Domovská stránka > Cykloportál

Hlavní stránka

 

NOVINKY NA PORTÁLE  (archiv) FOTO TÝDNE​
03.03.2014​ Aktualizace stránky Prodejny a sevisy
​20.01.2014 Aktualizace stránky Půjčovny kol ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ​ ​ ​ Foto týdne
19.11.2013​ Aktualizace Magistrály Krušné hory - trasa 23 - úsek Luby-Rolava
18.11.2013​ Aktualizace Magistrály Krušné hory - trasa 23 - úsek Cheb-Luby​ Aktualizace Magistrály Český Les - trasa 36
17.11.2013​
15.11.2013​ Aktualizovaná stránka cyklotras Ašska
Hotel Golf na Polomu u M.Lázní,
dříve penzion Beskyd

AKTUALITY ( archiv)

Kraj opět podpoří aktivity Klubu českých turistů

Klub českých turistů (KČT) každoročně obnovuje a nově značí trasy a cyklostezky v našem regionu. Díky tomu mohou turisté v současnosti využívat 2 tisíce kilometrů značených cest. Karlovarský kraj proto opět přispěje na činnost klubu částkou 450 tisíc korun.

Jarní bahno 2014

Karlovarský spolek A.M.bike no limits pro vás v letošním roce již potřinácté připravil tradiční seriál XC závodů na úvod sezóny – Jarní Bahno.
Seriál se skládá ze čtyř závodů – tři jsou organizovány jako klasické XC závody na cca 7 km dlouhých okruzích a posledním je MTB časovka na cca 17 km dlouhé trati.
Termíny závodů: 22.3., 29.3., 5.4., 12.4. 2014 (soboty)

CS Ohře v Ústeckém kraji

Také v Ústeckém kraji budování cyklostezky Ohře pomalu pokračuje.
Značení trasy číslem šest by mělo být již provedeno v celé délce trasy, tedy od hranic s Karlovarským krajem až po ústí Ohře v Litoměřicích. Samostatná stezka byla již dříve vybudována na trase mezi Kláštercem a Kadaní a v těchto dnech byl otevřen nový úsek v Žatci - úsek č.4. Jde o zhruba 1.2 km úsek asfaltové cyklostezky o šíři 2.5 m v těsném sousedství moderního sportovního areálu žateckého koupaliště a sportoviště s in-line dráhou. Projekt finančně podpořil Státní fond dopravní infrastruktury. Realizace stavby proběhla v roce 2013 za celkové náklady 3 mil. Kč.

Desáté výročí cyklostezky Ohře

V tomto roce to bude 10 let od doby, kdy byl otevřen první úsek páteřní cyklostezky Ohře mezi Loktem a Svatošskými skálami. A shodou okolností své desáté výročí cyklostezka "oslaví" dokončením posledního úseku mezi Chebem a Karlovými Vary. Tím se obě města definitivně propojí samostanou stezkou.
Za dobu své existence si cyklostezka získala velké množství příznivců. Byla oceněna titulem stavba roku a z trasy III.třídy č.204 se stala trasa národní č.6. Dokonce se v příštích letech cyklostezka Ohře stane součástí evropské trasy EuroVelo č.4 (Francie - ČR - Ukrajina)

Cyklomapa 2014

Jako každý rok, tak i pro letošní nastávající sezonu vydal Karlovarský kraj novou mapu cyklotras. Můžeme se tak těšit na mapové dílo, které je bezesporu nejaktuálnější cykloturistickou mapou Karlovarského kraje ze všech vydávaných map ať už papírových nebo internetových. K dostání bude zjara ve všech infocentrech. Mapa byla vydána nákladem 6 tisíc kusů a prodejci si ji mohou objednat na adrese petr.zidlicky@kr-karlovarsky.cz

Elektrokola stále oblíbenější

​Před námi je ještě celá zima, ale už teď můžeme uvažovat o tom, jestli byste si na příští sezonu nezasloužili nové kolo. A když ano, tak proč nevyzkoušet to elektrické ?
Pokud jezdíte na kole do práce a nechcete se zpotit, nebo máte rádi pohodovou jízdu bez velké námahy, tak právě pro vás je takové kolo - ekolo určeno !

