Domovská stránka > Cykloportál

Hlavní stránka

 

NOVINKY NA PORTÁLE  (archiv) FOTO TÝDNE​
​04.05.2021 Aktualizace stránky kontaktů​ ​ ​
27.08.2018​ Aktualizace​ popisu trasy č.2044
14.03.2018​ Nový popis cyklotrasy 2017
03.03.2018​ Nový popis cyklotrasy 2000
12.02.2018​ Doplnění zajímavosti na CS Ohře - místo 9​
01.02.2018​ Aktualizace a doplnění popisu trasy 2044
Nová cykloturistická mapa v Krušných horách na Rolavě

AKTUALITY ( archiv aktualit 2007-2016 )

Uzavírka na cyklotrase č. 6 ,,Ohře"

Tak tu máme další uzavírku pro cyklisty. Tentokrát v Sokolově.​​​

Uzávěra na Krušnohorské magistrále

Od 7.7. 2021 bude na 3 měsíce uzavřen úsek Krušnohorské magistrály, nebo-li cyklotrasy č. 23. Cyklotrasa zde vede po silnici III. třídy a ta bude neprůjezdná pro všechna vozidla, včetně cyklistů!​

Lanovka Dámská na Klínovci zahajuje letní provoz

V sobotu 26.6. spouští letní provoz lanovka na Klínovci. Lanovka Dámská bude sloužit k přepravě nejen pěších návštěvníků, ale také pro cyklisty, jejich kola a koloběžky.​​

Cykloturistická jízda do pivovaru Chodovar

V sobotu 26.6. bude již tradičně uspořádána cykloturistická jízda z Březové u Sokolova do rodinného pivovaru Chodovar na každoroční akci ,,Koulení sudů".​​​

Nový úsek cyklostezky Ohře

​Ke konci loňského roku byl otevřen další úsek cyklostezky Ohře, který pokračuje z Všeborovic do Šemnice. Po dlouhé době jsme se dočkali dalšího pokračování samostatné komunikace pro cyklisty.

Objížďka na souběhu CT EV 13, 2057, 2058 v Aši.

Na souběhu CT EV 13, CT č. 2057 a 2058 v Aši, ul. U Radnice je dočasná přeložka z důvodu rekonstrukce parku a kamenného mostu. ​

Uzavřený železniční podjezd na CT č. 23 u Vojtanova

Železniční viadukt u Vojtanova na CT č. 23 je neprůjezdný.​

Objížďka na CT č. 39 v K.Varech.

Město K. Vary zahájilo opravu mostu mezi letním kinem a parkovištěm ,,Kome". Most je pro cyklisty neprůjezdný! Je nutné použít objízdnou trasu.

Do štoly Johanes můžete nyní již přijet i na kole.

Návštěvníci historické štoly Johannes na Zlatém Kopci u Božího Daru už budou moci v nadcházející prohlídkové sezoně využít nové zázemí, které bylo postaveno hned vedle ústí štoly. Její interiér bude sloužit jak pro výdej nezbytného vybavení pro cestu do podzemí, tak pro dočasnou úschovu osobních věcí návštěvníků včetně  jízdních kol.​​

Vídeňská deklarace

Česko podepsalo Vídeňskou deklaraci
V rámci probíhajícího 5. setkání ministrů dopravy, zdraví a životního prostředí ve Vídni se česká delegace připojila k Vídeňské deklaraci, jejíž přílohou je Panevropský plán na podporu cyklistické dopravy. Setkání, které navazuje na Pařížské setkání z roku 2014, organizuje Hospodářská rada OSN (UNECE) spolu se Světovou zdravotnickou organizací (WHO).

Den cyklostezky Ohře 2021

Chceme informovat všechny příznivce cyklostezky Ohře, že naše tradiční setkání ke Dni cyklostezky Ohře, bude letošní rok odloženo. Neuskuteční se jako obvykle v měsíci červnu, ale až v září tohoto roku.​​​

Zahajení nové sezóny cyklobusu

Zahajujeme již 19. sezónu CykloEGRENSIS a nabízíme možnost výletu na MODRÉ trase. Plánovaný odjezd ze Sokolova v 9:05 hodin. Dále linka vede po trase Loket – Karlovy Vary (terminál) – Bochov- Žlutice – Chýše – Valeč.

