Domovská stránka > Cykloportál

Hlavní stránka

 

NOVINKY NA PORTÁLE  (archiv) FOTO TÝDNE​
​19.11.2015 Doplněny informace o nové trase 2004 ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​
​15.11.2015 Doplněny informace o nové trase 2183
​12.11.2015 Doplněny informace o nové trase 2152
​10.11.2015 Doplně​ny informace o nové trase 2284​
02.11.2015​ Doplněny nové trasy a změny v roce 2015
28.10.2015​ Aktualizace a doplnění výletů
Podzimní alej javorů
v Mostově

AKTUALITY ( archiv)

Nové značené trasy ve Slavkovském lese

​V letošní sezoně vyznačil Klub českých turistů několik nových cyklistických tras ve Slavkovském lese. Ve spolupráci s Místní akční skupinou MAS Sokolovsko se vyznačily dvě zajímavé trasy v západní části CHKO, které jsou součástí projeku na zpřístupnění zaniklých obcí Slavkovského lesa.
Další trasa zpřístupňuje oblast Kozích hřbetů v severní části tohoto krásného koutu našeho kraje.

 

Uzavření cyklostezky Ohře na Chebsku

​Jedná se o úplnou uzavírku cyklostezky č. 6 z důvodu provádění přeložky velmi vysokého napětí společností ČEZ. Uzavírka bude od chebského viaduktu až do Jindřichova k železničnímu přejezdu. V místech u lávky Ottova jezu v Chebu a u železničního přejezdu v Jindřichově budou umístěny dopravní značky informující o této uzavírce. Termín uzavírky je plánován na odbobí 1. 10. 2015 – 31. 1. 2016.
Projížděl jsem uzavřený úsek o víkendu 31.10.2015 a dalo se bez problémů projet. Zatím mají zabetonované patky v zemi a stožáry začnou asi v nejbližší době montovat.
 

Na Karlovarsku byla vyznačena druhá Europská trasa EuroVelo č.4

​Po vyznačení Evropské trasy po železné oponě (EV13) v roce 2014 v Karlovarském kraji, byl v minulém týdnu vyznačen první úsek další Evropské cyklotrasy.
Má název Trasa střední Evropou - Central Europe Route a po dokončení bude protínat Evropu z Francie na Ukrajinu. Do České republiky bude trasa přecházet z Bavorska v Pomezí, a povede přes Karlovy Vary, Prahu, Brno a Ostravu, a pak bude pokračovat do Polska. Trasa je v současnosti vyznačená v úseku Karlovy Vary - Jesenice. Připravuje se vyznačení ve Středočeském kraji a na Vysočině, a je dokončena již v Jihomoravském kraji.

Na Žluticku vznikla nová tématická cyklotrasa - Křížkova cesta

​Okrašlovací spolek Vladař (ve zkratce SOVA) pod vedením žlutické zubařky, doktorky Hanky Hnykové již od roku 2011 opravuje drobné sakrální památky v okolí Žlutic. Do dnešního dne se jim podařilo obnovit více jak dvacítku starých křížků a soch světců. Tyto pak propojuje turistickými stezkami jako je Stezka sovy Rozárky, nebo Cesta za pověstí. Poslední jejich počin je trasa, která propojila většinu opravených křížků a soch. Vznikla tak unikátní Křížková cesta, která je od letošního září vyznačená i značkami pro cyklisty.

Podzimní Bahno 2015

​Karlovarský spolek A.M.bike pro vás v letošním roce již počtrnácté připravil tradiční XC akci na závěr sezóny – Podzimní Bahno. Narozdíl od jarního čtyřdílného seriálu se jedná o jeden závod - cross-country časovku na cca 7 km dlouhém okruhu dne 14.11.2015. Závod je koncipován jako rozloučení se sezónou nejen pro bikery a běžce z karlovarského regionu.
Celá trasa časovky je situována do bezprostředního okolí Karlových Varů a je poznamenána především členitým terénem v kopci nad Bílou skálou v lokalitě mezi obcemi Čankov a Mezirolí.

 

Tradiční Březovský cyklovýšlap

​Město Březová u Sokolova vás zve na tradiční podzimní cyklovýšlap. Uskuteční se v sobotu 26.září se startem v 9:30 hod. od restaurace Start v Březové. Je určen široké veřejnosti i dětem. Délku nenáročného výletu si můžeme zvolit, buď 20 km nebo 40 km. Každý účastník obdrží na památku samolepku. Podrobnosti získáte z následujících letáků.

MAPA
LETÁK

Omezeni na cyklotrase č.2000

Lesní správa arcibiskupství pražského, polesí Nejdek nás informovala o zahájení těžby, přibližování a odvozu dříví. 
Proto bude s ohledem na bezpečnost pohybu turistů a cyklistů na cyklotrase č. 2000 (Pernink - Nové Hamry) průběžně omezován, případně i zcela zastaven. 
Prosíme, nevstupujte na místa skládek dříví a respektujte pohyb techniky a pokyny lesních pracovníků.
Děkujeme.

