Domovská stránka > Cykloportál

Hlavní stránka

 

NOVINKY NA PORTÁLE  (archiv) FOTO TÝDNE​
23.01.2015​ ​Ašsko - aktualizace popisu trasy 2063 ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​
08.01.2015​ Magistrála Krušné hory - doplněn popis v úseku Rolava-B.Dar
21.11.2014​ Mariánskolázeňsko - doplněn nový úsek cyklotrasy 604
20.11.2014​ Mariánskolázeňsko - doplněn popis nové trasy 2069
10.11.2014​ Magistrála Český les - aktualizace úseku trasy 36 Broumov-Cheb
09.11.2014​ Magistrála Krušné hory​ - aktualizace trasy 23 - úsek Cheb-Luby
Siardův pramen u Mnichova 

AKTUALITY ( archiv)

Podzimní bahno - tradiční cross country


Karlovarský spolek A.M.bike pro vás v letošním roce již potřinácté připravil tradiční XC akci na závěr sezóny – Pozimní Bahno. Narozdíl od jarního čtyřdílného seriálu se jedná o jeden závod - MTB časovku na cca 7 km dlouhém okruhu dne 15.11.2014.
Závod je koncipován jako rozloučení se sezónou pro bikery nejen z karlovarského regionu.

29.10.2014    >> celý článek >>

Poslední letošní cyklojízda Pro Vary

​V sobotu 25. října se uskuteční poslední - sedmá cyklojízda v Karlových Varech. Jízdu pořádá spolek Pro Vary, a start je od magistrátu v 17 hodin.
Svojí účastí podpoříte cyklopruhy ve Varech. Spolek ProVary je sdružení občanů a občanek Karlových Varů, kterým není lhostejný vývoj jejich města a nebojí se pojmenovat problémy, které město sužují.

20.10.2014    >> celý článek >>

CEREK - Centrální registr jízdních kol

​V České republice je každý rok oficiálně odcizeno cca 8000 jízdních kol, které není možné při jejich nálezu identifikovat. Počet neoficiálně odcizených jízdních kol je však až 3x vyšší.
Myšlenka Centrálního registru jízdních kol pro ČR vznikla na základě novinového článku z února roku 2013, kdy tiskem proběhla zpráva o potenciálním vzniku registru jízdních kol pod taktovkou státu. Když se však ukázalo, že registr jízdních kol v režii státu existovat nebude, tak nápad začala rozvíjet v malém týmu parta nadšenců. A podařilo se. Vznikl portál CEREK pro registraci kol v celorepublikovém měřítku. Registrovat se může kdokoliv, stačí jen znát číslo rámu svého kola a uhradit 50 Kč.

Cyklovýlet na Mariánskolázeňsko

​V sobotu 13. září 2014 pořádá spolek Život na Dyleň ve spolupráci s Mariánskolázeňskem podzimní cyklovýlet na Vysoké.
Start je v 10:00 hodin, připraveny jsou dvě trasy. Na závěr je připravené malé posezení u ohně na Vysoké. Těšíme se na Vaši účast a pozvěte i své známé, kolegy a spolupracovníky.
Jaroslava Peteříková, Mariánskolázeňsko, tel.: 602 659 579

Podzimní Březovský cyklovýšlap

Město Březová s komisí sportu pořádá TRADIČNÍ PODZIMNÍ BŘEZOVSKÝ CYKLOVÝŠLAP  v sobotu 27. září 2014. Hromadný start v 9:30 hodin od restaurace Start. Pro každého účastníka je připraven na památku drobný suvenýr. Občerstvení zajištěno v "Rudolecké stodole" Těšíme se na vás!
Bc. Chladová Kristýna, asistentka starosty města Březová - tel: 602 656 630

Přírodovědný cyklovýlet do CHKO Slavkovský les

​U příležitosti 40. výročí vzniku Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les se rozhodla správa CHKO pořádat cyklovýlety s přednáškami o zajímavostech Slavkovského lesa. V sobotu 6.září se tedy uskuteční první výlet za doprovodu pracovníka správy Pavla Jaška. Sraz je u správy CHKO v Mariánských Lázních nejpozději v 9 hodin. Na trase bude několik zastávek s výkladem. Okružní trasa je dlouhá kolem 50 kilometrů. Návrat do Mariánských Lázní se předpokládá v odpoledních hodinách.
Těšíme na všechny příznivce přírody a cykloturistiky.

Informace na tel: 602 213 347 Pavla Jašky.

​Závod horských kol - Karlovarský AM Bikemaraton

V sobotu 9. 8. 2014 budete mít již popatnácté možnost okusit nejkrásnější zákoutí lázeňský lesů a bezprostředního okolí Karlových Varů. Trasy v délkách 16, 37 a 57 km budou připraveny se startem v 11:30 a 12:30 na Masarykově třídě, která svojí typickou lázeňskou atmosférou pomůže snížit vaši předstartovní horečku. Na těchto dynamických trasách si přijdou na své jak profijezdci jedoucí za své cyklistické stáje, tak bajkeři holdující amaterské, hobby či rekreační jízdě.