Nová lávka přes řeku Střelu


Pár nadšenců s firmy Sape Toužim v měsíci dubnu 2021 postavilo dřevěnou lávku přes řeku Střelu. Nedaleko poutního místa Skoky vznikla tato chybějící spojnice cest.
​​

Tradiční podzimní březovský cyklovýšlap

Již tradičně pořádá město Březová podzimní cyklistický výšlap . Akce se koná 5. října a hromadný víjezd je naplánován na 9:30 hodinu od restaurace Start. Pořadatel zve všechny zájemce na krásnou projížďku Slavkovským lesem.

​Připraveny jsou dva okruhy o délce 20 a 40 kilometrů.

Více informací - Veronika Doudová, Město Březová, telefon: 352 633 563.

plakat_cyklovyslap.jpgPlakát             mapa.jpgMapa

Cykloturistika pro každého s rodinným pivovarem Chodovar

Tak jako každý rok i letos pořádá město Březová ve spolupráci s rodinným pivovarem Chodovar turistickou akci CYKLOTURISTIKU PRO KAŽDÉHO. Jedná se o cyklistický výlet dlouhý 47 km, se startem v Březové. Trasa vede přes Kladskou do Chodové Plané a cíl je v místním pivovaře. Každý účastník má pak bezplatný vstup na mistrovství světa v koulení pivních sudů, který se letos koná již po 22. Akce se koná za každého počasí. Všichni příznivci cykloturistiky jsou srdečně zváni. Start je 22.června v 8:30 od restaurace Start v Březové u Sokolova.​

Prodloužení cyklotrasy č. 2062 z Doubravy u Aše do Hranic

Klub českých turistů ve spolupráci se starostou Hranic Danielem Mašlárem prodloužil cyklotrasu č. 2062 z Doubravy u Aše do Hranic. Trasa byla prodloužena i na svém druhém konci a nyní vede kolem pramenů Halštrova přes Libou k hranicím Bavorska, kde navazuje na německé trasy pod hradem Hohenberg.

Trasa č. 2062 vede nyní nově takto - ​https://mapy.cz/s/3tli1

Po části této trasy vede i saská trasa ELSTER, která začíná u pramenů Bílého Halštrova a pokračuje z Doubravy po cyklostezce ve směru na Bad Elster (Lázně Halštrov). V budoucnu se bude moci po cyklotrase Elster dát projet podél řeky až do Lipska.

Neprůjezdná cyklotrasa č. 23 a EuroVelo 13 kolem přehrady Skalka u Chebu

V důsledku výstavby nového úseku stezky u hráze přehrady Skalka je neprůjezdný tento úsek - https://mapy.cz/s/3t2LI.

Objíždět uzávěru je možné od Písečné brány takto - https://mapy.cz/s/3t2Mk.

Objízdná trasa není v terénu vyznačena.

Informace k trase č. 2060 z Plesné do Bad Brambachu

Z důvodu rekonstrukce přeshraniční silnice v úseku Plesná - Bad Brambach je cyklotrasa č. 2060 v dotčené oblasti na státní hranici sjízdná při respektování aktuálního stavu komunikace.

Trasa je od roku 2011 značená z Poštovního náměstí v Aši a vede po nové cyklostezce přes Háj a prodloužena je až do Plesné. Dříve trasa vedla z hraničního přechodu Aš - Selb.

Spadlý most u Rolavy na cyklotrase č. 2000

Na cyklotrase č. 2000​ u Rolavy je spadlý most a z tohoto důvodu není trasa průjezdná. Přesné umístění spadlého mostu je zde.

Cyklotrasa č. 2000: Pernink - Pajndl - Tisová - Nové Hamry - Chaloupky - Rolava

Upozornění na vyšší hladinu vody v Ohři

​Po posledních deštích se v Karlovarském kraji zvýšila hladina řeky Ohře. Proto došlo na některých místech k částečnému zatopení cyklostezky Ohře.

Pokud již vyrážíte na kole po cyklostezce počítejte s tím, že budete muset některá místa objíždět, nebo možná i někde nemusíte projet.

Momentálně je pod vodou úsek v Sokolově pod silničním mostem na Svatavu.

Zatopená místa na cyklostezce bývají obvykle zde: https://mapy.cz/s/3pSgx

V Krušných horách vznikají nové cyklotrasy

​Cyklistické trasy v Krušných horách vznikaly na Karlovarsku jako jedni z prvních. Po více jak 20. letech začal Klub českých turistů s jejich optimalizací a doplněním i v místech kam dosud značené trasy nevedly. Do začátku příští cyklistické sezony by mělo být přeznačení tras dokončeno a cyklisté si je budou moci projet. Doplněná síť cyklotras již bude uvedena i v nové krajské mapě cyklistických tras, která vyjde na počátku příštího roku.

