Domovská stránka > Cykloportál

Hlavní stránka

 

NOVINKY NA PORTÁLE  (archiv) FOTO TÝDNE​
​21.08.2017 Aktualizace trasy 23 (1.úsek) ​ ​ ​  ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​
​28.04.2017 Aktualizace stránky Veřejná doprava
​09.02.2017 Aktualizace cyklostezky Ohře
​31.01.2017 ​Aktualizace tras 2065, 2066 a 2067
​26.01.2017 Aktualizace trasy 2064
​25.01.2017 Aktualizace trasy 2063
​23.01.2017 Aktualizace trasy 2062
​18.01.2017 Aktualizace trasy 2060 a 2061
​17.01.2017 Aktualizace trasy 2059
Modřínová alej
u zámečku Favorit

AKTUALITY ( archiv aktualit 2007-2015 )

Cyklovýšlap v Březové

​Již tradičně pořádá město Březová podzimní cyklistický výšlap. Akce se koná 7. října 2017 a hromadný výjezd je naplánován na 9:30 hodinu od restaurace Start. Prezentace je od 9 hodin. Pořadatel zve všechny zájemce na krásnou projížďku Slavkovským lesem.
Připraveny jsou dva okruhy o délce 20 a 40 kilometrů.
Více informací - Veronika Doudová Město Březová, T: 352 633 563, mobil: 602 656 630

Přeložka Krušnohorské magistrály u Skalné

Klub českých turistů (KČT) za podpory Karlovarského kraje provedl v srpnu u Skalné přeložení trasy č.23 - Krušnohorská magistrála. Jedná se úsek mezi Skalnou a Velkým Luhem, kde doposud cyklotrasa vedla po frekventovaných silnicích II. a III. třídy. Vzrůstající doprava nedovolovala projíždět se cyklistům po silnicích nižších tříd již tak bezpečně, jako v minulých letech, proto KČT po dohodě s Lesní správou Františkovy Lázně provedla přeznačení cyklotrasy na lesní účelovou cestu - Šnekenská levá, která byla před nedávnem opravena.
Je potřeba ale zdůraznit, že se jedná o účelovou cestu, která slouží hlavně pro lesní hospodaření, proto je potřeba počítat s provozem lesní techniky a počínat si zde opatrně a jezdit bezpečně. 

Těžba dřeva na cyklotrase 23

Lesní správa Arcibiskupství pražského, polesí Nejdek upozorňuje na probíhající těžbu na lesní cestě, po které vede cyklotrasa č. 23 - Magistrála Krušné hory. Jedná se o úsek mezi Jelením a rozcestím Vlčí hora - https://mapy.cz/s/1W0gT. Těžba je plánovaná na měsíce srpen a září.
Žádáme všechny cyklisty, aby respektovali pracovníky lesa a nevjížděli do pracovního prostoru lesních strojů. Pokud je to možné, tak aby zvolili při svých vyjížďkách jinou trasu. Děkujeme za pochopení. 
Aktuální informace o těžbě - Ing. Böhm, T: 602 157 519

Obnova značení cyklotras v Chebu

​Klub českých turistů ve spolupráci s Infocentrem v Chebu provedl v červenci obnovu a doplnění značení cyklistických tras v Chebu. Evropská trasa EV13 (Trasa Železná opona) a Valdštejnova trasa byly vyznačeny přes centrum města. Protože trasy vedou jednosměrnou Kamennou ulicí, je potřeba respektovat dopravní značení a při jízdě v protisměru je nutné kola vést po chodníku !  

Vznikla tím nová rozcestí na Krajince u kryté lávky a u lávky v Hájích. Rozcestí u nádraží bylo změněno a umístěno na samostaný sloupek. Trasa EV4 (Trasa střední Evropou) byla prodloužena z Ottova jezu k rozcestí u kryté lávky. Trasa 2070, která vedla přes uzavřenou nádražní lávku byla dočasně přeložena.

Věříme, že tyto změny ve značení cyklotras přispějí k lepší orientaci cyklistů-turistů v centru města.

