Domovská stránka > Cykloportál

Hlavní stránka

 

NOVINKY NA PORTÁLE  (archiv) FOTO TÝDNE​
25.06.2015​ Aktualizace popisu cyklotrasy č.2129 - Chebsko​
26.04.2015​ Aktualizace stránky Značení cyklotras
30.03.2015​ Provedena aktualizace Zajímavých odkazů​
27.03.2015​ Aktualizace cykloservisů v kraji
26.03.2015​ Aktualizace půjčoven kol v kraji
25.03.2015​ Aktualizace popisu trasy 6 Karlovarsko
19.02.2015​ ​Cyklotrasa 362 - doplněn popis celé trasy
Nová lávka na cyklostezce 
u Svatošských skal

AKTUALITY ( archiv)

Omezeni na cyklotrase č.2000

Lesní správa arcibiskupství pražského, polesí Nejdek nás informovala o zahájení těžby, přibližování a odvozu dříví. 
Proto bude s ohledem na bezpečnost pohybu turistů a cyklistů na cyklotrase č. 2000 (Pernink - Nové Hamry) průběžně omezován, případně i zcela zastaven. 
Prosíme, nevstupujte na místa skládek dříví a respektujte pohyb techniky a pokyny lesních pracovníků.
Děkujeme.

S ČT sport na vrchol - závody horských kol pro amatéry - tentokrát ve Fr.Lázních !

​Česká televize od roku 2010 připravuje lyžařské závody pro amatéry pod názvem s ČT sport na vrchol. Od roku 2014 se akce rozšířila i na letní sezonu pro závodníky na horských kolech. Letošní druhý ročník bajkové reality show se uskuteční v měsíci srpnu vždy o víkendu na čtyřech místech naší republiky. Finále pak na Dolní Moravě v týdnu od 17. - 20.září 2015. Začíná se již 1.srpna, a co je pro nás zajímavé, druhý víkend 8.-9. srpna se jede ve Františkových Lázních. A pokud se neodvážíte si zazávodit, tak přijďte zafandit !

Nová cyklistická trasa v Slavkovském lese č. 2248

​Slavkovský les je doposud jen málo dotčen cyklistickými trasami. Místní akční skupina Sokolovsko připravuje některé návrhy na zpřístupnění této krásné chráněné oblasti cyklistům. Proto vznikla i tato nová značená trasa jako jedna z prvních z připravované sítě, která má propojit zaniklé obce v západní a střední části Slavkovského lesa.
Trasa je značená číslem 2248 a propojuje Kynšperk s Kostelní Břízou a obcí Kamenice.

Cykloturistika pro každého v Březové u Sokolova

Komise sportu města Březová ve spolupráci s rodinným pivovarem Chodovar pořádá tradiční  CYKLOTURISTIKU PRO KAŽDÉHO S RODINNÝM PIVOVAREM CHODOVAR v sobotu 27. června 2015. Sraz (prezence) u restaurace "START" v 8:30 hodin. V 9:00 hodin hromadný start. Trať je dlouhá cca 45 km (Březová - Kladská - Chodová Planá). ​

Z Lipové u Chebu byla prodloužena cyklotrasa 2129

​Klub českých turistů za podpory Karlovarského kraje prodloužil cyklistickou značenou trasu č. 2129. Trasa nyní vede z hranice u Mýtiny přes Lipovou do Okrouhlé, Milíkova a Úbočí. Trasa tak propojila obce se zajímavou lidovou architekturou jako je vesnická památková zóna v Doubravě a skanzen s muzeem v hrázděném statku v Milíkově. Z trasy byla také vyznačena odbočka k poutní kapli panny Marie v Podlesí.

Karlova stezka se otevírá veřejnosti

Dne 9. května proběhne na hraničním přechodu v Jelení slavnostní otevření Karlovy stezky - Karlsroute.
Byla vybudovaná v rámci projektu Cíl3 „Karlovy stezka“ v období 12/2012-03/2015 a zrealizována jako stejnojmenná přeshraniční cyklotrasa mezi městy Aue a Karlovy Vary. V tomto společném česko-německého projektu pod vedením města Eibenstock spolupracují účelová sdružení Muldentalradweg (cyklostezky podél říčky Muldy), obec Nové Hamry a svazek obcí Bystřice.

Cyklistické piktogramy

​Možná jste si také všimli, že se na nových cyklistických značkách objevují různé obrázky. Jsou to cyklistické piktogramy. Začaly se používat v loňském roce a informují cyklisty o zajímavých turistických a kulturních cílech (KTC). Některé jsou převzaty z doporučení ministerstva kultury o označování KTC a doplněny o další užitečné piktogramy pro cyklisty.