   

11.10.2018    >> celý článek >>

Otevření nové cyklostezky mezi Horní Blatnou a Perninkem

​Chodci i cyklisté mohou od 26. září využívat novou stezku mezi horskými městečky Pernink a Horní Blatná v Krušných horách. Stezka má zpevněný kvalitní šotolinový povrch a je dlouhá téměř 2 km. Zároveň byly vyznačeny další nové trasy Karlovy stezky. Stezka byla postavena v rámci druhé etapy rozvoje Karlovy stezky.

Karlova stezka je přeshraniční projekt mezi Karlovarským krajem a Saskem, který byl zahájen první etapou v roce 2013. Více informací na https://www.karlsroute.eu/cz/home/

Cyklovýšlap v Březové

​Již tradičně pořádá město Březová podzimní cyklistický výšlap. Akce se koná 6. října 2018 a hromadný výjezd je naplánován na 9:30 hodinu od restaurace Start. Prezentace je od 9 hodin. Pořadatel zve všechny zájemce na krásnou projížďku Slavkovským lesem.
Připraveny jsou dva okruhy o délce 20 a 40 kilometrů.
Více informací - Veronika Doudová Město Březová, T: 352 633 563, mobil: 602 656 630

Máš nápad pro cyklostezku ?

​Tak pod tímto názvem se konala soutěž pro děti základních škol na Chebsku, v rámci které byly sbírány nápady dětí na oživení a zatraktivnění cyklotras na našem území. Do projektu se zapojily 3 české základní školy – Tři Sekery, Dolní Žandov a Lázně Kynžvart a také několik dětí individuálně. 
Na bavorské straně se do projektu zapojily také 3 základní školy, z obcí Weissenstadt, Schönwald a Selb. Děti vytvořily kresby a modely více jak 150 prací, co si představující na cyklotrasách. Děti z českých škol se zúčastnily slavnostního zahájení výstavy, kde jim byly na Kynžvartském zámku předány drobné dárky a propagační předměty spojené s cykloturistikou.

Cykloturistika pro každého s pivovarem Chodovar

​Tak jako každý rok i letos pořádá město Březová ve spolupráci s rodinným pivovarem Chodovar turistickou akci CYKLOTURISTIKU PRO KAŽDÉHO. Jedná se o cyklistický výlet dlouhý 47 km, se startem v Březové. Trasa vede přes Kladskou do Chodové Plané a cíl je v místním pivovaře. Každý účastník má pak bezplatný vstup na mistrovství světa v koulení pivních sudů, který se letos koná již po 21. Akce se koná za každého počasí. Všichni příznivci cykloturistiky jsou srdečně zváni. Start je v 9:00 od restaurace Start v Březové u Sokolova.

Karlovy Vary otevřely další úsek cyklostezky Ohře

Město Karlovy Vary dokončilo stavbu dalšího úseku cyklostezky podél Ohře. Jedná se 1,7 km dlouhý úsek za dostihovým závodištěm. Propojily se tak oba úseky karlovarské městské cyklostezky a vznikla tak 9,2 km dlouhá cyklistická komunikce.
Cyklisté tak už nemusí jezdit po frekventované Závodní ulici a mohou tak bezpečně projet celé město z Doubí až do Dalovic.

Rozcestí pod Doubským mostem

Mezinárodní jízda po trase EV4

Týden na kole se v sobotu 19.května rozjede z Chebu do Karlových Varů za Stromy svobody po EuroVelo 4. V úterý se zastaví i v Praze, ve čtvrtek ve Žďáru n.S. a v sobotu skončí v Brně. Každý, kdo chtěl s účastníky alepoň chvíli jet, je vítán.
Start je v Chebu na náměstí v 12:00 hodin. Informace o tom, kde se peleton právě nachází získáte od Dana Mourka na tel: 736 747 361

Oprava silnice v Lokti cyklistům v jízdě nabrání

​Až do poloviny května se bude ještě opravovat místní komunikace v Lokti v ulici Roosveltova. Opravuje se úsek od mostu u porcelánky směrem k vodáckému tábořišti. Silnice se opravuje za provozu, takže ani cyklistům nebrání v průjezdu po páteřní cyklotrase č.6 známé jako cyklostezka Ohře. Přesto by cyklisté měli být více opatrní a umožnit svou ohleduplnou jízdou práci dělníkům na stavbě. Zvláště pak pokud jedou po této cestě se svými dětmi, měli dbát zvýšené opatrnosti.