3. ročník Dne Cyklostezky Ohře

​V sobotu 10.června zve Karlovarský kraj a město Loket všechny cyklisty na Den Cyklostezky Ohře, který se koná v amfiteátru v Lokti od 13 do 16 hodin.

Na odpoledne je připraven bohatý program a pro ty, co se zaregistrovali na vybraných informačních centrech čeká i překvapení a dárek v promostanu Karlovarského kraje. Více informací na letáku.

Doprava je zajištěna vlaky ČD - jízdní řád vlaků

Cyklistika pro každého

Město Březová u Sokolova zve všechny cyklisty na již tradiční a oblíbenou akci CYKLOTURISTIKA PRO KAŽDÉHO S RODINNÝM PIVOVAREM CHODOVAR, která se koná 24. června 2017. Jedná se o cykloturistickou jízdu na trase dlouhé 45 km. Start je v 9:00 u restaurace Start v Březové (sraz již v 8:30) a jede se po trase - Březová - Kladská - Chodová Planá.   
Akce se koná za každého počasí a všichni účastíníci mají bezplatný vstup na 20. mistrovství světa v koulení pivních sudů v v Chodovaru.

Cyklobusy opět vyjíždějí 20. května

Již 15. jubilejním rokem zajišťují Autobusy Karlovy Vary provoz cyklodopravy v rámci systému CykloEGRENSIS. Jedná se o jediný ucelený systém cyklodopravy - přepravy cyklistů a jízdních kol cyklobusy v Karlovarském kraji. Na trasách cyklobusů se mohou však přepravovat i turisté a ostatní cestující.
Provoz cyklodopravy začíná od 20.5.2017 a končí 30.9.2017. Cyklobusy jezdí o víkendech a novinkou letošního roku jsou (o prázdninách) i spoje cyklobusu červené linky i ve středu a v pátek
 

Oprava Antonínských mostů

​Antonínské mosty u Sokolova, které spojují cyklostezku Ohře s jezerem Medard jsou od dubna 2017 uzavřeny. Bude na nich probíhat již nezbytná oprava, tak aby byly zase bezpečné a mohly pak dále sloužit veřejnosti. Uzavřeny budou do konce července 2017.

Více na - webu TV Západ

Pokud se budete chtít i tak dostat k jezeru Medard, navrhujeme Vám využít, na základě doporučení cyklisty Vojty Nádvorníka, tuto cestu - https://mapy.cz/s/1AKbS

Lávka v Mostově bude uzavřená i letošní sezonu

​Protože se doposud nepodařilo zahájit opravy lávky přes řeku Ohři v Mostově, zůstane i pro letošní sezonu lávka pro veškerý provoz uzavřena. Podle informací pana místostarosty Odravy pana Vladimíra Skaly se zatím zpracovává projekt na opravu lávky. 

Vzhledem k nevyhovujícímu technickému stavu byla v roce 2015 uzavřena lávka přes Ohři v Mostově. Lávka je neprůchodně uzavřena a nelze jí použít. Náhradní objízdná trasa je vyznačena po silnících III.třídy přes Odravu.

Porcelánová zastávka v Nové Roli

​Porcelánová zastávka je od roku 2015 vstupní branou do Návštěvnického centra Thun 1794, je také centrem služeb pro turisty a cyklisty na trase 2009 a Karlově stezce. V současné době je možné využít odpočívadla s cyklostojany, k dispozici jsou také toalety a v pracovních dnech služby kantýny. V zastávce je možné si prohlédnout expozici pod názvem   “Příběh porcelánu“ a  zakoupit si vstupenku na prohlídku novorolské porcelánky.