S ČT sport na vrchol - závody horských kol pro amatéry - tentokrát ve Fr.Lázních !

​Česká televize od roku 2010 připravuje lyžařské závody pro amatéry pod názvem s ČT sport na vrchol. Od roku 2014 se akce rozšířila i na letní sezonu pro závodníky na horských kolech. Letošní druhý ročník bajkové reality show se uskuteční v měsíci srpnu vždy o víkendu na čtyřech místech naší republiky. Finále pak na Dolní Moravě v týdnu od 17. - 20.září 2015. Začíná se již 1.srpna, a co je pro nás zajímavé, druhý víkend 8.-9. srpna se jede ve Františkových Lázních. A pokud se neodvážíte si zazávodit, tak přijďte zafandit !

Nová cyklistická trasa v Slavkovském lese č. 2248

​Slavkovský les je doposud jen málo dotčen cyklistickými trasami. Místní akční skupina Sokolovsko připravuje některé návrhy na zpřístupnění této krásné chráněné oblasti cyklistům. Proto vznikla i tato nová značená trasa jako jedna z prvních z připravované sítě, která má propojit zaniklé obce v západní a střední části Slavkovského lesa.
Trasa je značená číslem 2248 a propojuje Kynšperk s Kostelní Břízou a obcí Kamenice.

Cykloturistika pro každého v Březové u Sokolova

Komise sportu města Březová ve spolupráci s rodinným pivovarem Chodovar pořádá tradiční  CYKLOTURISTIKU PRO KAŽDÉHO S RODINNÝM PIVOVAREM CHODOVAR v sobotu 27. června 2015. Sraz (prezence) u restaurace "START" v 8:30 hodin. V 9:00 hodin hromadný start. Trať je dlouhá cca 45 km (Březová - Kladská - Chodová Planá). ​

Z Lipové u Chebu byla prodloužena cyklotrasa 2129

​Klub českých turistů za podpory Karlovarského kraje prodloužil cyklistickou značenou trasu č. 2129. Trasa nyní vede z hranice u Mýtiny přes Lipovou do Okrouhlé, Milíkova a Úbočí. Trasa tak propojila obce se zajímavou lidovou architekturou jako je vesnická památková zóna v Doubravě a skanzen s muzeem v hrázděném statku v Milíkově. Z trasy byla také vyznačena odbočka k poutní kapli panny Marie v Podlesí.

Karlova stezka se otevírá veřejnosti

Dne 9. května proběhne na hraničním přechodu v Jelení slavnostní otevření Karlovy stezky - Karlsroute.
Byla vybudovaná v rámci projektu Cíl3 „Karlovy stezka“ v období 12/2012-03/2015 a zrealizována jako stejnojmenná přeshraniční cyklotrasa mezi městy Aue a Karlovy Vary. V tomto společném česko-německého projektu pod vedením města Eibenstock spolupracují účelová sdružení Muldentalradweg (cyklostezky podél říčky Muldy), obec Nové Hamry a svazek obcí Bystřice.

Cyklistické piktogramy

​Možná jste si také všimli, že se na nových cyklistických značkách objevují různé obrázky. Jsou to cyklistické piktogramy. Začaly se používat v loňském roce a informují cyklisty o zajímavých turistických a kulturních cílech (KTC). Některé jsou převzaty z doporučení ministerstva kultury o označování KTC a doplněny o další užitečné piktogramy pro cyklisty.

Co vlastně všechny ty obrázky znamenají, se můžete podívat do tohoto seznamu.
Více informací najdete na stránce Značení cyklotras.

Cyklovýlet na Dyleň

​Stejně tak jako v loňském roce pořádá občanské sdružení Život na Dyleň cyklistický výlet na horu Dyleň. Vrchol Dyleně (940m) bude pro účastníky výletu otevřen a Klub českých turistů zde zajišťuje občerstvení. Budete mít možnost projít si areál a vystoupit na vyhlídkovou věž, odkud se naskýtá při dobrém počasí nádherný výhled na okolí. Akce se pořádá v sobotu 16.května 2015.

Cyklovýlet na Manský Dvůr

​Dne 1. 5. 2015 od 10 hodin proběhne na Manském Dvoře odhalení památníku k 70. výročí zavraždění neznámého zajatce na tomto statku.
Využijte tuto událost a udělejte si cyklistický výlet na místa, kde jste možná ještě nebyli. Součástí programu bude kromě jiného také prezentace „Minulost, současnost a budoucnost Manského Dvora“.

Datum vydání: 3.3.2014 9:00