Co vlastně všechny ty obrázky znamenají, se můžete podívat do tohoto seznamu.
Více informací najdete na stránce Značení cyklotras.

Cyklovýlet na Dyleň

​Stejně tak jako v loňském roce pořádá občanské sdružení Život na Dyleň cyklistický výlet na horu Dyleň. Vrchol Dyleně (940m) bude pro účastníky výletu otevřen a Klub českých turistů zde zajišťuje občerstvení. Budete mít možnost projít si areál a vystoupit na vyhlídkovou věž, odkud se naskýtá při dobrém počasí nádherný výhled na okolí. Akce se pořádá v sobotu 16.května 2015.

Cyklovýlet na Manský Dvůr

​Dne 1. 5. 2015 od 10 hodin proběhne na Manském Dvoře odhalení památníku k 70. výročí zavraždění neznámého zajatce na tomto statku.
Využijte tuto událost a udělejte si cyklistický výlet na místa, kde jste možná ještě nebyli. Součástí programu bude kromě jiného také prezentace „Minulost, současnost a budoucnost Manského Dvora“.

Obnova značení cyklotras na Kraslicku

​Kraslicko byl jeden z prvních regionů, kde byly  v našem kraji vyznačeny cyklotrasy. V současnosti je zde vyznačeno kolem 250 km cyklotras, které již na mnoha místech nejsou srozumitelné a také vedou po nevhodných cestách. Z tohoto důvodu začal Klub českých turistů ve spolupráci se Sdružením měst a obcí Kraslicka připravovat optimalizaci vedení celé sítě značených tras. Výsledkem by měla být aktualizace celé kraslické sítě tras a postupně i její přeznačení.

Jarní Bahno 2015 Karlovy Vary

​Karlovarský spolek A.M.bike pro vás v letošním roce již počtrnácté připravil tradiční kultovní seriál XC závodů na úvod sezóny – Jarní Bahno. Seriál se skládá ze čtyř závodů – tři jsou organizovány jako klasické XC závody na cca 6 km dlouhých okruzích a posledním je MTB časovka na cca 15 km dlouhé trati.
Seriál začíná 21. března 2015 na okruhu u výletní restaurace Linhart. Další termíny pak jsou:  28.3., 4.4. a 11.4. Tým pořadatelů z A.M.bike se těší na setkání s vámi všemi po otravné zimě.

Pár rad na zimní vyjížďku

V poslední době potkáváme stále více cyklistů i v zimě a je už vcelku jedno jestli napadl nebo ne. Pro někoho může jízda po čerstvě napadaném snížku zajímavým zážitkem. Pokud jste to ještě nevyzkoušeli, ale přemýšlíte o tom, tak pro vás je určeno následujících několik rad.

Správně zvolené oblečení je samozřejmě podstatná věc, ale zaměříme se hlavně na techniku jízdy, která značně souvisí s naší bezpečností.

Nová cyklomapa na rok 2015

Jako každý rok, tak i pro letošní nastávající sezonu vydal Karlovarský kraj novou mapu cyklotras. Můžeme se tak těšit na mapové dílo, které je bezesporu nejaktuálnější cykloturistickou mapou Karlovarského kraje ze všech vydávaných map ať už papírových nebo internetových. K dostání bude zjara ve všech infocentrech. Mapa byla vydána nákladem 6 tisíc kusů a prodejci si ji mohou objednat na adrese petr.zidlicky@kr-karlovarsky.cz

 

Odemykání cyklosezony v Chebu

VSSPORT ve spolupráci USK Akademik o.s., a TRI CHEB pro všechny cyklistické příznivce připravili 4. ročník jarní jízdy ,, Odemykání cyklo sezóny".
Sraz je před prodejnou jízdních kol VSSPORT dne 24.3.2012 ve 12,45 hod. Odjezd směr Zelená hora, kde bude připraveno malé překvapení pro účastníky jízdy. Potom společný odjezd do Hájů do restaurace Tango, kde proběhne oficiální zahájení letošní cyklistické sezóny.

11.11.2014    >> celý článek >>

Jaderný kryt v Sokolově láká cyklisty

V Sokolově u cyklotrasy 2017 (Sokolov-Michal-Horní Slavkov-K.Vary) byla otevřena nová zajímavá atrakce nejen pro cyklisty. V bývalém jaderném krytu si současný majitel, sběratel a muzejník Jirka Zubko otevřel muzeum, penzion, půjčovnu kol a Bunkrcafé. Jaderný krytu byl vybudovaný v 80.let 20.století a měl sloužit pro ochranu obyvatel v případě jaderného napadení.
Dnes tu Jiří Zubko nabízí turistům a školám velkou atraktivní podívanou.

11.11.2014    >> celý článek >>
Datum vydání: 3.3.2014 9:00