Nová zajímavost na Toužimsku

Na létě roku 2016 zjistila parta nadšenců z firmy SAPE s.r.o. Toužim, že nedaleko vsi Branišov, na Branišovském vrchu se protíná 50. rovnoběžka se 13. poledníkem. Shodou okolností je to kousek od místa, kde kdysi míval v 17. století malou observatoř tepelský opat Alois Martin David, kam chodil pozorovat noční oblohu.
A tak se rozhodli, že místo nějak označí. Vyrobili kovový kříž s čísly souřadnic a po dohodě s Lesy ČR nechali zaměřit přesné místo, kde se souřadnice protínají. Na přelomu roku pak po několika pokusech usadili v místě průsečíku kamenný blok, do kterého pak upevnili již připravený kříž.
Věříme, že se toto místo stane navštěvované turisty a stane tak tak další zajímavostí v tomto, tak trochu zapomenutém regionu.

Nová cyklotrasa ve Slavkovském lese

​Ve Slavkovském lese nebylo doposud mnoho značených cyklistických tras. Situace se ale začíná pomalu měnit. Na podzim bylo provedeno několik změn značených tras a také byla vyznačena jedna nová cyklistická trasa. Především se podařilo napojit Březovou u Sokolova na síť značených tras a vyznačit trasu k nejvýznamnější historické památce Slavkovského lesa - ke středověkému dolu Jeroným.
Z Březové nyní vedou cyklotrasy do Bečova (2019), Kostelní Břízy (2248), na Krudum (2019 a 2022), k Jeronýmu (2019), na Křížky (2019 a 2135), do Krásna a na rozhlednu Krásenka (2019 a 2135). Doufáme, že tyto nové trasy přispějí k lepší orientaci cyklistů v tomto překrásném regionu.

30.11.2016    >> celý článek >>

Uzávěrka cyklostezky v Sokolově

Od 15.11. do 15.12.2016 v době vždy od 7:00 do 19:00 hodin bude uzavřena cyklostezka v Sokolově v úseku od Růžového náměstí k parkovišti u kláštera (konec Sokolova ve směru na Citice) z důvodu provádění prořezu stromů. Prosíme cyklisty, aby respektovali tuto uzávěrku.

Náhradní trasa nebude v terénu vyznačena.

Uzavěrku je možné objet takto - https://mapy.cz/s/1dcbq

14.11.2016    >> celý článek >>

Karlovarské podzimní Bahno

​Karlovarský spolek A.M.bike pro vás v letošním roce již popatnácté připravil tradiční XC akci na závěr sezóny – Podzimní Bahno.
Narozdíl od jarního čtyřdílného seriálu se jedná o jeden závod - cross-country časovku na cca 7 km dlouhém okruhu dne 12.11.2016. Závod je koncipován jako rozloučení se sezónou nejen pro bikery a běžce z karlovarského regionu. 
Letos poprvé se mohou zúčastit také běžci se psy. Přadalé jsou přesvědčeni, že spojení těchto tří disciplín na této úrovni přispěje ke vzájemnému porozumění lidí, které navzdory jistým předsudkům spojuje láska ke sportu a přírodě. Více na http://bahno.ambike.com/

18.10.2016    >> celý článek >>

Na Mariánskolázeňku vznikly dvě nové propojovací trasy

​Klub českých turistů v rámci zkvalitňování sítě značených cyklotras vyznačil na Mariánskolázeňsku dvě nové propojovací trasy. První z nich trasa č.2068A vznikla v okolí Mariánských Lázní a umožní nyní cyklistům snadnější příjezd do lázeňského města od Chebu. Druhá trasa č.361A propojila Palič s Dylení a je učena převážně jen pro horská kola, protože trasa vede po kamenitých cestách s velkým převýšením.

 

Březovský podzimní výšlap na kolech

Město Březová společně s komisí sportu zve všechny příznivce cykloturistiky na konání oblíbené akce „ PODZIMNÍ BŘEZOVSKÝ CYKLOVÝŠLAP“, která se koná v sobotu 1. října 2016. V 9.30 hodin se u restaurace Start uskuteční prezence a v 9.30 hodin hromadný start. Je možnost si vybrat ze dvou tratí 20 a 40 km.
Akce se koná za každého počasí.