Odkaz na mapu s vyznačeným úsekem v opravě - https://mapy.cz/s/2ALhl

Lávka v Mostově je opravena

Dnešním dnem byla po opravě znovu otevřena lávka pro cyklisty a pěší v obci Mostov, po které vede cyklostezka Ohře a evropská trasa EuroVelo 4 (EV4). Cyklisté tak už nemusí tento úsek objíždět přes Odravu a mohou se tak po několikaleté uzávěrce vrátit do původní trasy. Lávka byla opatřena novým a vyšším zábradlím a původní nepraktické zábrany, které byly pro cyklisty i dost nebezpečné, byly nahrazeny bezpečnějšími žlutými retardéry.

Ostrovská cyklozastávka

V prosinci loňského roku otevřelo město Ostrov pro veřejnost opravenou železniční zastávku na zrušené trati do Jáchymova. Od roku 1957, kdy byla trať zrušena stála zastávka bez využití až do doby, kdy místo staré tratě vybudovalo město cyklostezku. Pak se v okolí města vyznačily dva okruhy pro cyklisty, dnes známé jako Ronda. Když už to vypadalo, že nevyužitá zastávka bude zbourána, rozhodlo se město zastávku opravit do původní podoby pro potřeby cykloturistů.

Přeložka Krušnohorské magistrály u Skalné

Klub českých turistů (KČT) za podpory Karlovarského kraje provedl v srpnu u Skalné přeložení trasy č.23 - Krušnohorská magistrála. Jedná se úsek mezi Skalnou a Velkým Luhem, kde doposud cyklotrasa vedla po frekventovaných silnicích II. a III. třídy. Vzrůstající doprava nedovolovala projíždět se cyklistům po silnicích nižších tříd již tak bezpečně, jako v minulých letech, proto KČT po dohodě s Lesní správou Františkovy Lázně provedla přeznačení cyklotrasy na lesní účelovou cestu - Šnekenská levá, která byla před nedávnem opravena.
Je potřeba ale zdůraznit, že se jedná o účelovou cestu, která slouží hlavně pro lesní hospodaření, proto je potřeba počítat s provozem lesní techniky a počínat si zde opatrně a jezdit bezpečně. 

Těžba dřeva na cyklotrase 23

Lesní správa Arcibiskupství pražského, polesí Nejdek upozorňuje na probíhající těžbu na lesní cestě, po které vede cyklotrasa č. 23 - Magistrála Krušné hory. Jedná se o úsek mezi Jelením a rozcestím Vlčí hora - https://mapy.cz/s/1W0gT. Těžba je plánovaná na měsíce srpen a září.
Žádáme všechny cyklisty, aby respektovali pracovníky lesa a nevjížděli do pracovního prostoru lesních strojů. Pokud je to možné, tak aby zvolili při svých vyjížďkách jinou trasu. Děkujeme za pochopení. 
Aktuální informace o těžbě - Ing. Böhm, T: 602 157 519

Obnova značení cyklotras v Chebu

​Klub českých turistů ve spolupráci s Infocentrem v Chebu provedl v červenci obnovu a doplnění značení cyklistických tras v Chebu. Evropská trasa EV13 (Trasa Železná opona) a Valdštejnova trasa byly vyznačeny přes centrum města. Protože trasy vedou jednosměrnou Kamennou ulicí, je potřeba respektovat dopravní značení a při jízdě v protisměru je nutné kola vést po chodníku !  

Vznikla tím nová rozcestí na Krajince u kryté lávky a u lávky v Hájích. Rozcestí u nádraží bylo změněno a umístěno na samostaný sloupek. Trasa EV4 (Trasa střední Evropou) byla prodloužena z Ottova jezu k rozcestí u kryté lávky. Trasa 2070, která vedla přes uzavřenou nádražní lávku byla dočasně přeložena.

Věříme, že tyto změny ve značení cyklotras přispějí k lepší orientaci cyklistů-turistů v centru města.

3. ročník Dne Cyklostezky Ohře

​V sobotu 10.června zve Karlovarský kraj a město Loket všechny cyklisty na Den Cyklostezky Ohře, který se koná v amfiteátru v Lokti od 13 do 16 hodin.