Na Ašsku vznikla nová přeshraniční cyklostezka

Město Aš se v posledních letech snaží budovat cyklostezky, kterými chce propojit nejzápadnější kout České republiky s ostatními městy. Díky její poloze hraničí oblast z obou stran s Německem, dochází ke spojení s městy a obcemi na německé straně hranice. Již dříve byla vybudovaná Mostní stezka Aš-Fichtelberg (Bavorsko) a nyní byla otevřena nová Halštrovská stezka (Elsterradweg) ve směru do Saska. Cyklostezka spojuje Doubravu a Olešnici, a v budoucnu by měla vést od pramene řeky až k ústí do Sály v Halle o délce přes 250 km.​

14.10.2013    >> celý článek >>

Nová cykloturistická mapa Mariánskolázeňska

​Dobrovolný svazek obcí Mariánskolázeňska ve spolupráci s bavorskými obcemi Mähring a Neualbenreuth připravily a vydaly první společnou cykloturistickou mapu. Mapa obsahuje kromě nových cyklistických tras i informace o zajímavostech a atraktivitách na Mariánskolázeňsku a v bavorském příhraničí. Je to další společný projekt českých a bavorských obcí v tomto mikroregionu zaměřený na cykloturistiku.
Mapy jsou zdarma k dispozici na úřadech členských obcí Mariánskolázeňska a v okolních infocentrech.

Karlovarská cyklojizda 2013

Karlovarské cyklojízdy se vracejí!
Sejdeme se již v pondělí 23. září v 16:30. Sraz je tentokrát na náměstí Milady Horákové, naproti Magistrátu. Cyklojízda se dá do pohybu v 17 hodin. 
Přeji krásný víkend.  Pořadatel - Luboš Řehák

První monitoring návštěvnosti na cyklostezce Ohře

​Pro efektivní rozhodování a odůvodnění plánovaných či realizovaných investic nechal odbor regionálního rozvoje Karlovarského úřadu provést sledování návštěvnosti na Cyklostezce Ohře.
Sčítání uživatelů stezky bylo provedeno na dvou místech - v Nebanicích na můstku a ve Svatošských skalách na lávce pomocí automatického přístroje Eco-Counter. Přístroj zaznamenával všechny účastníky stezky na prïncipu tepelné rozdílnosti od okolního prostředí. Měření nerozlišuje chodce od cyklistů nebo bruslařů.
Měření proběhlo v termínu od 26.7. do 25.8.2013 a výsledky průzkumu návštěvnosti byly opravdu překvapivé.

Březovský cyklovýšlap

V sobotu dne 5. října 2013 pořádá město Březová u Sokolova další  TRADIČNÍ PODZIMNÍ BŘEZOVSKÝ CYKLOVÝŠLAP. Pro každého účastníka je připraven drobný suvenýr, který obdrží na Kostelní Bříze. Přijďte si zasportovat. Těšíme se na vás.
Kristýna Chladová, město Březová.

Galasova cyklojízda

​Cyklista-nadšenec Vladimír Galas od roku 2009 pořádá vlastní cyklojízdy pro všechny lidičky, co mají rádi kolo a neradi jezdí sami. Každý měsíc zorganizuje několik jízd a na začátek října připravil i dvě jízdy v okolí Mariánských Lázní. Bude to jeho 114. a 115. jízda a zároveň 5. a 6. mariánskolázeňská. Dokonce ta 115. bude i třetí mezinárodní, poněvadž se jede přes Mähring :-)
Jeho cyklojízdy jsou nenáročné a vhodné téměř pro každého. Tak pokud se chcete také zúčastnit, dejte mu vědět na mail -galasovycyklojizdy@seznam.cz. Více podrobností získáte na jeho webovkách - http://galas.borec.cz/ .
 

Poskytování příspěvků z rozpočtu SFDI pro rok 2014

​Centrum dopravního výzkumu vypisuje termíny na konzultace o poskytování příspěvků z rozpočtu SFDI pro rok 2014.

Konzultace se budou týkat těchto témat:
- Výstavba a údržba cyklistických stezek
- Zvýšení bezpečnosti dopravy se zaměřením na osoby s omezenou schopností pohybu a orientace a na zklidnění dopravy

Podrobnosti na http://sfdi.cdvinfo.cz/

Nové trasy na Toužimsku

Karlovarský kraj ve spolupráci s Klubem českých turistů a místní akční skupinou Náš Region vyznačily další nové cyklotrasy v Karlovarském kraji. Vznikly dvě nové trasy na Toužimsku a Bečovsku a dostaly čísla 2026 a 2034. Trasy doplnily stávající síť značených tras v místech, kde dosud trasy žádné nevedly. Věříme, že nové trasy budou pro cykloturisty zajímavým doplněním pro jejich další výlety do přírody.

Jak budovat traily a bikeparky

Pro obce a města, která uvažují o budování bikeparků a tras pro MTB připravila Česká Mountainbiková Asociace, o.s. (ČeMBA) společně s IMBA (International Mountain Bicycling Association) a její odnoží IMBA Trail Solutions organizujeme první školení trailbuildingu a údržby stezek pro horská kola v Čechách. Zároveň ČeMBA organizujeme seminář na legislativní témata plný užitečných informací a praktických zkušeností potřebných pro stavbu, či údržbu stezek v České republice. Obojí proběhně na základně (a jejím okolí) Rychlebských stezek v Černé vodě na Jesenicku 30.9.-3.10.2013.

Datum vydání: 3.3.2014 9:00