Cyklotrasa na hrad Hartenberg byla přeznačena

​Z Františkových Lázní vede cyklotrasa č.2179 na hrad Hartenberg, který leží v malebném údolí říčky Svatavy. Doposud trasa vedla po silnicích, kde v posledních letech výrazně narostl provoz dopravy. Z tohoto důvodu Klub českých turistů provedl přeložení trasy na polní a lesní cesty. Cesty byly před nedávnem opraveny a dají se snadno projet na turistických kolech. Trasa se sice vyhýbá městu Habartov, ale z trasy vedou do města odbočky z Úžlabí, nebo z Hrádku po trase 2074.

Oprava lávky ve Svatošských skalách

Počínaje dnem 25.7.2016 bude omezen provoz na lávce ve Svatošských skalách. Od tohoto dne zahájí Loketské lesy postupnou opravu visuté lávky, která je již téměř v havarijním stavu. Oprava bude prováděna za plného provozu a proto bude propustnost lávky značně omezena. V některých časech bude i na krátkou dobu uzavřena úplně a turisté budou muset čekat až se jim umožní průchod lávkou. Za těchto okolností nelze zatím stanovit délku opravy. 
Proto žádáme všechny turisty a cyklisty o trpělivost a ohleduplnost k dělníkům i ostatním uživatelům lávky.

 

Výměna zábradlí na cyklostezce Ohře

​Po létech komplikací převzal Karlovarský kraj do svého majetku od ministerstva financí úsek cyklostezky Ohře mezi Kynšperkem a Sokolovem. I když je tato část cyklostezky hodně frekventovaná nikdo o něj léta nepečoval a neudržoval ho. Za to dobu dřevěné zábradlí podél stezky podlehlo zubu času a bylo nutné jej vyměnit. To se provádí právě těchto měsících na více místech stezky. Výměnu zajišťuje Krajská správa a údržba silnic a práce provádí firma Vodohospodářské stavby z Teplic

Proto při průjezdu kolem pracovišť jezděte prosím ohleduplně a opatrně.  Práce by měli skončit do 31.7.2016.

Studie Krušnohorské cyklomagistrály

​Studii optimalizace vedení cyklistické trasy č.23, známé též jako Krušnohorská magistrála připravuje Karlovarský kraj. Má navrhnout vedení magistrály po vhodnějších cestách a s přijatelným převýšením od Chebu až po Boží Dar, kde naváže na již zrealizovanou magistrálu v Ústeckém kraji. ​Karlovarský kraj proto nechal zpracovat územní studii cyklotrasy, a výsledkem je návrh trasy dlouhé 97 kilometrů, jež zahrnuje v různých úsecích dalších 22 možných variant. Města, obce a další dotčené instituce mohou do 29. července vedení krušnohorské cyklomagistrály připomínkovat.

Cyklobusy vyjíždějí na nové trasy

​Jako každý rok, tak i letos budou v Karlovarském kraji vyjíždět o víkendech cyklobusy. Zahájili svou sezonu již 21. května a budou pro cyklisty sloužit až do 29. září. Letos připravila společnost Autobusy Karlovy Vary, která cyklobusy provozuje dvě nové linky. Oranžová linka byla změněna a vyjíždí nyní z Chebu na Aš, má čtyři zastávky v Sasku a dál pokračuje do Nejdku. A pak zcela nová trasa - Azurová, která vede z Mariánských Lázní přes Cheb do Aše.
Budeme rádi, když své připomínky k linkám cyklobusů, ať už pozitivní, či negativní zašlete na náš mail cyklotrasy-kvk@seznam.cz , nebo přímo provozovateli - cyklo@autobusy-kv.cz.

Evropská trasa EuroVelo č.4 - trasa Střední Evropou

​V měsíci květnu byl v Karlovarském kraji vyznačen další úsek evropské trasy EuroVelo 4. Jedná se o úsek mezi Chebem a Karlovými Vary. Evropská trasa EV4 vede po národní trase č.6 tedy po cyklostezce Ohře a z Karlových Varů pak pokračuje po trase č. 39 směrem na Bochov a Žlutice a pak dál do Plzeňského a Středočeského kraje. Tím se náš kraj zařadil mezi první kraje, které mají již vyznačeny všechny Evropské cyklotrasy na svém území. 