Na odpoledne je připraven bohatý program a pro ty, co se zaregistrovali na vybraných informačních centrech čeká i překvapení a dárek v promostanu Karlovarského kraje. Více informací na letáku.

Doprava je zajištěna vlaky ČD - jízdní řád vlaků

Cyklistika pro každého

Město Březová u Sokolova zve všechny cyklisty na již tradiční a oblíbenou akci CYKLOTURISTIKA PRO KAŽDÉHO S RODINNÝM PIVOVAREM CHODOVAR, která se koná 24. června 2017. Jedná se o cykloturistickou jízdu na trase dlouhé 45 km. Start je v 9:00 u restaurace Start v Březové (sraz již v 8:30) a jede se po trase - Březová - Kladská - Chodová Planá.   
Akce se koná za každého počasí a všichni účastíníci mají bezplatný vstup na 20. mistrovství světa v koulení pivních sudů v v Chodovaru.

Cyklobusy opět vyjíždějí 20. května

Již 15. jubilejním rokem zajišťují Autobusy Karlovy Vary provoz cyklodopravy v rámci systému CykloEGRENSIS. Jedná se o jediný ucelený systém cyklodopravy - přepravy cyklistů a jízdních kol cyklobusy v Karlovarském kraji. Na trasách cyklobusů se mohou však přepravovat i turisté a ostatní cestující.
Provoz cyklodopravy začíná od 20.5.2017 a končí 30.9.2017. Cyklobusy jezdí o víkendech a novinkou letošního roku jsou (o prázdninách) i spoje cyklobusu červené linky i ve středu a v pátek
 

Oprava Antonínských mostů

​Antonínské mosty u Sokolova, které spojují cyklostezku Ohře s jezerem Medard jsou od dubna 2017 uzavřeny. Bude na nich probíhat již nezbytná oprava, tak aby byly zase bezpečné a mohly pak dále sloužit veřejnosti. Uzavřeny budou do konce července 2017.

Více na - webu TV Západ

Pokud se budete chtít i tak dostat k jezeru Medard, navrhujeme Vám využít, na základě doporučení cyklisty Vojty Nádvorníka, tuto cestu - https://mapy.cz/s/1AKbS

Lávka v Mostově bude uzavřená i letošní sezonu

​Protože se doposud nepodařilo zahájit opravy lávky přes řeku Ohři v Mostově, zůstane i pro letošní sezonu lávka pro veškerý provoz uzavřena. Podle informací pana místostarosty Odravy pana Vladimíra Skaly se zatím zpracovává projekt na opravu lávky. 

Vzhledem k nevyhovujícímu technickému stavu byla v roce 2015 uzavřena lávka přes Ohři v Mostově. Lávka je neprůchodně uzavřena a nelze jí použít. Náhradní objízdná trasa je vyznačena po silnících III.třídy přes Odravu.

Porcelánová zastávka v Nové Roli

​Porcelánová zastávka je od roku 2015 vstupní branou do Návštěvnického centra Thun 1794, je také centrem služeb pro turisty a cyklisty na trase 2009 a Karlově stezce. V současné době je možné využít odpočívadla s cyklostojany, k dispozici jsou také toalety a v pracovních dnech služby kantýny. V zastávce je možné si prohlédnout expozici pod názvem   “Příběh porcelánu“ a  zakoupit si vstupenku na prohlídku novorolské porcelánky.

Nová zajímavost na Toužimsku

Na létě roku 2016 zjistila parta nadšenců z firmy SAPE s.r.o. Toužim, že nedaleko vsi Branišov, na Branišovském vrchu se protíná 50. rovnoběžka se 13. poledníkem. Shodou okolností je to kousek od místa, kde kdysi míval v 17. století malou observatoř tepelský opat Alois Martin David, kam chodil pozorovat noční oblohu.
A tak se rozhodli, že místo nějak označí. Vyrobili kovový kříž s čísly souřadnic a po dohodě s Lesy ČR nechali zaměřit přesné místo, kde se souřadnice protínají. Na přelomu roku pak po několika pokusech usadili v místě průsečíku kamenný blok, do kterého pak upevnili již připravený kříž.
Věříme, že se toto místo stane navštěvované turisty a stane tak tak další zajímavostí v tomto, tak trochu zapomenutém regionu.

​​
Datum vydání: