánských Lázní se předpokládá v odpoledních hodinách.
Těšíme na všechny příznivce přírody a cykloturistiky.

Informace na tel: 602 213 347 Pavla Jašky.

​Závod horských kol - Karlovarský AM Bikemaraton

V sobotu 9. 8. 2014 budete mít již popatnácté možnost okusit nejkrásnější zákoutí lázeňský lesů a bezprostředního okolí Karlových Varů. Trasy v délkách 16, 37 a 57 km budou připraveny se startem v 11:30 a 12:30 na Masarykově třídě, která svojí typickou lázeňskou atmosférou pomůže snížit vaši předstartovní horečku. Na těchto dynamických trasách si přijdou na své jak profijezdci jedoucí za své cyklistické stáje, tak bajkeři holdující amaterské, hobby či rekreační jízdě.

Pozvánka na cyklovýlet "Přes hranice"

Dobrovolný svazek obcí Mariánskolázeňsko a obce Stará Voda a Neualbenreuth si Vás dovolují pozvat na cyklovýlet pod názvem "Přes hranice".
Konat se bude v sobotu 5. července 2014. Sraz je v 9,00 hodin u kostela na Vysoké, trasa vede přes Mýtinu do Neualbenreuthu. Zde je na programu návštěva muzea s expozicí obcí Vysoká a Háj. Zpáteční cesta vede přes Mohelno na Vysokou. Zveme všechny příznivce cykloturistiky.
 

​Karlova stezka - nová cyklistická trasa na Karlovarsku

V měsíci květnu bylo dokončeno vyznačení nové přeshraniční cyklotrasy Karlova stezka. Ta spojuje města Aue (Sasko) a Karlovy Vary přes krušnohorský hřbet a tedy propojuje Moldavskou stezku (v údolí řeky Muldy v SRN) s cyklostezkou Ohře. Podél hlavní trasy vznikají další přivaděče a další přípojné cesty. Cykloturistům se tak zpřístupní další části Krušných hor. Úsek od Aue k Eibenstocku vede po již otevřeném úseku Moldavské stezky. Od Eibenstocku bude Karlova stezka vést údolím Velké Bockau přes Eibenstocké městské části Wildental a Oberwildental až k Pohraniční bráně – nejvyššímu bodu stezky.

Datum vydání: 3.3.2014 9:00