Den cyklostezky Ohře

​V květnu 28. proběhne druhý ročník Dne cyklostezky Ohře. Akce se bude konat v Chebu v areálu Krajinky. Karlovarský kraj a město Cheb zve všechny malé i velké cyklisty na tuto akci, která je takovým neoficiálním otevíráním nové sezony na cyklostezce Ohři. Stezka již spojuje města Cheb a Karlovy Vary samostatnou cyklistickou komunikací a je ideální na výlety pro rodiny s dětmi. 
Na stránkách krajského portálu se zájemci mohou zaregistrovat a pak po příjezdu do Krajinky obdrží malý dárek. Pro děti je připravena jízda zručnosti a prezentace správného vybavení cyklisty.

Strategie rozvoje cyklistiky Karlovarského kraje

Karlovarský kraj, odbor regionálního rozvoje připravuje aktualizaci dokumentu „Strategie rozvoje cyklistiky v Karlovarském kraji na období 2016-2020“. V současnosti je zpracována analýza minulého období a návrhová část,  které jsou ke stažení níže.
Připomínky či návrhy k těmto dokumentům můžete zasílat na následující adresy:  jaroslav.martinek@cdv.cz  nebo cyklotrasy-kvk@seznam.cz případně milan.zukal@kr-karlovarsky.cz .

Návrhová část

Omezení vstupu do lesů na Nejdecku

​Podle informací vedoucího polesí Nejdek z lesní správy ​Arcibiskupství pražského Ing. Radomíra Böhma bude v období od 18. 4. 2016 do 31. 5. 2016 probíhat další vápněním lesních porostů v Krušných horách.

Z tohoto důvodu bude kvůli bezpečnosti osob omezen provoz na cyklotrasách č. 2000, 2009 a 23 v oblasti mezi Tisovou, Perninkem, Horní Blatnou, Potůčky a Novými Hamry. Cesty budou označeny v terénu informačními tabulkami. Sledujte proto informace v terénu a dbejte prosím pokynů pracovníků lesní správy.

Čištění řek Ohře a Teplé

​V rámci národní akce Ukliďme Česko organizují místní akční skupiny MAS 21, MAS Sokolovsko, MAS Krušné hory, MAS Vladař a MAS Kraj živých vod dobrovolnickou akci „Čištění řeky Ohře“ ve spolupráci s vodáckými půjčovnami Rafting Ohře, Pirrat.cz, Leština, Maskáč, Vodácká Ohře o.s. Dronte a s.p. Povodí Ohře. Cílem akce je řeka Ohře a Teplá bez odpadků a předmětů, které do ní nepatří. Úklid bude probíhat jak v toku řeky, tak na březích téměř po celé délce řek v Karlovarském kraji. Akce je proběhne v termínech 16. a 23. dubna 2016. Pokud byste se chtěli také zúčastnit, můžete si vybrat "svůj" úsek Ohře či Teplé a přihlásit se na kontaktních místech.

Seminář IROP k dotacím pro podporu bezpečnosti cyklodopravy

​Regionální koordinátor Mgr. Jindřich Čermák z Eurocentra Karlovy Vary zve všechny zájemce na  seminář k aktuálním výzvám Integrovaného regionálního operačního programu, který se uskuteční se 18. 2. 2016 v Karlových Varech. Seminář se bude týkat výzvy č. 18 
Podpora bezpečnosti dopravy a cyklodopravy.
Pokud budete mít zájem se zúčastnit, prosím, registrujte se do 16. února přes tento formulář - http://goo.gl/forms/QZm1CRQmfx

 