Pozvánka na cyklovýlet "Přes hranice"

Dobrovolný svazek obcí Mariánskolázeňsko a obce Stará Voda a Neualbenreuth si Vás dovolují pozvat na cyklovýlet pod názvem "Přes hranice".
Konat se bude v sobotu 5. července 2014. Sraz je v 9,00 hodin u kostela na Vysoké, trasa vede přes Mýtinu do Neualbenreuthu. Zde je na programu návštěva muzea s expozicí obcí Vysoká a Háj. Zpáteční cesta vede přes Mohelno na Vysokou. Zveme všechny příznivce cykloturistiky.
 

​Karlova stezka - nová cyklistická trasa na Karlovarsku

V měsíci květnu bylo dokončeno vyznačení nové přeshraniční cyklotrasy Karlova stezka. Ta spojuje města Aue (Sasko) a Karlovy Vary přes krušnohorský hřbet a tedy propojuje Moldavskou stezku (v údolí řeky Muldy v SRN) s cyklostezkou Ohře. Podél hlavní trasy vznikají další přivaděče a další přípojné cesty. Cykloturistům se tak zpřístupní další části Krušných hor. Úsek od Aue k Eibenstocku vede po již otevřeném úseku Moldavské stezky. Od Eibenstocku bude Karlova stezka vést údolím Velké Bockau přes Eibenstocké městské části Wildental a Oberwildental až k Pohraniční bráně – nejvyššímu bodu stezky.

V Karlovarském kraji byla vyznačena první Evropská cyklotrasa

​Evropské cyklistické trasy známé jako trasy EuroVelo dostávají již i v České republice konkrétnější podobu. Také v našem kraji byla právě vyznačena na Chebsku první trasa. Jedná se o trasu EuroVelo č.13 a vede z Trojmezí u Aše do Tří Seker a pokračuje do bavorského Mähringu. I když je tento úsek dlouhý 120 km, je to jen nepatrná část z celé trasy EV13, která bude mít po dokončení délku kolem 10 tisíc kilometrů a vede po hranicích bývalé železné opony. Tento rok je to právě 25 let, co opona padla a Evropa se začala po dlouhých letech rozdělení zase spojovat.

 

Omezení vjezdu na cyklotrasy

​V termínu od 16. června do 27. června bude omezen vstup na cyklotrasy č. 2249 a 2233 a to z důvodu rozsáhlého vojenského cvičení ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště. Nedoporučujeme v tomto termínu výjezdy na cyklotrasy za hranicí vojenského újezdu.

Přijeďte na cyklovýlet do Březové

Komise sportu města Březová ve spolupráci s rodinným pivovarem Chodovar pořádá CYKLOTURISTIKU PRO KAŽDÉHO S RODINNÝM PIVOVAREM CHODOVAR dne 28. června 2014.
V 8:30 sraz (registrace) u restaurace START. Hromadný odjezd v 9:00 hodin. Trať je dlouhá cca 45 km: Březová - Kladská - Chodová Planá. Akce se koná za každého počasí.

Cyklostezka Ohře má své stránky

​Stezka podél řeky Ohře patří mezi naše nejkrásnější cyklistické stezky. Začala se budovat v roce 2004 v Karlovarském kraji a letos už tedy oslaví své desáté výročí. Ústecký kraj také nechce zůstat pozadu a od roku 2011 se intenzivněji věnuje přípravě a budování samostatné stezky. Zároveň probíhají jednání i s německými partnery z okresu Wunsiedel o propojení úseků německé a české části cyklostezky. Cílem je propojení stávajících úseků a dobudování samostatné cyklostezky od pramenů Ohře až k jejímu ústí do Labe v Litoměřicích. 

Půjčovny Českých drah opět v provozu

​I v letošní sezóně budou České dráhy v Karlovarském kraji provozovat půjčovny jízdních kol ČDbike a poskytovat návštěvníkům a občanům našich měst další služby. Půjčovny jsou k dispozici v Aši, Chebu, F.Lázních, M.Lázních, Karlových Varech d.n., Sokolově, Nejdku a Lokti, v termínech od 29.03.2014 do 2.11.2014, mimo stanice Loket kde je půjčovna otevřena jen v letních měsících 28.6.- 31.8. 2014.

Kraj opět podpoří aktivity Klubu českých turistů

Klub českých turistů (KČT) každoročně obnovuje a nově značí trasy a cyklostezky v našem regionu. Díky tomu mohou turisté v současnosti využívat 2 tisíce kilometrů značených cest. Karlovarský kraj proto opět přispěje na činnost klubu částkou 450 tisíc korun.

Datum vydání: 3.3.2014 9:00