Karlovarský kraj vydal novou mapu pro cyklisty

​Na rok 2016 vydal Karlovarský kraj opět novou mapu pro cyklisty. A tentokrát také i novou mapu pro lyžaře.
Obě mapy jsou aktualizované a obsahují nejnovější informace o cyklistických a lyžařských trasách a sjezdových areálech v Karlovarském kraji. Mapy budou k dostání na všech informačních centrech v kraji i dalších prodejních místech. Cyklistickou mapu Karlovarský kraj vydal již podesáté, a od roku 2010 vychází mapa pravidelně každý rok. Pokud by se Vám mapy nepodařilo nikde sehnat, kontaktujte pana Židlického z Krajského úřadu - petr.zidlicky@kr-karlovarsky.cz 

Nové značené trasy ve Slavkovském lese

​V letošní sezoně vyznačil Klub českých turistů několik nových cyklistických tras ve Slavkovském lese. Ve spolupráci s Místní akční skupinou MAS Sokolovsko se vyznačily dvě zajímavé trasy v západní části CHKO, které jsou součástí projeku na zpřístupnění zaniklých obcí Slavkovského lesa.
Další trasa zpřístupňuje oblast Kozích hřbetů v severní části tohoto krásného koutu našeho kraje.

 

Obnova značení cyklotras na Kraslicku

​Kraslicko byl jeden z prvních regionů, kde byly  v našem kraji vyznačeny cyklotrasy. V současnosti je zde vyznačeno kolem 250 km cyklotras, které již na mnoha místech nejsou srozumitelné a také vedou po nevhodných cestách. Z tohoto důvodu začal Klub českých turistů ve spolupráci se Sdružením měst a obcí Kraslicka připravovat optimalizaci vedení celé sítě značených tras. Výsledkem by měla být aktualizace celé kraslické sítě tras a postupně i její přeznačení.

20.10.2015    >> celý článek >>

Uzavření cyklostezky Ohře na Chebsku

​Jedná se o úplnou uzavírku cyklostezky č. 6 z důvodu provádění přeložky velmi vysokého napětí společností ČEZ. Uzavírka bude od chebského viaduktu až do Jindřichova k železničnímu přejezdu. V místech u lávky Ottova jezu v Chebu a u železničního přejezdu v Jindřichově budou umístěny dopravní značky informující o této uzavírce. Termín uzavírky je plánován na odbobí 1. 10. 2015 – 31. 1. 2016.
Projížděl jsem uzavřený úsek o víkendu 31.10.2015 a dalo se bez problémů projet. Zatím mají zabetonované patky v zemi a stožáry začnou asi v nejbližší době montovat.
 

Na Karlovarsku byla vyznačena druhá Europská trasa EuroVelo č.4

​Po vyznačení Evropské trasy po železné oponě (EV13) v roce 2014 v Karlovarském kraji, byl v minulém týdnu vyznačen první úsek další Evropské cyklotrasy.
Má název Trasa střední Evropou - Central Europe Route a po dokončení bude protínat Evropu z Francie na Ukrajinu. Do České republiky bude trasa přecházet z Bavorska v Pomezí, a povede přes Karlovy Vary, Prahu, Brno a Ostravu, a pak bude pokračovat do Polska. Trasa je v současnosti vyznačená v úseku Karlovy Vary - Jesenice. Připravuje se vyznačení ve Středočeském kraji a na Vysočině, a je dokončena již v Jihomoravském kraji.

Na Žluticku vznikla nová tématická cyklotrasa - Křížkova cesta

​Okrašlovací spolek Vladař (ve zkratce SOVA) pod vedením žlutické zubařky, doktorky Hanky Hnykové již od roku 2011 opravuje drobné sakrální památky v okolí Žlutic. Do dnešního dne se jim podařilo obnovit více jak dvacítku starých křížků a soch světců. Tyto pak propojuje turistickými stezkami jako je Stezka sovy Rozárky, nebo Cesta za pověstí. Poslední jejich počin je trasa, která propojila většinu opravených křížků a soch. Vznikla tak unikátní Křížková cesta, která je od letošního září vyznačená i značkami pro cyklisty.

Podzimní Bahno 2015

​Karlovarský spolek A.M.bike pro vás v letošním roce již počtrnácté připravil tradiční XC akci na závěr sezóny – Podzimní Bahno. Narozdíl od jarního čtyřdílného seriálu se jedná o jeden závod - cross-country časovku na cca 7 km dlouhém okruhu dne 14.11.2015. Závod je koncipován jako rozloučení se sezónou nejen pro bikery a běžce z karlovarského regionu.
Celá trasa časovky je situována do bezprostředního okolí Karlových Varů a je poznamenána především členitým terénem v kopci nad Bílou skálou v lokalitě mezi obcemi Čankov a Mezirolí.

 

Tradiční Březovský cyklovýšlap

​Město Březová u Sokolova vás zve na tradiční podzimní cyklovýšlap. Uskuteční se v sobotu 26.září se startem v 9:30 hod. od restaurace Start v Březové. Je určen široké veřejnosti i dětem. Délku nenáročného výletu si můžeme zvolit, buď 20 km nebo 40 km. Každý účastník obdrží na památku samolepku. Podrobnosti získáte z následujících letáků.

MAPA
LETÁK

Omezeni na cyklotrase č.2000

Lesní správa arcibiskupství pražského, polesí Nejdek nás informovala o zahájení těžby, přibližování a odvozu dříví. 
Proto bude s ohledem na bezpečnost pohybu turistů a cyklistů na cyklotrase č. 2000 (Pernink - Nové Hamry) průběžně omezován, případně i zcela zastaven. 
Prosíme, nevstupujte na místa skládek dříví a respektujte pohyb techniky a pokyny lesních pracovníků.
Děkujeme.

S ČT sport na vrchol - závody horských kol pro amatéry - tentokrát ve Fr.Lázních !

​Česká televize od roku 2010 připravuje lyžařské závody pro amatéry pod názvem s ČT sport na vrchol. Od roku 2014 se akce rozšířila i na letní sezonu pro závodníky na horských kolech. Letošní druhý ročník bajkové reality show se uskuteční v měsíci srpnu vždy o víkendu na čtyřech místech naší republiky. Finále pak na Dolní Moravě v týdnu od 17. - 20.září 2015. Začíná se již 1.srpna, a co je pro nás zajímavé, druhý víkend 8.-9. srpna se jede ve Františkových Lázních. A pokud se neodvážíte si zazávodit, tak přijďte zafandit !

Nová cyklistická trasa v Slavkovském lese č. 2248

​Slavkovský les je doposud jen málo dotčen cyklistickými trasami. Místní akční skupina Sokolovsko připravuje některé návrhy na zpřístupnění této krásné chráněné oblasti cyklistům. Proto vznikla i tato nová značená trasa jako jedna z prvních z připravované sítě, která má propojit zaniklé obce v západní a střední části Slavkovského lesa.
Trasa je značená číslem 2248 a propojuje Kynšperk s Kostelní Břízou a obcí Kamenice.

Cykloturistika pro každého v Březové u Sokolova

Komise sportu města Březová ve spolupráci s rodinným pivovarem Chodovar pořádá tradiční  CYKLOTURISTIKU PRO KAŽDÉHO S RODINNÝM PIVOVAREM CHODOVAR v sobotu 27. června 2015. Sraz (prezence) u restaurace "START" v 8:30 hodin. V 9:00 hodin hromadný start. Trať je dlouhá cca 45 km (Březová - Kladská - Chodová Planá). ​

Z Lipové u Chebu byla prodloužena cyklotrasa 2129

​Klub českých turistů za podpory Karlovarského kraje prodloužil cyklistickou značenou trasu č. 2129. Trasa nyní vede z hranice u Mýtiny přes Lipovou do Okrouhlé, Milíkova a Úbočí. Trasa tak propojila obce se zajímavou lidovou architekturou jako je vesnická památková zóna v Doubravě a skanzen s muzeem v hrázděném statku v Milíkově. Z trasy byla také vyznačena odbočka k poutní kapli panny Marie v Podlesí.

Karlova stezka se otevírá veřejnosti

Dne 9. května proběhne na hraničním přechodu v Jelení slavnostní otevření Karlovy stezky - Karlsroute.
Byla vybudovaná v rámci projektu Cíl3 „Karlovy stezka“ v období 12/2012-03/2015 a zrealizována jako stejnojmenná přeshraniční cyklotrasa mezi městy Aue a Karlovy Vary. V tomto společném česko-německého projektu pod vedením města Eibenstock spolupracují účelová sdružení Muldentalradweg (cyklostezky podél říčky Muldy), obec Nové Hamry a svazek obcí Bystřice.

Cyklistické piktogramy

​Možná jste si také všimli, že se na nových cyklistických značkách objevují různé obrázky. Jsou to cyklistické piktogramy. Začaly se používat v loňském roce a informují cyklisty o zajímavých turistických a kulturních cílech (KTC). Některé jsou převzaty z doporučení ministerstva kultury o označování KTC a doplněny o další užitečné piktogramy pro cyklisty.

Co vlastně všechny ty obrázky znamenají, se můžete podívat do tohoto seznamu.
Více informací najdete na stránce Značení cyklotras.

Cyklovýlet na Dyleň

​Stejně tak jako v loňském roce pořádá občanské sdružení Život na Dyleň cyklistický výlet na horu Dyleň. Vrchol Dyleně (940m) bude pro účastníky výletu otevřen a Klub českých turistů zde zajišťuje občerstvení. Budete mít možnost projít si areál a vystoupit na vyhlídkovou věž, odkud se naskýtá při dobrém počasí nádherný výhled na okolí. Akce se pořádá v sobotu 16.května 2015.

Cyklovýlet na Manský Dvůr

​Dne 1. 5. 2015 od 10 hodin proběhne na Manském Dvoře odhalení památníku k 70. výročí zavraždění neznámého zajatce na tomto statku.
Využijte tuto událost a udělejte si cyklistický výlet na místa, kde jste možná ještě nebyli. Součástí programu bude kromě jiného také prezentace „Minulost, současnost a budoucnost Manského Dvora“.

Jarní Bahno 2015 Karlovy Vary

​Karlovarský spolek A.M.bike pro vás v letošním roce již počtrnácté připravil tradiční kultovní seriál XC závodů na úvod sezóny – Jarní Bahno. Seriál se skládá ze čtyř závodů – tři jsou organizovány jako klasické XC závody na cca 6 km dlouhých okruzích a posledním je MTB časovka na cca 15 km dlouhé trati.
Seriál začíná 21. března 2015 na okruhu u výletní restaurace Linhart. Další termíny pak jsou:  28.3., 4.4. a 11.4. Tým pořadatelů z A.M.bike se těší na setkání s vámi všemi po otravné zimě.

Pár rad na zimní vyjížďku

V poslední době potkáváme stále více cyklistů i v zimě a je už vcelku jedno jestli napadl nebo ne. Pro někoho může jízda po čerstvě napadaném snížku zajímavým zážitkem. Pokud jste to ještě nevyzkoušeli, ale přemýšlíte o tom, tak pro vás je určeno následujících několik rad.

Správně zvolené oblečení je samozřejmě podstatná věc, ale zaměříme se hlavně na techniku jízdy, která značně souvisí s naší bezpečností.

Nová cyklomapa na rok 2015

Jako každý rok, tak i pro letošní nastávající sezonu vydal Karlovarský kraj novou mapu cyklotras. Můžeme se tak těšit na mapové dílo, které je bezesporu nejaktuálnější cykloturistickou mapou Karlovarského kraje ze všech vydávaných map ať už papírových nebo internetových. K dostání bude zjara ve všech infocentrech. Mapa byla vydána nákladem 6 tisíc kusů a prodejci si ji mohou objednat na adrese petr.zidlicky@kr-karlovarsky.cz

 

Datum vydání: